پاسخ وزارت خارجه به ادعا‌های ترامپ
۸۲۸۹۳۳
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۶
۵۵۹۱
سخنگوی وزارت خارجه با بیان این که ایران در طول تاریخ مهد بردباری و همزیستی مسالمت‌آمیز اقوام و مذاهب گوناگون بوده است، تاکید کرد: تروریسم در منطقه غرب آسیا مولود ناپاک دهه‌ها سیاست‌های نادرست آمریکاست.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی وزارت خارجه با بیان این که ایران در طول تاریخ مهد بردباری و همزیستی مسالمت‌آمیز اقوام و مذاهب گوناگون بوده است، تاکید کرد: تروریسم در منطقه غرب آسیا مولود ناپاک دهه‌ها سیاست‌های نادرست آمریکاست.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به سخنان رئیس جمهور آمریکا در کنگره آن کشور اظهار داشت: تروریسم در منطقه خاورمیانه و غرب آسیا نتیجه و مولود ناپاک سیاست‌های نادرست آمریکا و برخی از متحدان این کشور طی سالیان و دهه‌های اخیر در منطقه است که بر پایه سیاست استفاده ابزاری از آن برای پیشبرد راهبردهای خود مانند ایجاد القاعده و داعش و دیگر گروه‌های افراطی و تروریستی، بحران‌ها، تنش‌ها و بی‌ثباتی‌های فرساینده را بر این منطقه تحمیل کرده است. ترامپ در حالی به دروغ ایران را متهم به حمایت از تروریسم می‌کند که بر هیچکس پوشیده نیست که ایران به عنوان بزرگترین قربانی تروریسم در چند دهه گذشته و با تحمل هزینه‌های مادی و معنوی فراوان با این پدیده شوم مبارزه‌ای بی امان و واقعی داشته و خواهد داشت، چونان که در شکست داعش در عراق و سوریه نقش اساسی و غیرقابل انکاری داشته است.

سخنگوی وزارت امورخارجه با اشاره به این واقعیت آشکار که اقلیت‌های دینی از جمله یهودیان در جمهوری اسلامی ایران در آزادی کامل زندگی می‌کنند و دارای نماینده‌ای مستقل در مجلس شورای اسلامی هستند، افزود: برخی کشورهای غربی همچنان و به رغم گذشت چندین دهه از جنگ جهانی دوم همچنان خود را بدهکار صهیونیست‌ها می‌دانند در حالی‌که ایرانیان با فرهنگ ایران زمین در طول تاریخ مهد و خاستگاه بردباری، همزیستی مسالمت آمیز و تنوع قومی و دینی بوده است و تقریباً تمامی مذاهب و ادیان الهی را هماره در آغوش پر مهر خود جای داده است و این فرهنگ کهن و ریشه دار ایرانی همچنان از جمله خصایل بارز ایرانیان است. وی ادامه داد: دین یهود همانند سایر ادیان ابراهیمی همواره مورد تکریم جمهوری اسلامی ایران بوده و بر اساس قانون اساسی از جایگاه والایی برخوردار است؛ اما نمی‌توان و نباید منکر این موضوع شد که آنچه متأسفانه باعث بدنامی پیروان راستین دین یهود شده، عملکرد و اقدامات ضدانسانی و جنایتکارانه رژیم صهیونیستی است که به نام دین یهود چهره و جایگاه یهودیان را در دنیا مخدوش ساخته است.

قاسمی با یادآوری اینکه در روزهایی قرار داریم که مردم ایران در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی خود ۴۰ سال مقاومت مردمی و میهنی شکوهمند توأم با عزت و اقتدار خود را گرامی می‌دارند افزود: جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه گذشته بیش از هر کشور دیگری در منطقه، از جمله متحدین و شرکای نزدیک آمریکا که دارای نظام‌های دیکتاتوری و خودکامه می‌باشند، انتخابات برگزار کرده است، بی تردید جمهوری اسلامی ایران برآمده از انقلابی مردمی و مبتنی بر نظامی مردم سالار و دموکراسی انتخاباتی است. اتهامات واهی و خیال پردازانه و بی منطق رئیس جمهوری آمریکا علیه مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند چهره آمریکا و نظام‌های دیکتاتوری مروج خشونت و افراطی گرای مورد حمایت حاکمان آمریکا در قتل و کشتار مردم مظلوم منطقه را تطهیر نماید.

انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:29 - 1397/11/17
تا کم میارت تاریخ رو جلو میکشن وقتی خرشون از پل رد میشه میگن تاریخ ننگین ما
پاسخ ها
‌‌‌‌ ( شب دراز است قلندر بیدار )
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
حد اقل یک سخنگو با جذبه هم ندارند واقعا دولت روحانی مثل مهد کودک است.
‌‌‌‌ ( شب دراز است قلندر بیدار )
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
قاسم خودش هم نفهمید چی گفت.
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1397/11/17
چی شده یاد گذشته ها افتادید؟
وقتی ایران هرروز دیگران را تهدید به نابودی میکند چه انتظاری جز این میتوان داشت؟
Iran, Islamic Republic of
22:23 - 1397/11/17
وقتی یه نفر بچه کسی روجلوی پدرش تحدید به مرگ میکنه یا باید خیلی پولدار باشه یاخیلی قوی که قدرتش حتی به پدر ه برسه حالاما اسراعیل جلوی پدرش که امریکاست تحدید به نابودی میکنیم که نه پولشه داریم ونه زورشه داریم ازهمه بدتر زبونمون هم درازه ساکت هم نمیشیم انتظار هم داریم پدر وپسر هم چیزی بهمون نگن
Iran, Islamic Republic of
09:30 - 1397/11/18
این سخنگوی امور خارجه یه عکسی نداره که توش اخم نکرده باشه؟
با همه دعوا داره؟ به خدا ما ارث باباتو نخوردیم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج