«فرزند صبح» افخمی باز هم به جشنواره نرسید
۸۳۰۰۰۳
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
۱۲۹۴۸ 
فیلم سینمایی «فرزند صبح» به کارگردانی بهروز افخمی که قرار بود در جشنواره ملی فیلم فجر ۳۷ به نمایش درآید اجازه نمایش نیافت.

خبرگزاری صبا: فیلم سینمایی «فرزند صبح» به کارگردانی بهروز افخمی که قرار بود در جشنواره ملی فیلم فجر ۳۷ به نمایش درآید اجازه نمایش نیافت.

«فرزند صبح» افخمی باز هم به جشنواره نرسید

در حالی که از قبل از شروع سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر شنیده می شد که فیلم سینمایی «فرزند صبح» به کارگردانی بهروز افخمی با تدوین جدید در این رویداد به نمایش درمی آید ولی دقایقی قبل خبر رسید که این فیلم از سوی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی اجازه نمایش نیافته است.

این در حالی است که نسخه ای که مورد تایید افخمی نبود هشت سال قبل در شرایطی که او در کانادا مشغول به فیلمسازی بود به جشنواره فجر ارائه و با وجود اعتراض و مخالفت های این کارگردان در جشنواره سال ۸۹ نمایش داده شد و نقدهای زیادی گرفت.

نسخه جدید که تدوین آن ۱۰ سال قبل توسط زنده یاد سیف الله داد انجام شده بود با بازیافت نگاتیوهای اصلی و دیجیتال سازی و صداگذاری مجدد آماده نمایش شد و ۲ روز قبل در چند نمایش خصوصی در سازمان اوج و حوزه هنری به نمایش در آمد که گفته می شود مورد پسند حاضران هم بوده است.

فیلم «فرزند صبح» امروز هم در دفتر جشنواره توسط مسئولان وزارت ارشاد دیده شد و گفته می شود آنها آمادگی خود را برای نمایش فیلم اعلام کرده بودند که خبر رسید این فیلم توسط موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) اجازه نمایش نیافته است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج