فروش مواد مخدر در قالب قرص‌های ترک اعتیاد!
۸۲۹۱۴۶
۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۲:۳۶
۵۶۱۴
کارشناس درمان شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی گفت: قرص‌هایی که با عنوان قرص‌های ترک اعتیاد در شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ می‌شود فقط برای حفظ وضعیت مصرف مواد مخدر است.

خبرگزاری ایسنا: کارشناس درمان شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی گفت: قرص‌هایی که با عنوان قرص‌های ترک اعتیاد در شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ می‌شود فقط برای حفظ وضعیت مصرف مواد مخدر است.

فروغیان در گفت و گو با خبرنگار با اشاره به اینکه این قرص‌های تولیدی، ساخت مافیای مواد مخدر است، اظهار کرد: این افراد از حوزه سلامت وارد می‌شوند اما هدف اصلی آنها فروش مواد مخدر است.

وی تاکید کرد: قرص‌های ترک اعتیادی که در شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ می‌شود پایه مواد مخدر دارند و از ماده مخدره و داروهای غیرمجاز تولید شده‌اند.

فروغیان با تاکید بر این‌که استفاده از این داروها عوارض بدتری را به همراه خواهد داشت، توضیح داد: استفاده از قرص‌های ترک اعتیاد فقط افراد معتاد را به مواد مخدر وابسته‌تر می‌کند و از سوی دیگر عوارض روحی و جسمی بدتری را به همراه خواهد داشت.

دکتر یاسمن مجبوری، رئیس اداره نظارت و ارزیابی فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی نیز در ادامه گفت: داروهای ترک اعتیاد معمولاً تولید ایران نیستند و متأسفانه شناختی از قرص‌های ترک اعتیاد خارجی در دست نداریم.

وی افزود: قرص‌های ترک اعتیاد تولید شده در داخل به طور معمول خود میزانی مخدر دارند و سبب نمی‌شوند فرد به سمت مواد مخدر برود، لذا ترک کردن این قرص‌ها شاید در بلندمدت سخت باشد اما در مراکز درمان اعتیاد به تدریج تعداد و دز مصرفی را کاهش می‌دهند تا نهایتاً به ترک منجر شود.

مجبوری ادامه داد: مشاوره با متخصصان و بهره‌مندی از خدمات مراکز ترک اعتیاد و پیگیری روند درمان می‌تواند در ترک اعتیاد مؤثرتر باشد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
06:05 - 1397/11/18
تا حالا کسی نگفته که چرا معتاد بشی وبخواهی ترک کنی ودر ترک اعتیاد هم مافیاهای متعددی وجود دارد که نمی خواهند معتادان ترک کنند واگر ترک کنند تعداد زیادی بیکار می شوند خدا به حال جامعه رحم کند
Iran, Islamic Republic of
09:17 - 1397/11/18
سلام بنظر من داروی ترک اعتیاد در داروخانه های خودمان بفروشند بهتره،چون خیلی ها هستند می خواهند با دارو یا ترک یا تعطیل کنند بدلیل شناخته نشدن به مراکز مراجعه نمی کنند اگر دکتر داروخانه با وجدان باشد به دلال نمی فروشد چون افراد اعتیاد خودش تابلو هست اگر اجرا شود در جامعه جواب مثبت میدهد باسپاس
Iran, Islamic Republic of
09:45 - 1397/11/18
این که بابا 10سال امده بقالیاهم دارن نگران نباشید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج