علت مرگ ۲ خواهر سعودی در نیویورک
۸۲۳۳۴۴
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹
۵۷۳۵ 
مسوولان پزشکی نیویورک، علت مرگ دو خواهر عربستانی را که اخیرا اجساد آنها در کنار رودخانه نیویورک کشف شده، خودکشی عنوان کردند.

خبرگزاری ایرنا: مسوولان پزشکی نیویورک، علت مرگ دو خواهر عربستانی را که اخیرا اجساد آنها در کنار رودخانه نیویورک کشف شده، خودکشی عنوان کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اجساد 'روتانا' 22 ساله و 'تالا فارئا' 16 ساله اواخر اکتبر بدون هیچ نشانی از آسیب بدنی در کنار رودخانه نیویورک کشف شده بود.

در همین حال 'بارابارا سمپسون' یک مقام ارشد پزشکی قانونی نیویورک گفت: به این نتیجه رسیدیم که مرگ این دو خواهر در نتیجه خودکشی بوده است.

پیش از این گفته شده بود که این دو خواهر عربستانی بدنبال پناهندگی در آمریکا بودند اما جزییات بیشتری در این رابطه منتشر نشده است.

این در حالیست که سخنگوی سفارت عربستان در آمریکا گفت: اینکه گفته شده ما به هر کسی مرتبط با این دو خواهر عربستانی دستور داده ایم خاک آمریکا را به دلیل ارائه درخواست پناهندگی ترک کنند، اساسا نادرست است.
خبرگزاری فرانسه ادامه داد: حکومت عربستان از جمله نظام هایی در جهان است که بیشترین محدویت ها را برای زنان این کشور اعمال می کند.

در روزهای گذشته نیز خبر فرار 'رهف القنون' منتشر شد.

این دختر 18 ساله که ابتدا با خانواده به کویت سفر کرده بود، کمتر از 10 روز پیش از آنجا به تایلند گریخت و در هتل فرودگاه بانکوک معلق ماند تا اینکه اجازه یافت موقتا وارد خاک این کشور شود تا کمیساریای پناهندگان سازمان ملل وضعیت او را بررسی کند.

مقصد القنون استرالیا بود، اما سرانجام کانادا به او پناهندگی داد.

هرچند دولت عربستان تلاش کرد رهف را به کشور بازگرداند، اما فرار وی موفقیت آمیز بود.
اما سرنوشت 'دینا علی سلوم' دختر 24 ساله عربستانی که در آوریل 2017 قصد داشت از فیلیپین به استرالیا فرار کند، چیز دیگری بود.

او در فرودگاه مانیلا بازداشت و به خانواده اش در عربستان تحویل داده شد. هرچند وی در ویدیویی که در شبکه های اجتماعی منتشر شد، گفته بود: اگر مرا بازگردانند، خانواده ام مرا به قتل می رسانند.

پدیده فرار زنان نشانگر شکست عربستان و موسسه های دولتی ان کشور است که به جای تامین امنیت و حمایت از حقوق زنان، آنان را در مراکز خاصی زندانی می کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1397/11/03
قاشقچی تموم شد نوبت دوتا خواهره
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1397/11/03
از محدودیتهای زنان در کشور خودت بگوو....
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1397/11/03
ایران که هرچه مغز متفکر و روشن فکر همه از کشور فرار کردن بعنوان دیگه فرار مغزها ایران چیزی نداره ..
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1397/11/03
نه که تو ایران زنان زندگی راحتی دارن صدها بازیگر زن از کشور فرار کردن
Iran, Islamic Republic of
14:23 - 1397/11/03
پیشنهاد بدین بیان ایران واز امکانات اجتماعی فراوان زنان ایران استفاده کنند
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
ایران خیلی از عربستان بهتره از لحاظ ا زادی زنان.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج