آب «چشمه‌علی» مجدداً قطع می‌شود
۸۲۲۸۴۶
۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
۳۸۴۶ 
عضو شورای شهر تهران گفت: با توجه به توسعه خط 6 مترو تا 15 اسفند آب «چشمه‌علی» مجدداً کاهش می‌یابد و یا قطع می‌شود.

خبرگزاری فارس: عضو شورای شهر تهران گفت: با توجه به توسعه خط 6 مترو تا 15 اسفند آب «چشمه‌علی» مجدداً کاهش می‌یابد و یا قطع می‌شود.

حسن خلیل‌آبادی درباره اتصال مجدد آب «چشمه‌علی» اظهار داشت: در حال حاضر با توجه توسعه خط 6 مترو تهران آب چشمه‌علی که یک میراث تاریخی محسوب می‌شود جریان دارد و دبی آب نیز بالا است ولی با توجه به اینکه برای توسعه خط 6 مترو مجدداً نیاز به ادامه حفاری است، بنابر این احتمال کاهش و یا قطع مجدد آب چشمه‌علی وجود دارد.

آب «چشمه‌علی» مجدداً قطع می‌شود

وی گفت: با توجه به مذاکرات صورت گرفته با شرکت مترو تهران تا 15 اسفند ماه شرایط چشمه‌علی به حالت عادی باز می‌گردد.

عضو شورای شهر تهران گفت: یکی از دستگاه‌های شرکت مترو در داخل تونل نیاز به تعمیر دارد بنابر این تا تعمیر این دستگاه و توسعه خط 6 مترو شاهد کاهش و یا قطع آب چشمه‌علی خواهیم بود.

خلیل‌آبادی ادامه داد:‌ ما هیچ نوع خدشه‌ای به میراث فرهنگی و تاریخی‌مان را قبول نمی‌کنیم، ولی همکاری خواهیم کرد تا ادامه خط 6 مترو نیز احداث شود و تقاضا کرده‌ایم که با این اقدام اطلاع‌رسانی‌های لازم صورت بگیرد تا مجدداً‌ آب چشمه‌علی به وضعیت قبل بازگردد.

خط 6 مترو تهران در حال احداث از دولت‌آباد و منطقه شهرری است و با توجه به اینکه از محدوده میراث تاریخی چشمه‌علی می‌گذرد، به همین دلیل موجب شده که آب این چشمه بارها قطع و یا کاهش یابد و بارها شرکت مترو قول داده بود که نسبت به وصل مجدد این آب بعد از توسعه خط 6 مترو اقدام کند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج