لطفا رخت سیاه را از تن فوتبال دربیاورید!
۸۲۹۹۲۶
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۴
۱۲۸۱۹ 
فوتبال ایران در حالی هنوز در غم شکست در جام ملت‌ها مانده که ثانیه‌ها بدون توجه به این موضوع در حال گذر هستند.

ایسنا: فوتبال ایران در حالی هنوز در غم شکست در جام ملت‌ها مانده که ثانیه‌ها بدون توجه به این موضوع در حال گذر هستند. فدراسیون فوتبال در این شرایط باید با استفاده از نظرات کارشناسی، تصمیمی سرنوشت‌ساز برای فوتبال ایران بگیرد اما به نظر می‌رسد بلاتکلیفی رؤسای بازنشسته فدراسیون، مانعی بر سر راه خروج فوتبال ملی از بحران شده است.

لطفا رخت سیاه را از تن فوتبال دربیاورید!

تفکر در خاطرات و اتفاقات گذشته راه‌حلی برای پیروزی در آینده است که این موضوع سرلوحه کار تمامی افراد موفق تمام تاریخ بوده و خواهد بود. وین دایر، نویسنده بلژیکی درباره گذشته می‌گوید "بدون آنکه بگذارید یادبودهای دردناک گذشته بر شما چیره گردند، به آرامی در ذهن، مرورشان کنید و از آن تجربه‌ها، درس بیاموزید".

جام ملت‌های ۲۰۱۹ امارات برای ایران با هدف پایان به طلسم ۴۳ ساله تیم‌ملی در نرسیدن به عنوان قهرمانی این رقابت‌ها آغاز شد اما در پایان به خاطر سلسله اشتباهاتی که رخ داد همه آرزوها و طلسم‌شکنی‌ها بر باد رفت و ما ماندیم و ناکامی ادامه‌دارمان در جام ملت‌ها!

با این حال هیچ شکستی، پایان زندگی نیست و باید با استفاده از آن کسب تجربه کرد تا بتوان با رفع نواقص گذشته، حرکتی رو به جلو انجام داد و در نهایت راه‌حلی برای رسیدن به موفقیت پیدا کرد. البته جو پساجام ملت‌ها نشانی از تجربه‌اندوزی از گذشته ندارد و تنها موضوع مشهود، غرق شدن در شکست‌هایمان است. ایران باخت و یک شبه تمام شادی‌هایی که ایرانیان برای آن برنامه‌ریزی کرده بودند، به غم و ناکامی تبدیل شد اما آیا ماندن در این شکست برای فوتبال ایران آورده‌ای دارد؟

قطعاً پاسخ به این سوال، منفی است زیرا این گزاره همانند ماندن در باد پیروزی‌ها است و مانند آن، تنها باعث عقب ماندن از رقبا می‌شود. در حال حاضر جام ملت‌ها برای ما پایان یافته، کی‌روش به کلمبیا رفته اما اهالی فوتبال همچنان در فکر این هستند که اگر کی‌روش فلان حرف را نمی‌زد یا فلان بازیکن را بازی می‌داد یا نمی‌داد، ایران می‌توانست قهرمان جام ملت‌ها شود.

کی‌روش با تمام خوبی‌ها و بدی‌هایش، با تمام مشت‌های گره کرده‌ای که به وجدمان آورد و حرف‌های نیش‌داری که آزارمان داد، پی سرنوشت خودش رفت ولی فوتبال ایران انگار رفتن او را باور نکرده و همچنان به دعواهای آن دوره می‌پردازد. از پاداش نجومی گرفته تا بی‌پولی تیم‌ملی برای جام ملت‌ها! شاید باید به این باور برسیم که دیگر کی‌روشی وجود ندارد و در حال حاضر با استفاده از تجربه اندوخته شده از هشت سال حضور او در ایران و شکستی که در جام ملت‌های خوردیم برای انتخاب سرمربی جدید و راهی درست برای فوتبال ایران تصمیم‌گیری شود.

علی‌رغم این موضوع‌های بدیهی اما فوتبال ایران بیشتر درگیر جدال ملی‌پوشان با قهرمانان رشته‌های دیگر و تلافی شخصی افرادی با استفاده از شکست اخیر تیم‌ملی است.

در گذشته ماندن و فغان از ای کاش‌ها و اشتباهاتی که برای فوتبال ما رقم خورده، دردی را دوا نمی‌کند ولی استفاده از شکست‌های گذشته می‌تواند راهی جدید به فوتبال ایران نشان دهد. فدراسیون فوتبال باید با استفاده از تجربه‌ای که کسب کرده و انتقادات سازنده‌ای که پیشکسوتان و صاحب‌نظران فوتبال داشتند، تصمیمی آینده‌ساز برای فوتبال ایران بگیرد اما این اتفاق تاکنون رخ نداده است.

البته باتوجه به این که مجمع سرنوشت‌ساز فدراسیون فوتبال پس از این که در تاریخ ۱۹ دی‌ماه به بهانه حضور تیم‌ملی در جام ملت‌ها لغو شد، هنوز برگزار نشده است، همچنان تکلیف بازنشستگان این فدراسیون مشخص نیست. موضوع مشخص این است که فدراسیون فوتبال ابتدا باید تکلیف مدیران بازنشسته‌اش را روشن کند و پس از آن تصمیمی برای آینده فوتبال بگیرد. قطعاً اعضای بازنشسته فدراسیون فوتبال تا زمانی که بقای خودشان در سطوح مدیریتی این فدراسیون مشخص نباشد، نمی‌توانند تصمیمی سرنوشت‌ساز بگیرند.

مخلص کلام اینکه فوتبال ایران باید خیلی زود به سیاه‌پوشی‌اش به خاطر شکست در جام ملت‌ها پایان دهد و راهی برای آینده‌ای بهتر پیدا کند اما این که هنوز تکلیف رؤسای بازنشسته فدراسیون فوتبال مشخص نیست، مانع بزرگی در رسیدن به این هدف است.

انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1397/11/21
واقعا اینها دوست ندارن پست و مقام خودشان از دست بدند و هنوز هم حاضر نیستند مجمع را تشکیل دهند تا رفتنی ها بر ن
Iran, Islamic Republic of
08:29 - 1397/11/21
کدوم انتقادات سازنده
همه انتقاداتی ک شده از روی عقده های مانده ب گلوی برخی کسانی بوده ک بخاطر دشمنی با کیروش ارزوی شکست تیم ملی را داشتن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
ببنداون گاله رو
Iran, Islamic Republic of
08:31 - 1397/11/21
نویسنده شما رخت سیاهت را دربیار
دوس داشتی رخت صورتی یا نارنجی تنت کن
خخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
08:31 - 1397/11/21
یا دوس داشتی مثل عمو پورنگ مثل رنگین کمان تنت کن
Iran, Islamic Republic of
09:20 - 1397/11/21
چرا از کلمه رخت استفاده کردی یعنی سواد در همین اندازه است!!!!
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1397/11/21
تا زمانیکه فوتبال ما اینقدر بی‌برنامه و شیر تو شیره است باید بدون لباس فوتبال بازی کرد کی به کیه.
Iran, Islamic Republic of
09:33 - 1397/11/21
بلی آنها که باعث شکست تیم ملی ایران شدن آنها که حاشیه سازی وتخریب کردند آنها که گریه و زاری به دروغ کردن تا تیم ملی شکست بخوره تسلیت میگویند به سرمربی وبازیکنان تیم ملی رحم نکردند الان شدن دایه بهتر از مادر شما چقدر پر. رو هستی منافق ما باخت ندادیم دشمنان تیم ملی مافیایی فوتبال ایران باخت
Iran, Islamic Republic of
10:16 - 1397/11/21
اره رخت سیاه را در بیارین لباس عیش ونوش بپوشین ودوباره شروع کنین به بریز بپاش وولخرجی
ما تا وقتی فرهنگ فوتبال نداریم تا وقتی تو لیگ بازیکنا با هر سوت داور میدوند طرف داور واعتراض میکنن تاوقتی که بازیکنایی که فقط پول را میشناسن میشن بازیکن ملی
تا وقتی حق ونا حق میشه
فقط پول نفت ووقت واعصاب مردمه که از بین میره
وچار روز دیگه باز چارتا گزارشگر وکارشناس و.... میارن دوباره شروع میشه
تا کی ما باس قبل از جام هی تو گوش مردم به دروغ بخونیم که ما قهرمانیم
وقتی باشگاههای ما روانشنلس ندارن تازه به دوران رسیده هایی مثل طارمی و رضاییان وفردا هم قایدی میشن اعضا ایم ملی و همه چیز را به مسخره میگیرن
Iran, Islamic Republic of
11:05 - 1397/11/21
برادر عزیز گرفتاری مردم مافیایی فوتبال هست وگرنه شکست مهم نیست با این مافیا چکار باید کرد که به گریه و زاری اخبار دروغ ميگه یکعده برای هواداری مربی تیم بر علیه سرمربی فهیم تیم ملی شعار میدن آقای وزیر ورزش شما چطور توانستی برعلیه تیم ملی باشی مردم انتظار مبارزه برعلیه تیم ملی فوتبال ایران داشتیم خاکپور خفه خون بگیر عقده‌ای سه برابر ایران بهش دلارنقد دادن نه نسیه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
بازم یاران57
باباول کن جرنخوردی هنوز؟
Iran, Islamic Republic of
14:07 - 1397/11/21
ما مردم ایران عاشقتیم و دلمون واست تنگ میشه مرد بزرگ
نگاه به ۴ تا لنگی نکن با برانگوه دلالویچشون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
اگه عاشقش بودید با پرچم ژاپن نپیرفتید ورزشگاه خوش غیرت
Iran, Islamic Republic of
22:53 - 1397/11/21
کتاب پرشده ازشکست امتحانات همه شکست چهل سال اندی شکست ازاول انقلاب شکست پس کی درس بیگیرم تاکی شکست پودرشدیم رفت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج