حمله به تبریزی: یزیدوار به جان سینما افتاده‌ای!
۸۲۱۷۶۱
۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱
۶۳۷۰ 
کمال تبریزی بعد از حضور در برنامه «میزانس» که با انتقاداتی نسبت به فیلمش رو به رو شد، پستی را خطاب به منتقدان حاضر در برنامه منتشر کرد.

برترین ها: کمال تبریزی بعد از حضور در برنامه «میزانس» که با انتقاداتی نسبت به فیلمش رو به رو شد، پستی را خطاب به منتقدان حاضر در برنامه منتشر کرد. او نوشت:

«دیشب به دعوت یک همکار قدیمی که البته از دشمنان خانه در دوران شمقدری بود به گمان اینکه توبه کرده در برنامه میزانسن شرکت کردم و در ادامه دو منتقد نام آشنا در نقدی کهنه و عقب افتاده بر مارموز، مدام مرا به تکرار لیلی و مارمولک تشویق می کردند دو نفری که با همراهی مجری، بدون درک تفاوت ها و ویژگی مارموز، شبیه دو کوه منجمد و متوقف شده بودند!

اما از همه جالب تر اینکه با وجود حضور من در برنامه تصمیم گرفتند همچون سیروس که نگران رویارویی نیامد در غیاب کارگردان، تیغ از نیام بر کشند و حرمله وار، مارموز بی پناه را ناجوانمردانه سر از تن جدا کنند ! و سخن آخر ... نسل های آتی ما را زیر نظر دارند نقد سفارشی و باسمه ای و خوشایند سیمای میلی به همه جهان نمی ارزد چه رسد به حق الزحمه ای ناچیز از سوی سازمان! .....عزت زیاد»

حمله به کمال تبریزی: یزیدوار به جان سینما افتاده ای!

بعد از پست تبریزی، یکی از منتقدان کمال تبریزی حاضر در برنامه در واکنش به این پست و صحبت های تبریزی در اینستاگرام خود نوشت:

«آقای کمال تبریزی، حدس میزدم حمله های من به پروژه مشکوک "ما همه با هم هستیم" و نقدهای تند و تیزم به جریان تولیداتِ مشکوک و نابودگرِ این روزها -که شما از سردسته هایش هستید - بی پاسخ نمیماند، ولی گودرز را چرا به شقایق ربط دادید؟ خطای شما در ساخت فیلم بد و متحجر و کوچه علی چپ زنِ "مارموز" به کنار، نقش کلیدی تان در تولید یکی از مخرب ترین تولیدات سینمایی این سالها و اختلال در نظام تولید با پرداخت دستمزدهای نجومی از منابع نامعلوم، بزودی آشکارتر خواهد شد و تشت ها آمادهء سقوط از بام هاست. شرم باد که تاریخ سینمای ما را در غیبتِ ساخته های بیضایی ها و تقوایی ها و عیاری ها، با ویرانه های شماها مقطع بندی خواهند کرد.

افسوسم اما از این است که چرا در نقد مراعات کردم و در نقد کارگردانِ مارمولک و مارموز نگفتم از طنز تلخِ روزگار همین بس که یکی از دست اندرکاران و فعالانِ تسخیر سفارت آمریکا، امروز راجع به تندروها و عمله و اکرهء "قدرت" فیلم ساخته، همان طور که سالها پیش کاراکتر ترسوی دنبالِ وام را بسیجیِ مخلص جلوه دادید و چند سال بعدش هم یک دزد و مال مردم خور را لباس دیانت پوشاندید.

میخواستم بگویم این که در بیست و چند فیلمِ جناحی و رانتی شما در این سه دهه، تنها فیلمهایی موفق و ماندگار شدند که صادقانه حدیث نفس بود و به جزییات رفتاری و درونیات آن آدمها اِشراف داشتید (کاراکتر شریفی نیا در "شیدا" هم هست البته). حالا اما در مارموز قصد کردید راهنمای چپ بزنید و به راست بپیچید و دیدید که نمی شود. شما نمیتوانید، چون کاراکترِ قدرت خود شماهایید و سخت است که این واقعیتِ تلخ را قبول کنید یا ماجراها را جور دیگری جا بزنید. یک مرور کوتاه روی عکسهای سی سال اخیرتان معلوم میکند این همه تیپپ سازی جورواجور و رنگ به رنگ شدنها چه الگوی خوبی برای گریمور مارموز بوده است.

جالب تر اینکه وقیحانه و حق به جانب نصیحت کرده بودید که نسلهای آتی ما را زیرنظر دارند! اگر اندکی به این حرفتان اعتقاد داشتید، چرا این سالها یزیدوار به جان این سینمای مظلوم افتادید و سالی یک یا دو فیلم بیهوده با سرمایه های بادآورده ساختید و نعل را به میخ گره زدید و هی رنگ عوض کردید و برای یک تکه نان به هر سازِ ناسازِ سیاست و قدرت و جناحها واکنشِ موزون نشان دادید؟ چرا همیشه همه جا بودید و هستید و جای بزرگان قدیم و استعدادهای جدید را تنگ کردید؟

راستی اگر تلویزیون را "سیمای میلی" میدانید، چرا سیاههء سریالهای شما اینقدر طولانی است و چرا همین الان فاز نمی دانم چندم سریال عظیم و بودجه خوار "سرزمین کهن" را هم ول کن نیستید؟

اگر ما را برای دریافت حق الزحمهء ناچیز برنامه متهم میکنید، خودتان چرا انبان تان از غارت بودجه ها و ارقام برآورد تلویزیون پُر نمیشود و دودستی به این سفره چسبیدید و بودجه سیمای میلی را "میل" میکنید و سیری ندارید؟ کارنامه من و مهرزاد دانشِ عزیز که شفاف و حسابمان پاک است، شمایید که از محاسبه باک دارید و هنوز مانده تا بخاطر این همه سال حضورِ مداوم در باندها و دارودسته های ناسالم سینمای رانتی و تولید پروژهء مشکوک و عجیبِ "ما همه با هم هستیم" به دادگاهِ وجدان عمومی و محضر قضاوتِ واقعی سینما بروید، و من آن روز را انتظار میکشم، حتی اگر نباشم. باز هم باید تَکرار کنم که روز داوری دور نیست و آنکه غربال دارد از پسِ کاروان می آید»

حمله به کمال تبریزی: یزیدوار به جان سینما افتاده ای!

برچسب ها:
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1397/10/29
آقاي تبريزي خوشحال باش که اين عمله هاي اجنبي پرست هنوز از داغ تسخير لانه جاسوسي ارباب شان ناراحتند
ما به تسخير لانه جاسوسي امريکا افتخار مي کنيم و مشکلات امروز مان ثمره تربيت شدگان و خود باختگان غربي است نه تسخير سفارت
اين دغل دوستان مي خواهند بودجه يامفت بگيرند و با آن براي خدمت به غرب هزينه کنند و فيلم مستهجن بسازند و با سودش در غرب صفا کنند
زهي خيال باطل
Iran, Islamic Republic of
15:42 - 1397/10/29
تا بوده چنین بوده
بیکمال تبریزی هم رسوا میشه هر چند دیر (این قانون دنیاست)
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1397/10/29
با بد کسی در افتادی کمال!
خوب شرفتو برد!!
پاسخ ها
احد
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
نه خير شرف گوينده و ليچار گو رفته نه شرف تبربزي
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
از قیافه این نقاد معلومه چه تیپ آدمیه
توضیح بیشتری لازم نیست
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1397/10/29
تبریزی رو شست و گذاشت کنار!
پاسخ ها
احد
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
نه دلبرم خودش لو داد که چه مقدار سوزش داره والا
تبريزي که از اول اهداف و مسيرش.مشخص بوده
Iran, Islamic Republic of
16:08 - 1397/10/29
خوب باید دید این نقد را می نوشته مثلا تحصیلاتش چیه ؟! ایشون فارغ التحصیل رشته گیاه پزشکی هست ، خوب در مورد فیلم های اصغر فرهادی گفته منو راضی نمی کنه ! کلا چهار و پنج تا نقد نوشته و کلی برنامه تلویزیونی و مناظره و ... داره ؟! چیزی که واقعا تو این کشور هیچ علمی نمی خواد تحلیل کردنه ! از راننده تاکسی بگیر تا دکتر نباتات در مورد هر چیزی نظر میدن و مردم هم کاری ندارند که اصلا صلاحیت دارند یا نه !
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
ولی خداوند علم کامل هست و هر که اشتباه کنه در هر دو دنیا باید سخت جواب بده و زمانش زیاد دیر نیست..،
Iran, Islamic Republic of
16:46 - 1397/10/29
شما همین حالا هم تشرف ندارید اما درمورداقای تبریزی اگر اشتباهی هم مرتکب شده که بعیدمیدانم .اشکالی یوخدور.کامیک از ماادمها اشتباه نکردیم
درموردفیلمهای اقای تبریزی هم غرض ورزی میکنید حیات نصف ونیمه سینما مدیون تبریزی ودوسه نفردیگری است که بهضرب رشوه وخط وخال بهجشنواره ها میرودوبادست پرهم برمیگردد
Iran, Islamic Republic of
17:38 - 1397/10/29
با سلام منتقدعزیز چرا فکر میکنی حتما باید فیلم ، جنگ ،عروسی،عزا وپیروزی ما ساخته شود ضمنا هیچکدام در چشم ایندگان جایی ندارید
Iran, Islamic Republic of
18:40 - 1397/10/29
ڪاش ڪسانی ڪه در اینجا نظر میدهند در مورد این خبر سر رشته ودانشی داشتند ونظری میدادند راننده وسبزی فروش از سیاست مینویسد ونظر میدهد و سوم نظام قدیم از سینما وفرهنڱ
وڪارشناسان هررشته ای هم در ڱوشه تی نشسته وقاه قاه به این نظرات میخندند
Iran, Islamic Republic of
22:20 - 1397/10/29
تبریزی حیا کن سینما رو رها کن
Iran, Islamic Republic of
23:37 - 1397/10/29
تبریزی با افکار پوچ و احمقانه اش عقبگرد کرده است مارموز فیلمی با سوژه ای تکراری است که به هیچ وجه جذابیت ندارد تبریزی تاریخ انقضایش گذشته است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج