معمای قتل دختر ۱۹ ساله توسط برادر
۸۳۳۷۹۹
۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۱
۱۵۵۵۱ 
عاملان یک جنایت هولناک در حالی بعد از گذشت 13 سال از وقوع قتل و به خاطر ترس از مجازات قانونی سعی دارند که قتل دختر 19 ساله را به گردن یکدیگر بیندازند که شواهد و مدارک مستند نشان می دهد هر دو نفر آنان در قتل خواهر یکی از متهمان پرونده نقش داشته اند.

روزنامه خراسان: عاملان یک جنایت هولناک در حالی بعد از گذشت 13 سال از وقوع قتل و به خاطر ترس از مجازات قانونی سعی دارند که قتل دختر 19 ساله را به گردن یکدیگر بیندازند که شواهد و مدارک مستند نشان می دهد هر دو نفر آنان در قتل خواهر یکی از متهمان پرونده نقش داشته اند.

صبح 19 تیر 84 شهروندان در تماس با نیروهای انتظامی از کشف جسد دختر جوانی در زمین های کشاورزی حاشیه جاده سرخس -مشهد خبر دادندو بدین ترتیب تحقیقات در این باره آغاز شد.

جسد مربوط به دختری حدود 19 ساله بود که روسری دور گردنش پیچیده شده و آثار واردآمدن ضرباتی با جسم سخت بر سر وی نمایان بود. تکه سنگ بزرگ خون آلودی که در نزدیکی جسد قرار داشت حکایت از آن می کرد که عامل یا عاملان جنایت، سر دختر جوان را با سنگ هدف اصابت قرار داده اند. این درحالی بود که هیچ گونه مدارک هویتی و شناسایی از مقتول به دست نیامد و جسد مجهول الهویه پس از انگشت نگاری به پزشکی قانونی منتقل شد.

به دستور بازپرس، پرونده قتل این دختر درحالی برای رسیدگی به اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی ارسال شد که هیچ گاه فردی گم شدن دختری با این مشخصات را به پلیس گزارش نکرد.

حدود چهار ماه از ماجرای کشف جسد مجهول الهویه گذشته بود که بررسی های کارآگاهان با توجه به انگشت نگاری از جسد مشخص کرد دختر 19ساله دارای دو فقره سابقه روابط نامشروع است بنابراین کارآگاهان به تنها آدرسی که در پرونده زندان مقتول درج شده بود عزیمت کردند اما در اطراف روستای کنه بیست مشهد نیز کسی خانواده ای به نام «ر» را نمی شناخت و بدین ترتیب استعلام از دیگر مراجع قانونی هم برای یافتن آدرس جدیدی از «ز- ر» بی نتیجه ماند و بررسی ها با مکاتبات گوناگون برای پیداکردن سرنخی از محل سکونت مقتول ادامه یافت.

پس از گذشت 10سال از ماجرای کشف جسد دختر جوان، این پرونده جنایی در ناحیه 4 قضایی مشهد توسط قاضی میرزایی مورد رسیدگی قرار گرفت. برای این مقام قضایی که در لابه لای اوراق تاریک پرونده به دنبال سرنخی از کلاف پیچیده می گشت سوال بود که چرا در طول 10سال گذشته هیچ وقت ماجرای گم شدن وی را به پلیس گزارش نکرده اند؟

ریشه یابی این سوال بیانگر آن بود که احتمالا اعضای خانواده وی در مرگ او دخیل هستند و برای پنهان ماندن قتل، موضوع را پیگیری نمی کنند. این گونه بود که قلم قاضی میرزایی روی برگه ای سفید در پرونده خطاب به کارآگاهان نوشت «از اداره... استعلام کنید تا سوابقی از خانواده، بستگان یا هویتی از فامیل «ر» به دست آید.

همین دستور، رسیدگی به این پرونده جنایی را وارد مرحله جدیدی کرد. کارآگاهان با استعلام از اداره مذکور به چندین آدرس در مناطق مختلف رسیدند که در نهایت مشخصات افراد ساکن در یکی از آدرس های یاد شده با مقتول مطابقت داشت. بدین ترتیب کارآگاهان با راهنمایی قاضی شعبه 409 دادسرای مشهد و با استفاده از شگردهای خاص پلیسی یکی از برادران مقتول را که «مجید – ر» نام دارد به محل قرار صوری کشاندند و او را دستگیر کردند.

این جوان 36 ساله ابتدا بیان کرد که خواهرم «ز- ر» در منطقه تلگرد مشهد ساکن است و با شوهر افغانی خود زندگی می کند! همین اظهارنظر ظن کارآگاهان درباره دخالت او در قتل خواهرش را به یقین تبدیل کرد. متهم دقایقی بعد وقتی فهمید که کارآگاهان از قتل خواهرش اطلاع دارند دیگر نتوانست حقیقت ماجرا را پنهان کند. او گفت:خواهرم با افراد متعددی ارتباط داشت و آبروی ما را برده بود او حتی با یکی از همکارانم نیز ارتباط داشت تا این که به پیشنهاد همکار سنگ کارم او را سوار موتورسیکلت کردیم و به سمت مهدی‌آباد به راه افتادیم.

آن جا من روسری را دور گردنش پیچیدم و محکم می کشیدم که در همین حال دوستم سنگ بزرگی را بر سرش کوبید و خواهرم جان سپرد و بعد هم جسد او را در همان منطقه انداختیم. وقتی مدتی از خواهرم بی خبر ماندیم پدر و مادرم گفتند که خوب بود او گم شد. شاید هم فکر می کردند او به پاکستان رفته است.

بنابراین گزارش تحقیقات با صدور دستور بازداشت موقت متهم از سوی مقام قضایی درحالی ادامه یافت که عصر روز نوزدهم بهمن سال 1394 همدست مورد ادعای متهم نیز دستگیر شد. اما او ادعا کرد که فقط به همراه «مجید- ر» (برادر مقتول) خواهر او را سوار موتورسیکلت اش کرده و به محل قتل کشانده است.

بعد از آن که متهمان با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند، قاضی محمدرضا دشتبان (بازپرس شعبه 409 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد) ادامه رسیدگی به این پرونده جنایی را به عهده گرفت و این گونه کارآگاهان با صدور دستورات ویژه قضایی به جمع آوری اسناد و مدارک انکار ناپذیری پرداختند که نشان می داد هر دو متهم در قتل دختر 19 ساله نقش دارند. این گونه بود که روز گذشته متهمان این پرونده جنایی در حضور قاضی دشتبان به بازسازی صحنه جرم پرداختند.

مجید (برادر مقتول) مدعی بود خواهرم با اصغر (متهم دیگر پرونده) درگیر شد و در این لحظه او سنگ بزرگی را برداشت و به سر خواهرم کوبید چون او آبروی ما را برده بود و من از اصغر خواستم تا در قتل خواهرم با من همکاری کند اما اصغر با تناقض گویی های متعدد و درحالی که همه اسناد موجود را انکار می کرد درباره ماجرا گفت: من آن ها را با موتورسیکلت خودم به محل قتل بردم اما مجید با سنگ به سر خواهرش کوبید و او را کشت.

دو متهم این پرونده جنایی در پایان بازسازی صحنه قتل و با صدور دستوری از سوی مقام قضایی روانه زندان شدند تا این پرونده نیز دیگر مراحل قانونی خود را طی کند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:38 - 1397/12/01
بازم تویی، مشهد
پاسخ ها
AAAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
گروه سازش کاری کنید قاتل هنگام سال تحویل پیش خانواده باشه !!!!
Iran, Islamic Republic of
08:55 - 1397/12/01
خدالعنتتون کنه چ برادرسنگ دلی درسته خواهرت دخترخوبی نبودمیتونستین بارفتارخوب وباگفتارخوب درستش کنین ومطمعنن کمبودمحبت شدیدداشته
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
تو هم اگ جاش بودی وغیرت داشتی همین کار انجام میدادی نوشته با دو سابقه نامشروع
سانی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
نباید میکشتنش و کار از نصحیت هم گذشته باید با یه پیرمردی یا زن مرده ای چیزی شوهرش میدادن. نباید میکشتنش.
Iran, Islamic Republic of
10:47 - 1397/12/01
بازم مشهد چه خبر بابا
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1397/12/01
باعث تاسف است که با اینهمه پیشرفت در قرن حاضر هنوز هم آبرو را در جسم زنان و دخترانمان میجوییم و ما مردها به نام آبرو هر جنایتی را رقم میزنیم
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1397/12/01
گربه بود مگه که به هیچ کس نه نگفت
Iran, Islamic Republic of
11:39 - 1397/12/01
باز هم اطراف شهر مذهبی مشهد
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1397/12/01
حالا که آنقدر ادعای مردی و غیرت داری حداقل قتل را هم گردن بگیر .اینجا که میشه مردی یادت میره؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
اینو خوب اومدی
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
ایرانی جماعت و غیرت؟
از کی داری حرف میزنی؟
زمان جنگ جهانی اول ایران بالای ۱ میلیون کشته داد از گرسنگی.
انبار تاجران پر بود از گندم.
چون راضی نمیشدن به قیمت قبل از تورم جنسشون رو بفروشن.
Iran, Islamic Republic of
13:20 - 1397/12/01
کاربران گرامی
این اتفاق ممکن در هر جای دیگه ای باشه !!!!
انشالله نباشه
اینقدر زود نظر ندهیم !!
ب یکدیگر کمک کنیم تا این حوادث نباشد
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1397/12/01
دستش درد نکنه اگر بی تفاوت بود وبی غیرت خوب بود این افراد اصلاح پذیر نیستند خوب کاری کرد این برادر که از شرف خانواده اش دفاع کرد باید زود او را آزاد کنید پس توقع داشتید فاحشه خونه راه می انداخت
پاسخ ها
دونالد ترامپ
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
بی غیرت بودن بهتر از قاتل بودنه ما فقط مسئول زندگی خودمونیم و صاحب شخص دیگه ای نیستیم همه ما اشتباهاتی داشتیم قطعا ایا باید یکی بزنه مارو بکشه؟
Iran, Islamic Republic of
02:41 - 1397/12/02
آره مردها هرغلطی میکنن وصدها دوس دختر وروابط نامشروع دارن کسی کاریشون نداره اما زن ودخترها یامیکشن یا سنگ سارمیکنن یا اعدام میکنن یاشلاق میزنن یاسرمیبرن !!!!خب شاید بهش تجاوز شده بوده شاید عاشق بوده شاید گول خورده وشایدهای دیگه...انگار خدا هستن حکم صادر میکنن واجرا میکنن!!؛
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج