چراغ سبز لاریجانی درباره طرح عوارض بر بنزین
۸۲۵۳۲۱
۰۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
۳۲۷۲ 
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه لاریجانی با طرح بستن عوارض بر بنزین موافق است، گفت: وی روی این طرح نامه نوشته تا در کمیسیون تلفیق بررسی شود و در قالب بودجه ۹۸ به تصویب برسد.

خبرگزاری مهر: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه لاریجانی با طرح بستن عوارض بر بنزین موافق است، گفت: وی روی این طرح نامه نوشته تا در کمیسیون تلفیق بررسی شود و در قالب بودجه ۹۸ به تصویب برسد.

محمدرضا پورابراهیمی، اظهار داشت: طرح بنده مبنی بر بستن عوارض بر فروش بنزین به هیات رئیسه مجلس ارسال شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا تاکنون درباره سهمیه بندی بنزین صحبتی نشده است، گفت: آقای لاریجانی با طرح بستن عوارض بر بنزین موافق است و به بنده گفتند پیشنهاد خوبی است، روی این طرح نامه نوشتند تا در کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار گیرد تا در قالب بودجه ۹۸ به تصویب برسد.

نماینده مردم کرمان در مجلس ادامه داد: پیشنهاد کمیسیون اقتصادی، وضع عوارض بر مصرف بنزین است، در این ساز و کار قیمت بنزین و گازوئیل ثابت نگه داشته می شود. در کشور ما روزانه ۸۰ تا ۸۵ میلیون لیتر بنزین مصرف می شود که تقریبا ۶۰ درصد مصرف بنزین کشور مربوط به خودروهای بخش خصوصی است و ۴۰ درصد مصرف بنزین مربوط به خودرو های بخش عمومی است. مصرف خودروهای بخش عمومی شامل «وانت ها ۱۸ میلیون لیتر، تاکسی ها ۶ میلیون لیتر و خودرو های دولتی ۵ میلیون لیتر» است. مصرف موتورسیکلت‌ها که شامل سواری‌های بخش خصوصی است روزانه ۵ میلیون لیتر است.

وی ادامه داد: طبق طرح کمیسیون اقتصادی اولا مصرف سوخت در کشور نباید بدون کارت سوخت انجام شود. ثانیا قیمت بنزین باید ثابت باشد. ثالثا برای خودروها سهمیه تعریف شود، دولت سهمیه ۶۰ لیتری برای خودروهای سواری خصوصی در نظر می گیرد. مازاد بر این سهمیه تا ۸۰ لیتر با قیمت ۱۵۰۰ تومان، از ۸۰ لیتر تا ۱۲۰ لیتر دو هزار تومان از ۱۲۰ لیتر تا ۱۵۰ لیتر سه هزار تومان و از ۱۵۰ لیتر به بالا قیمت بنزین ۵ هزار تومان محاسبه خواهد شد.

پور ابراهیمی گفت: مصرف کنندگان در پمپ بنزین ها برای خرید بنزین ۱۰۰۰ تومان می پردازند و عوارض مربوط به افزایش مصرف برای هر خودرو وضع می‌شود و باید پرداخت شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی گفت: طبق این طرح هر چه مصرف افزایش یابد عوارض آن محاسبه شده و تسویه شود. پیشنهاد ما این است که در بازه زمانی سه ماهه یا شش ماهه این تسویه انجام شود، مثل جریمه رانندگی. البته متناسب با ارزش خودرو برای بدهی و عوارض سقفی در نظر گرفته شده است که وقتی بدهی راننده به این سقف نزدیک شد باید پرداخت کند در غیر این صورت کارت سوخت راننده باطل خواهد شد. امروز در حال رایزنی با دولت برای تصویب نهایی این طرح هستیم.

وی اظهار داشت: در این طرح پیش بینی شده است که برای خودروهای عمومی مسیری با GPS تعریف شود و بر اساس مسافت طی شده به خودروهای عمومی شامل تاکسی‌ها و اسنپ ها سهمیه بنزین داده شود. ضریبی نیز برای مصرف در ترافیک در نظر می‌گیریم. برای خودروهای عمومی نیز سهمیه مشخصی را تعریف می کنیم که مازاد بر آن شامل جریمه خواهد شد تا بازار دومی از سوی تاکسی داران راه نیفتد.

پور ابرهیمی گفت: اگر کسی ظرف سه تا شش ماه عوارض خود را پرداخت نکرد جریمه ۱۰ درصدی به عوارض اضافه می شود و بعد از آن کارت سوخت افراد ابطال خواهد شد. اجرای این طرح منجر به جلوگیری از قاچاق سوخت، مصرف بهینه سوخت شده و از آلودگی هوا در شهرهای بزرگ جلوگیری می کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1397/11/08
این طرح عالی است مردم هم راضی هستند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
احتمالا تو ماشین و موتور نداری علاف
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1397/11/08
عوارض نفس کشیدن هم درآمد خوبی دارد، پیشنهاد می کنم بهش فکر کنید، مثلا عوارض نفس کشیدن در خانه قیمتش با عوارض نفس کشیدن در خیابان فرق می کند. کسی که در باغ یا آبشار نفس می کشد پنج هزار تومان عوارض بدهد ، کسی که تو فضای بسته نفس می کشد هزار تومان. و....
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1397/11/08
بهتره برای خودت و رییست اسپند دود کنید که یه وقت چشم نخورید . تصویب این طرح و موارد مشابه فقط تورم را بالا میبره و کمر مردم رو میشکنه . دست به قیمت بنزین بخوره عواقب خطرناکی دامن جامعه رو میگیره . بهتر نیست منبع درآمد دیگه ای برای پر کردن جیبتان پیدا کنید ؟
Iran, Islamic Republic of
13:02 - 1397/11/08
چرا لذت میبرید از اینکه زندگی را برای مردم سخت وپیچیده کنید؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1397/11/08
اصلا یه طرحی بدید کلأ دیگه خودرو فقط برا مجلسیا و دولتیا باشه یه وسیله انحصاری فقط دست دولتیها....خیال همه رو راحت کنید ملت هم با قاطر برن اینور اونور
Iran, Islamic Republic of
13:08 - 1397/11/08
طبق روال همیشه گرانی راقطره چکانی میکنید تا یواش یواش هضم بشه
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1397/11/08
با این حساب من که از بیکاری و ناچاری تو آژانس کار میکنم و روزی ۱۰ لیتر بنزین مصرف میکنم باید ماهی یک میلیون و پونصد پول بنزین بدم.. خدا ریشه شما رو از این مملکت بکنه به حق سر بریده امام حسین
United Arab Emirates
13:35 - 1397/11/08
شد یبار طرح هاتون به نفع مردم باشه..تا کی دسااون تو جیب مردم میخاد باشه دزدا
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1397/11/08
ببین با چه خلاقیتی جیب مردم بدبخت رو میزنن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
نفت که صادر نشه باید به هرنحو ازجیب مردم درش بیارند.
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1397/11/08
اخه پس تکلیف 57 درصد خانواری که خودرو ندارن چی میشه
البته از مجلسی که بیشتر شبیه مهد کودکه بیشتر از این انتظار نمیره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
کارشون درسته هدفشون بدبخت کردن بیشتر مردمه.
Iran, Islamic Republic of
15:14 - 1397/11/08
این نماینده های مجلس که انتخاب خودمون هستش هر چی می‌کشیم از دست اینا می کشیم خدا لعنطشون کنه با این مصوبه های که همش به ضرر مردم و به نفع خودشون
Iran, Islamic Republic of
16:06 - 1397/11/08
کل ایران الان راننده اژانس و اسنپ وتاکسی شدن
تو چه میدونی حقوق 1200 کارگر یعنی چی
کلا ملت ماشین بخرن بذارن تو پارکینگ
بیمه کامل پرداخت میشه اما نصف سال ماشین تومحدوه نمیره
بنزین عوارض داره
محدوده طرح ترافیک عوارض داره
الانم که زوج وفرد میخواد عوارضی بشه
فقط مونده یه پلاک به ملت بچسبونید واونا رو هم عوارضی کنید
...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
آقای پود ابراهیمی لطفا طرح ندید خواهشن
United Arab Emirates
17:07 - 1397/11/08
کاربر ۶:۰۶ دمت گرم ....حرف حسابی که تبسم بر لب ادم میاره....زنده باشی
Iran, Islamic Republic of
10:48 - 1397/11/09
لاریجانی همیشه چراعش سبزه....اگه قرمز بود تعجب داشت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج