طوفان امشب با تهران چه کرد؟
۸۲۱۱۸۲
۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۵
۹۵۴۵
مدیرکل خدمات شهری معاونت خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به وقوع طوفان تهران که همراه با بارش تگرگ بود گفت: این طوفان خسارتی در بر نداشته و در حال حاضر در پایتخت مشکل خاصی وجود ندارد.

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل خدمات شهری معاونت خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به وقوع طوفان تهران که همراه با بارش تگرگ بود گفت: این طوفان خسارتی در بر نداشته و در حال حاضر در پایتخت مشکل خاصی وجود ندارد.

عطایی در گفت‌وگویی، درباره وقوع طوفان در تهران و خسارت‌های احتمالی ناشی از این طوفان گفت: از شب گذشته بارش‌ها در شهر تهران آغاز شده اما با توجه به اعلام سازمان هواشناسی آمادگی کاملی در میان تمامی عوامل خدمات شهری شهرداری تهران وجود داشت.

تا بعد از ظهر امروز نیز بارش‌ها کم و بیش ادامه داشت که بعد از ظهر امروز طوفان همراه با بارش تگرگ از سمت غرب به سمت مرکز و شرق تهران حرکت کرد.

وی افزود: این طوفان و بارش تگرگ در یک لحظه سطح شهر را سفید پوش کرد ولی با توجه به اینکه دمای هوا زیر صفر نیست نمی‌توانست ماندگاری داشته باشد.

با این وجود تمامی نیروها و عوامل خدمات شهری شهرداری تهران از آمادگی کامل برخوردار بودند و کانال‌ها در سطح شهر از ماه‌های قبل لایروبی شده بود لذا مشکل آبگرفتگی در سطح شهر مشاهده نشد و خسارت و مشکل خاصی نیز ایجاد نشد.

مدیرکل خدمات شهری معاونت خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به احتمال بارش برف ظرف روزهای آینده در سطح شهر تهران گفت: امسال آمادگی معاونت خدمات شهری از همه سال‌های قبل بیشتر است به شکلی که 1175 دستگاه ماشین آلات تخصصی برف روبی به صورت آماده برای مقابله با بارش برف در سطح شهر تهران تدارک دیده شده و 147 سایت در سطح شهر تهران تعبیه شده که از تجهیزات و نیروی انسانی قابل توجهی برخوردار هستند.

وی تاکید کرد: برای نخستین بار با توجه به خساراتی که در بارش برف سال گذشته به درختان سطح شهر وارد شد امسال 42 سایت برف تکانی در سطح شهر ایجاد کردیم تا در هنگام بارش برف اکیپ‌های موجود در این سایت‌ها نسبت به برف تکانی درختان اقدام کنند.

عطایی ادامه داد: چهار سایت اصلی مجهز به ماشین‌آلات برف روبی در چهار جهت جغرافیایی شهر یعنی شمال، جنوب، شرق و غرب تعبیه شده تا در صورت نیاز این سایت‌ها به سایت‌های موجود در مناطق کمک کنند.

وی با اشاره به لزوم همکاری شهروندان در هنگام بارش برف با نیروهای خدمات شهری گفت: در جهت کمک گرفتن از مردم در هنگام بارش برف در سطح شهر تهران بیش از 3300 مخزن زرد رنگ مجهز به کیسه‌های شن تهیه شده تا شهروندان در صورت نیاز از این مخازن استفاده کنند.

مدیرکل خدمات شهری معاونت خدمات شهری شهرداری تهران افزود: خوشبختانه با وجود بارندگی روزهای گذشته به ویژه از شب گذشته تا به حال که در برخی استان‌ها این بارش‌ها مشکلاتی را به وجود آورده اما با توجه به تمهیدات اندیشیده شده ظرف ماه‌های گذشته در تهران شاهد بروز مشکل خاصی نیستیم.

به این ترتیب ما با وجود دعا در درگاه خداوند برای بارش بیشتر قطعا مواظبت از شهروندان را در دستور کار قرار داده‌ایم تا مشکلی در شهر ایجاد نشود.

وی در خصوص بروز طوفان شهر تهران که ساعاتی پیش به وقوع پیوست، گفت: امروز با توجه به مدت زمان بروز طوفان که زیاد نبود و همچنین سرعت آن که از سرعت بالایی برخوردار نبود شاهد آسیبی به درختان و گزارشی در خصوص آسیب به تجهیزات شهری نبود.

تنها شاهد سفیدپوش شدن شهر با بارش تگرگ بودیم. در حال حاضر مشغول رصد شهر هستیم اما در پایتخت مشکل خاصی وجود ندارد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:37 - 1397/10/27
حتما به شهرداری باید جایزه داد
Iran, Islamic Republic of
22:13 - 1397/10/27
دعای همشهریان مومن ومومنه سلامتی و سعادت و خوشبختی برای ایران اسلامی به ارمغان می آورد. دعای مخصوص شب های قدر ماه مبارک رمضان و دیگر ایام نگهدارنده این آب و خاک است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج