زدوبند ۲۸۰ میلیون یورویی در شرکت «هفت‌تپه»
۸۳۱۴۲۴
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰
۱۱۵۳۴ 
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در خصوص شرکت نیشکر هفت تپه، گفت: طبق پیگیری‌هایی که در موضوع نیشکر هفت تپه انجام دادیم متوجه شدیم که کل ارز مورد نیاز آنها ۱۲ میلیون ددلار بوده است که برخی افراد با زد و بند و ارائه مدارک سوری مبلغی بالغ بر ۲۸۰ میلیون یورو پول دریافت کرده اند بطوریکه یک ریال از این مبلغ برای اهداف مورد نظر کارخانه هزینه نشده است.

خبرگزاری ایسنا: یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: بخشی از مسائل غیرقابل انکار امروز جامعه به تحریم و برخی به سودجویی افرادی خاص باز می گردد؛ زالوصفتان و رانت‌خواران بیش از تحریم‌ها به مردم فشار آورده و آسیب زده‌اند و مشکل‌ساز شده‌اند.

بهرام پارسایی در جمع خبرنگاران گفت: در حالیکه کشور با وجود هشدارها، برای تحریم آماده نبود؛ زالوصفتانی که خون مردم را می‌مکند و فاسدان و رانتخواران، با آمادگی کامل وارد شده و در مسیر تأمین منافع خودشان، مشکلات مختلفی را ایجاد کرده‌اند.

پارسایی با بیان اینکه «بخشی از مسائل و مشکلات غیر قابل انکار جامعه امروز، به تحریم‌ها باز می‌گردد» گفت: سودجویی افراد و نبود نظارت دقیق بر مسائل مختلف ارزی و مبادلات کالایی و … از عوامل مؤثر بر مشکلات امروز کشور است.

زدوبند ۲۸۰ میلیون یورویی در شرکت «هفت‌تپه»

وی ادامه داد: علی‌رغم اینکه ترامپ در زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هشدارهای جدی مبنی بر خروج از برجام را داده بود اما نتوانستیم در این بخش برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ورود اتفاقی کشور به مسائل و اتفاقاتی مانند گرانی‌های اخیر و نداشتن کارشناسی درست و دقیق در بسیاری از بخش‌ها سبب شد که به صورت ناگهانی در دام تحریم‌ها بیفتیم.

پارسایی گفت: نبود یک برنامه ریزی در مواردی مانند مبارزه با فساد و مشکلات بخش ارزی سبب شده که یک سری افراد زالوصفت و سودجو از این اتفاقات بهره برداری کنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس با بیان اینکه «در دوران تحریم‌های گذشته سودجویان زیادی مانند بابک زنجانی‌ها توانستند با استفاده از فرصت، تخلف‌های گسترده مالی زیادی انجام دهند»، گفت: این افراد فاسد و سودجو در هر موقعیتی مانند تحریم‌ها با استفاده از فرصت‌های متعدد خون مردم را می‌مکند و این در حالیست که آنها با پوشش‌های ظاهر فریب و بهانه‌هایی مانند دلسوزی برای نظام و با داشتن تجربه قبلی و کافی وارد این عرصه شده‌اند.

این عضو فراکسیون امید با بیان این اعتقاد که «رانت زیادی در واردات فعلی کشور وجود دارد»، ادامه داد: این در حالیست که چند نرخی شدن در ماه‌های گذشته باعث شد رانت‌های کلان و گسترده‌ای ایجاد شود که بهبود این شرایط نیازمند ورود جدی و دقیق واحدهای نظارتی است.

پارسایی با بیان این ادعا که «واردکنندگان گوشت با ارز دولتی مشخص هستند»، نبود نظارت دقیق و یک مکانیسم نظارتی مناسب را عامل عرضه گوشت وارد شده با نرخ آزاد به مردم دانست.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «در این شرایط خاص، بهبود وضعیت نظارت، نیازمند تعریف مکانیسم‌های دقیق و منظم است»، گفت: برای آنکه بتوان بی‌نظمی‌های موجود در بازار را مدیریت کرد و جلوی افزایش بی رویه قیمت کالاها را گرفت، باید مکانیسم نظارتی دقیق و هدفمند داشت.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس همچنین در خصوص شرکت نیشکر هفت تپه، گفت: طبق پیگیری‌هایی که در موضوع نیشکر هفت تپه انجام دادیم متوجه شدیم که کل ارز مورد نیاز آنها ۱۲ میلیون ددلار بوده است که برخی افراد با زد و بند و ارائه مدارک سوری مبلغی بالغ بر ۲۸۰ میلیون یورو پول دریافت کرده اند بطوریکه یک ریال از این مبلغ برای اهداف مورد نظر کارخانه هزینه نشده است.

این عضو فراکسیون امید با بیان اینکه «در واردات مواد و کالاهایی مانند غلات، گوشت، غذای دام و مرغ و.. رانت وجود دارد»، ادامه داد: این کالاها با ارز ۴۲۰۰ تومانی تهیه و وارد کشور می‌شود بنابراین عرضه این محصولات با ارز واقعی از تورم و گرانی‌ها جلوگیری می‌کند.

وی ابراز عقیده کرد: در شرایط حاضر دقت در نظارت رها شده و باید مردم با عزم راسخ و به شکلی جدی وارد میدان شوند، در شرایط فعلی بیش از هر زمانی به همکاری مردم در مبارزه با سودجویان و رانتخواران نیاز داریم، باید همه با هم کالاهای گران را تحریم کنیم.

پارسایی گفت: من مثل برخی نمی‌گویم مردم گوشت نخورند یا لباس نپوشند؛ بلکه پیشنهاد می‌دهم که برای مبارزه با سودجویان و مقابله با شرایطی که تأمین کننده منافع برخی زالوصفتان است، کالاهای گران را نخریم و برای مدتی این کالاها را تحریم کنیم.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: هر اقدامی که بتواند دست سودجویان و منفعت طلبان را از سفره مردم کوتاه کند باید در سطح ملی اجرایی شده و به سرعت فراگیر شود.

پارسایی تاکید کرد که مجلس نیز به این موضوع ورودی جدی خواهد داشت و در مسیر دفاع از منافع موکلان خود، اقدامات قانونی را در چارچوب اختیارات، عملیاتی و دنبال می‌کند.

انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:53 - 1397/11/25
اونوقت حقوق كارگرا رو نميدن
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
اینجاست که فقط می تونیم بگیم کوفت خودشون و خانواده هاشون بشه
Iran, Islamic Republic of
09:54 - 1397/11/25
عوض کارگرهای معترض به حقوق شون ، اینا رو بندازین زندان
Iran, Islamic Republic of
10:01 - 1397/11/25
وقتی میگن فساد سیستاماتیک یعنی این
Iran, Islamic Republic of
10:09 - 1397/11/25
مملکت همینطور به باد رفت
Iran, Islamic Republic of
10:28 - 1397/11/25
کارگر بی چاره هم شرمنده خانواده می شود
Iran, Islamic Republic of
10:38 - 1397/11/25
دوست عزیز . برادر گرامی . وقتی فساد تا خرخره دولت رخنه کرده و وقتی اقوام و اخوان دولتمردان به جرم فساد مالی در زندان هستن ، شما چه توقعی دارید . چرا نمیگی چه کسی این رانت ها رو پرداخت کرده ؟ چرا نمیگی چه کسی پای برگه پرداخت ۲۸۰ میلیون یورو را امضا کرده . ؟ اینا مهمه . والا ما همه میدونیم که فساد وجود داره ولی دلمون میخواد باعث و بانیه فساد رو بشناسیم . در طی یکسال گذشته میلیاردها دالار اختلاس شده و ملت حقشونه که بدونن عامل اصلی کی بوده .
Iran, Islamic Republic of
10:42 - 1397/11/25
نخریم ، نخورید با یکدیگر فرقی نمی کند ، مهم این است که امنیت ، اقایان براه است و هیچ مشکلی نداریم .
Iran, Islamic Republic of
10:44 - 1397/11/25
نماینده محترم بفرمایید مجلس بعنوان یک دستگاه نظارتی و قانون گذار تا بحال چه اقدام موثر ی در جهت رفع مشگلات مردم و جلوگیری از رانت و معرفی مفسدان و سود جویان به دستگاه قضایی کرده است
خر مسئولی دیگران را دعوت به مبارزه و برخورد می کند و دیگران را عامل این مشگلات معرفی می کند ضمن اینکه از صدر تا ذیل مسیولین در این مشگلات دخالت داشته اند و منفعت طلب بودند
Iran, Islamic Republic of
11:07 - 1397/11/25
آقای نماینده محترم هرچه بگندد نمکش میزنند وای به. ده روزی که بگندد نمک لطف کنید مبارزه با فسا در را از درون خو مجلس شروع کنید مجلس سالم باشد و نظارت کافی کند بقیه دستگاه ها سالم میماند
Iran, Islamic Republic of
11:07 - 1397/11/25
مدیر عامل هفت تبه دستگیر کردی خیر بلکه دوبرابر ارز دولتی بهش میدید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
جناب نماینده میفرمایی نخریم برادرمن اینا ازخداشونه که مانخریم تاصادرش بکنن به عراق یااحتکارش بکنن درانبارتادوبرابربشه مگه تعزیرات نداریم مگه مامورنظارت نداریم ....
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1397/11/25
اگر مسئولین این فساد هم مثل کار گر ان هفت تپه بازداشت و با آ ن شدت با اونا بر خورد کردید حسابه ،اون کارگرها به این فساد معترض بودند
Iran, Islamic Republic of
11:55 - 1397/11/25
چاره شما فقط اعدام اینگونه افراد بدون کوچکترین اغماظ و پارتی بازی و با قاطعیت در اسرع وقت در ملاء عام نه فقط در حد حرف و فقط دروغ تحویل ملت دادن...
Iran, Islamic Republic of
14:26 - 1397/11/25
تو هم زیر میزیت نرسیده اگر رسیده بود الان هیچی نمیگفتی همتون دزدید
Iran, Islamic Republic of
18:03 - 1397/11/25
برو خودتی
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۷:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
چرا؟ چرا بانام دین .اعتقادات مردم را ازبین میبریم وبردیم!
Iran, Islamic Republic of
16:02 - 1397/11/26
کاری نداره شما هم مثل بن سلمان چمبره بزنید روی سرمایه سرمایه داران تا ببینند یه من ماست چقدر کره داره،اون موقع اوضاع درست میشود کسی که از راه بیراهه سرمایه اش مثال زدنی است دیگه حکم نمیخواهد،مگر میشود از راه حلال بدینگونه به سرمایه دست یافت،اگر هست بگویید ما هنوز دستانمان کبره بسته است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج