پورسیدآقایی: پولی کردن زوج و فرد به نفع فقراست!
۸۳۱۵۵۵
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶
۵۸۷۲ 
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از تبلیغات سوء برخی رسانه‌ها مخصوصا صدا و سیما و وارونه‌نمایی اهداف طرحی که هدفش ایجاد عدالت و کاهش فشار به طبقه ضعیف و متوسط جامعه بوده است، انتقاد کرد.

محسن پورسیدآقایی‌ در «همشهری» نوشت: روز دوشنبه وقتی در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور پیدا کردم از حضور گسترده مردم واقعا ذوق زده شدم. این‌همه بزرگی از سوی مردمی که بیشترین مشکلات اقتصادی را طی سال‌های اخیر داشته‌اند و در شرایطی که حجم فشارهای خارجی بالاتر از همیشه است، بسیار آموزنده بود. حداقل پاسخ این‌همه حمایت از نظام این است که هرچه در توان داریم برای رفاه و سعادت این مردم به‌کار بگیریم.

از اتفاقات خوب این روز این بود که در مسیر بازگشت، وقتی در مترو در لابه‌لای جمعیت فشرده مردم سوار قطار شده بودم، چند نفر که من را شناخته بودند، اعتراض کردند که چرا به چنین مردم قهرمانی فشار می‌آوریم و همه‌چیز را پولی کرده‌ایم؛ ازجمله اینکه چرا طرح ترافیک را پولی کرده‌ایم و چرا عوارض می‌گیریم و این فقط به نفع طبقه ثروتمند است و... البته در آن شلوغی مجالی برای پاسخ نبود، ولی متوجه شدم که تبلیغات سوء برخی رسانه‌ها مخصوصا صدا و سیما چقدر در ذهن و فکر مردم اثر گذاشته و طرحی را که هدفش ایجاد عدالت و کاهش فشار به طبقه ضعیف و متوسط جامعه بوده است، وارونه جلوه داده‌اند و البته متوجه نقص بزرگ کار خودمان شدم که نتوانسته‌ایم اهداف این طرح‌ها را به‌درستی برای مردم تشریح کنیم.

قطعا تا مردم همراه نشوند، نمی‌توان چنین طرح‌هایی را پیش برد. لذا واجب دیدم که مجددا درباره اهداف اجرای طرح‌های ترافیکی جدید توضیح بدهم.

تا سال قبل در طرح ترافیک مردم دو دسته بودند. عده‌ای که اغلب خواص بودند و طرح ترافیک سالانه را با قیمتی نزدیک به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می‌خریدند (متوسط روزانه ۸ هزار تومان؛ هرچند که عده زیادی از آنها از تمام روزهای سال استفاده نمی‌کردند و عملا برای آنها خیلی بیشتر تمام می‌شد) و عده‌ای از مردم عادی مانند مسافرکش‌های شخصی و بیماران که اگر لازم بود وارد طرح شوند باید روزانه طرح می‌خریدند، آن هم به قیمت ۴۰ هزار تومان. تنها کاری که ما کردیم، این بود که گفتیم همه مانند هم باشند و با یک منطق طرح ترافیک بگیرند. هزینه آن را نیز از روزانه ۴۰ هزار تومان رساندیم به متوسط ۲۰ هزار تومان. به همین دلیل نیز درآمد شهرداری از ۳۷۰ میلیارد تومان در سال قبل به ۲۷۰ میلیارد تومان در سال‌ جاری کاهش پیدا کرد. حالا این به نفع طبقه ضعیف و متوسط بوده است یا به‌نفع ثروتمندان؟

در اخذ عوارض از متخلفین طرح زوج و فرد نیز معتقدیم که آنچه به درد مردم شهر می‌خورد، عوارض است نه جریمه. جریمه چه فایده‌ای برای آحاد مردم دارد؟ اصولا جریمه برای جلوگیری از تخلف افراد وضع می‌شود، نه حل مشکل سایر مردم. در حالی‌که عوارض صرف توسعه حمل‌ونقل عمومی مردم می‌شود.

پس چرا نباید از افرادی که در روزهای مخالف پلاک خود وارد محدوده زوج و فرد شده و به حق مردم دیگر تعرض کرده‌اند و با ایجاد آلودگی و ترافیک سلامت دیگران را به‌خطر انداخته‌اند، هزینه عارضه‌ای را که به شهر وارد کرده‌اند، بگیریم و خرج تسهیل تردد مردمی کنیم که از خودروی خود استفاده نکرده‌اند؟ همین الان اگر این گروه نیمی از بدهی عوارض خود را بدهند، می‌توانیم فورا ۱۰۰ دستگاه اتوبوس بخریم. حالا منصفانه قضاوت کنید؛ این به نفع طبقه ضعیف و متوسط است یا به‌نفع ثروتمندان؟

در طرح سال آینده نیز برای محدوده زوج و فرد ضمن دادن آزادی عمل بیشتر به مردم در انتخاب روزهای تردد (۲۰ روز در هر فصل بدون در نظر گرفتن پلاک) هزینه روزهای مازاد بر آن را نسبت به سال‌جاری کمتر از نصف کرده‌ایم. یعنی برای روزهای مازاد، به‌جای عوارض طرح ترافیک و جریمه، کافی است تا نصف هزینه طرح ترافیک را پرداخت کنند و تا یک‌ماه نیز فرصت داده شده که اگر عوارض خود را پرداخت کردند، دیگر جریمه نشوند. انصافا، این بیشتر به نفع طبقه ضعیف و متوسط خواهد بود یا به نفع ثروتمندان؟

بنده باور دارم که برای اصلاح امور باید اعتماد عمومی را بازگردانیم. اگر لازم است بارها و بارها با مردم سخن بگوییم و درددل آنها را بشنویم و نهایتا شجاعانه تصمیمی بگیریم که نفع اکثریت جامعه در آن باشد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 35
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:34 - 1397/11/25
به نفع شما نیست؟
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
مشکل پور سید اقایی ودوستانش دروع گفتن نیست بلکه با معنی ومفهوم فقیر اشنایی ندارند
Iran, Islamic Republic of
15:46 - 1397/11/25
خدا شفا بده این آقا هر روز یک نطق جدید میکنه یکی نیست بگه بشین سر جات واینقدر اظهار نظر نکن
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1397/11/25
ادمین جان قضاوت کنیم مردم میگن نه ما کمک نمیکنیم
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1397/11/25
راست میگی!!! وقتی صورت مسئله رو پاک کنی این طرح رو میشه بنفع فقرا توحیه کرد!!!
ولی طرح زوج و فرد اگه آلودگی هوا رو از بین نبرد با این طرح جدید جیب شما رو پر پول کرد تا منت بگذاری و بگی تخفیف هم دادیم!!!! البته همانطور که خودتم میدونی این تخیفت موقتی تا طرح جا بیفته و وقتی جا افتاد با آنچنان سرعتی خلق الله رو خواهید چاپید که سرعت نور جلوش لنگ بندازه!!!!
Iran, Islamic Republic of
15:56 - 1397/11/25
خودتی! به شعور مردم توهین نکن!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
16:00 - 1397/11/25
اگه طرح زوج و فرد برای مردم رفع آلودگی نداشت این طرح جدید برای شماها که نون داره
Iran, Islamic Republic of
16:08 - 1397/11/25
زحمت بکشید و بنزین رو ۱۰۰تومن کنید،گوشت رو ۲۰هزار تومن،کرایه تاکسی رو به ده سال گذشته برگردونید،بگذارید اینطوری ما فقرا نابود بشیم،آخه یادمه می‌گفتید اینها گرون بشه بنفع فقرا است،نفع خودمون رو نمی‌خواهیم بگذارید ما آدم‌های فقیر و عوام از ارزونی بمیریم،دستتون درد نکنه.
Iran, Islamic Republic of
16:13 - 1397/11/25
دروغگو

مگه تو ایران حتی یه آبدارچی اداره بدون راننده و محافظ از رختخوابش بلند میشه که تو ادعای سوار مترو شدن داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
بازنشسته راه اهن
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
اقای شهردارتورابخدابازنشستش کن تابااین طرحهای ابدوغیش گرفتارت نکرده
Iran, Islamic Republic of
16:13 - 1397/11/25
دروغگو

مگه تو ایران حتی یه آبدارچی اداره بدون راننده و محافظ از رختخوابش بلند میشه که تو ادعای سوار مترو شدن داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:26 - 1397/11/25
راه آهن چه ربطی به شهرداری داره که تو رو بردن اونجا!؟ تو مترو میرفتی باز یه چیزی
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1397/11/25
ذوق‌زده‌نباشی یک دفعه بپری خجالت بکش دروغ که‌دماغتودرازنمی کنه
United Kingdom
17:14 - 1397/11/25
میشه به نفع فقرا کاری نکنید.من فقیر با طرح شهرداری فقیرتر میشم.از خودتون مایه بزارید.
Iran, Islamic Republic of
17:30 - 1397/11/25
حتی پولی کردن مردم هم به نفع مردمه. چون در این حالت یه پولی بهشون میرسه و بهتر از مفتی کردنشونه
Iran, Islamic Republic of
18:37 - 1397/11/25
مگر فقرا چند در صد هستند وباز چند درصد آنها توی تهران هستند؟
Iran, Islamic Republic of
18:50 - 1397/11/25
خدا شما نا دان هارو نا بود کنه که باعث آزار مردم می شوید
Iran, Islamic Republic of
18:54 - 1397/11/25
این اقاهمه نظراتش پولیه ،به شعورملت توهین میکنه ،میگه به نفع فقراست،نه اقابه نفع شما وجیب شماست ،ازفرداست که میگیدبرای نفس کشیدن وراه رفتن هم پول بدید
Iran, Islamic Republic of
19:10 - 1397/11/25
تمام خیابانها را پولی کردن پارکینگ های خانه هارا فروختن صاحب خانه ها کاسبی می کنند الان هم زوج و فرد را پولی می کنند می ماند عابر ها اینها هم اگر از روی پل هوای رد بشوند باید پول بدن بلی بیت الحلال است
Iran, Islamic Republic of
19:12 - 1397/11/25
مثل اینکه تاریخ مصرف کلاه برداری با حرف زدن از مستضعفین هنوز تموم نشده.
Iran, Islamic Republic of
19:39 - 1397/11/25
هر چه اتش است از تنور تو بلند می شود مرد حسابی اگر تو گذاشتی یک ریال دست فقرا برسد هی بشین ان خراب شده طرح بده همه اش ضرر بلاخره از پشت میز تو هم کنار میروی
Iran, Islamic Republic of
22:13 - 1397/11/25
منظور از فقرا خودش و دوستان شورای شهری هستند دیگه ؟ و گر نه که مردم همه در رفاه هستن
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1397/11/26
با طرح جدید شما طرف 3 تا ماشین می خره و کل فصل رایگان از طرح زوج و فرد استفاده می کنه.
حالا این به نفع فقراست یا ثروتمندان؟ اصلا طرح زوج و فرد برای چبست؟ آیا تو این چند سال ذره ای مشکل ترافیک و آلودگی هوا را کم کرده است؟
Iran, Islamic Republic of
07:04 - 1397/11/26
پیشنهاد می شود از این آقا یک تست سلامت روانی گرفته شود قیافه ظاهری نشانه یک فرد توهمی را نشان میدهد در ضمن ایشان مانند سیف و دارو دسته عمل میکنند بهتر است ایشان را به بیمارستان روزبه یا امین آباد بفرستید و پس از بررسی پزشکی قضاوت کنید ایشان روان پریش تر از آن هستند بتوان تصور کرد و فکر میکنند رابین خود زمانه شدند البته غیر از اینکه بگوئیم خدا لعنتش کند چیزی از دست ما بر نمی آید و انشا الله مثل اکثر مقامات دولتی فردا در دادگاه ملاقات میکنیم ولی آن روز چقدر دیر است مصداق آن اختلاس در بانک کشاورزی در بخش ارزی بانک سرمایه سو تدبیر در بانک مرکزی خودرو سازان و .......... البته گند راه اهن را فراموش نکنیم که ایشان با تکنیک فرار به جلو با استعفا خود جلوگیری از طرح چند میلیاردی قاتل خود پرده پوشی کرد البته از قدیم گفته اند دیوانه عاشق است و عاشق کاری جز خیانت ندارند
Iran, Islamic Republic of
07:10 - 1397/11/26
فقط برو تو بخر عکس ایشان خدائی چه میبینی
Iran, Islamic Republic of
07:14 - 1397/11/26
خصوصیات این بزرگواران خودتان مقایسه کنید :
روان پریش ها افرادی شاد و سرحال اند، اما از درون تاریکی آنها را فرا گرفته. سیاهی ای که اگر حواستان نباشد ممکن است شما را هم دربربگیرد پس بد نیست که با یک سری از ویژگی های آنها آشنا شوید.

روان پریش ها چه خصوصیاتی دارند

اختلالات مرتبط با روان پریشی اختلالاتی هستند که در آن فرد بیمار از نظر روانی و ذهنی با واقعیت های بیرون دچارمشکل می شود و مانند افراد معمولی دیگر نمی تواند مسائل را تجزیه و تحلیل کند. این افراد از نظر واقعیت سنجی مشکل دارند و مهم تر این که دچار توهم و هذیان هستند
Iran, Islamic Republic of
07:22 - 1397/11/26
روان پریشی یا سایکوز به حالتی گفته می شود که فرد از حالت طبیعی خود دور شده باشد و تماس او با واقعیت قطع شده باشد، در این حالات ممکن است فرد دچار توهم و هذیان شود، در این حالت فرد در مورد اشخاص و وقایع اطراف خود دچار عقاید نادرست می شود.  فرد ممکن است دچار دیدن و شنیدن چیزهایی که وجود ندارند و واقعیت ندارند شود. با اینکه بیماری سایکوز ویژگی های زیادی دارد ولی اصلی ترین و شایع ترین علائم آن قطع ارتباط فرد با محیط خارجی واقعی است.
Iran, Islamic Republic of
08:50 - 1397/11/26
جیبتان کی پر میشود تادست ازسر این مردم بردارید
Iran, Islamic Republic of
22:52 - 1397/11/26
قربان هرکه طرفدار فقراست وهمیشه به فکر آنان است عجب لعبتی!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج