توضیحات زاکانی درباره مناظره با تاجزاده
۸۲۰۹۰۵
۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۶
۸۸۵۳
نماینده سابق مردم تهران در مجلس تصریح کرد: در جریان مناظره با آقای تاجزاده، مطلبی ناظر به بن سلمان و ایادی آدم کش وی ذکر کردم که ایشان و رسانه های وابسته سعی نمودند با تحریف مطلب - به شیوه مخالفان صدر اسلام پیامبر - آن عبارت را به همه اعراب خصوصا ایرانیان عرب زبان تعمیم دهند.

خبرگزاری فارس: علیرضا زاکانی نماینده سابق مردم تهران در مجلس طی نامه‌ای خطاب به هموطنان ارجمند عرب، خصوصا مردم شریف و مقاوم خوزستاندر خصوص بخشی از مناظره با سیدمصطفی تاجزاده توضیحاتی ارائه داد که متن کامل این نامه بدین شرح است:

《بسم الله الرحمن الرحیم

مِنَ الَّذِینَ هادُوا یُحَرِّفُونَ الْکَلِمَ عَنْ مَواضِعِهِ ... بعضی از یهود، سخنان را از جای خود، تحریف می‌کنند؛ نساء۴۶》

هموطنان ارجمند عرب، خصوصا مردم شریف و مقاوم خوزستان

سلام علیکم

در جریان مناظره اینجانب با آقای تاجزاده، در پاسخ به ایشان که خواستار رفع حصر شدند به این بهانه که ما بتوانیم جلوی شیوخ منطقه سر خود را بالا بگیریم! مطلبی ناظر به بن سلمان و ایادی آدم کش وی ذکر کردم که ایشان و رسانه های وابسته سعی نمودند با تحریف مطلب - به شیوه مخالفان صدر اسلام پیامبر - آن عبارت را به همه اعراب خصوصا ایرانیان عرب زبان تعمیم دهند و مثل همیشه برای فرار از واقعیت و انحراف اذهان از شکست در میدان، بر شکافی قومیتی سوار شوند. اکنون توجه شما را به عین متن پیاده شده مناظره جلب میکنم:

تاجزاده: "مامعتقدیم شکستن حصر به نفع نظام بود. آقای منتظری حصرش شکست چه اتفاقی افتاد؟ کی ضرر کرد جز کسانی که بدخواه این کشور و این سیستم بودند؟ اگر خدای نکرده برای ایشان در حصر اتفاقی می افتاد کی پاسخگو بود؟ الان هم در خصوص آقای کروبی و مهندس موسوی و خانم رهنورد این رو میگیم. ...

هرکدام این حصرها بشکند زبانمان برای این شیوخ تو منطقه بلند میشه که ما در کشوری هستیم با این همه بدخواه و دشمن و توطئه گری که وجود داره، تونستیم تو کشور خودمون مسائل خودمون رو با همدیگه حل بکنیم. بله اختلاف سلیقه داریم، همه کشورهای دموکراتیک با هم اختلاف دارن."

زاکانی: "بنده معتقدم اگر فتنه و معرکه گیری جدید نباشد اینها باید محاکمه شوند. اینها آمدند یک ادعای دروغی کردند، آبروی ملت را بردند .

برای اینکه شما جلوی این عربهای سوسمارخورِ آدم تکه تکه کنِ عربستان خوشحال بشوید و بتوانید سرتان را بالا بگیرید، ما باید از یک جنایت بگذریم؟

بزرگترین جنایت را در حق ملت ایران کردند. اینطور نیست که بگوییم یه حرفی این زده، یه حرفی اون زده حالا بگذریم. خون از دماغ کسی آمده مسوولیم. آبروی ملت رفت یا نرفت؟ آبروی نظام رفت یا نرفت؟ رای مردم مخدوش شد یا نشد؟ آمریکاییها تحریم کردند یا نکردند؟"

تاجزاده: "من خودم به سهم خودم عذرمیخواهم از برادران و خواهران عرب ایرانی و از آقای زاکانی هم خواهش میکنم این ادبیات نژادپرستانه عربهای سوسمارخور را بگذارند کنار. ما با عربها همسایه هستیم. احترامشان را باید نگه داریم. در ایران هم عربها بخشی از هموطنان ما هستند. اینها را بگذارید برای نژادپرستها. اگر نمی خواهیم اسلامی هم نگاه کنیم، انسانی نگاه کنیم. حتما توی این جلسه عذرخواهی کنید برای اینکه اینها مشکل ایجاد میکنه تو این کشور."

زاکانی: "اون نکته ای که آقای تاجزاده گفتند راجع به عربهای سوسمارخور، من گفتم اونی که با اره برقی آدمها رو قطعه قطعه کرد. شما چرا توجه به این نکردید؟ آقای محمد بن سلمان این آدم کشه، کودک کشه، قاتله.

سوسمارخور که درواقع بزرگترین حُسنشه. مگه می خوای از اون دفاع کنی؟ من گفتم شما نمیخواد سرتون رو در مقابل اون پایین بندازید که به اون ها ثابت بکنی، ما اونقدر بزرگی و عزت داریم.

وگرنه اعراب که جزء این مملکت هستن و عزت و بزرگی رو برای جهان اسلام بخش هاییشون دارن ایجاد میکنن."

هموطنان عزیز و فهیم!

همانطور که ملاحظه کردید کل عبارت ناظر به شیوخ خائن عرب و بالاخص بن سلمان، ولیعهد کودک کش عربستان بود که با دستور وی خاشقچی را با اره برقی تکه تکه کردند و قبل از آن صدها نفر از هموطنان عرب، فارس، ترک، لر و ترکمن ما را در فاجعه منا قتل عام نمودند.

امااینکه کسانی که در مناظره دستشان خالی و زبان منطقشان الکن است پس از مناظره بخواهند با تحریف و کج فهمی از عباراتی روشن و تعمیم نادرست آن ضعف خود را جبران کنند، نه از بزرگ منشی و جوانمردی و کرامت هموطنان عزیز عرب چیزی کسر میکند و نه از ارادت قلبی بنده به آنان.

و همانگونه که در پایان گفتم اینان عزت و بزرگی را برای جهان اسلام ایجاد کرده اند.

جالب آنکه بسیاری از دوستان رسانه ای و مدافعان آقای تاجزاده هم اکنون در شبکه ایران اینترنشنال متعلق به خاندان سعودی و با پول مستقیم محمدبن سلمان در حال ارتزاق هستند و خوشمزه آنکه همینها اکنون در تحریف متن مناظره برای دروغگویی از یکدیگر سبقت می گیرند.

به هر حال همین اتفاق فرامتنی هم به فهم مخاطب از متن مناظره کمک شایانی میکند؛ چراکه موضوع مناظره مربوط به حادثه ای در بیست سال قبل بود و آقای تاجزاده مدعی صداقت در بیان وقایع آن گذشته دور بود در حالیکه به راحتی و برای رسیدن اغراض سیاسی و آدرس غلط دادن به مخاطب سخن چند دقیقه قبل طرف مناظره اش را به راحتی تحریف کرد و سرنخ دروغگویی را به رسانه های حامی اش القا نمود.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

کمترین خادمتان علیرضا زاکانی

۱۳۹۷.۱۰.۲۶

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:34 - 1397/10/27
آقای زاکانی شما پر از نفرت هستید مسلمان واقعی پر از کینه ونفرت نیست خودتون را اصلاح کنید ودلتون را پاک
پاسخ ها
بی نام‌
United Arab Emirates
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۷
چند نفری از سیاسیون ورشکسته مثل همین آقا و دار و دسته و هم پیمان ایشان مورد تنفر شدید مردم هستند خوب است این حضرات نظر سنجی ساده ای داشته باشند بعد اگر مصلحت دیدن کنج عزلت پیشه کنند و به زندگی کاسب کارانه خود بپردازند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۷
اتفاقا آقای زاکانی آدم خوبی است.
و تو کاربر عزیز دشمن دوست هستی.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۷
هر دو عالی گفتید آفرین.
Iran, Islamic Republic of
00:41 - 1397/10/27
مردم ندارن بخورن شما بفکر مناظره هستین واقعا که باید تاسف خورد
Iran, Islamic Republic of
03:39 - 1397/10/27
راکانی نژادپرسنانه نظرشون راایرادکردندوابن بک توهین به برادران عرب خورزستان میباشدابشان بابدارمردم خورستان معذزت خواهی کند ته اینکه اشتباه خودش راتوجیه
France
06:47 - 1397/10/27
من معتقدم که دیگه اقای زاکانی اگرهم چیزی بگه از بناگوش خودشون بیشتر جلو نمیره چون اولا کاره ای نیست دوما کسی روش حساب نمیکنه پس شما هم خیلی جدی نگیرین
Iran, Islamic Republic of
07:39 - 1397/10/27
رو رو برم
همیشه اینجوری بودن اینا
خودت میگی که عبارت عرب سوسمارخور رو بکار بردی و هنه نی دونن این صفت رو بعضی افراطی‌ها برای اعراب استفاده می‌کنن نه حاکمان عرب
بعدش بجای عذرخواهی صداقت طرف مقابلو که بهت تذکر داد زیر سوال می‌بری
Iran, Islamic Republic of
08:00 - 1397/10/27
با این دفاعیه فکر نمی کنید اوضاع را بد تر کردید یا بعبارتی بد دفاع نکردید ؟
Iran, Islamic Republic of
08:58 - 1397/10/27
تاجزاده خوب بلده بپیچونه و به نفع خودش بهره برداری کند پس قابل اعتماد نیست.
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1397/10/27
هم وطنان خوزستان ابادان اهوازبندرعباس...عرب زبان هستن نه عرب که مثل ترکهای اذربایجان غربی شرقی ترک زبانن ترکیه ای اذربایجانی نیستن این اصلاح طلبان فقط دنبال حاشیه هستن انحراف کنن ملت ازاصل ماجراوغرب زده هستن فرصت طلب وفسادطلب
France
14:28 - 1397/10/30
تازه پاسخهای ایشان هم بجای عذرخواهی بسیار بدتر هست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج