واردات گوشت رانتی نیست
۸۳۴۰۸۶
۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۶
۵۳۹۷ 
مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام اعلام کرد که بر خلاف ادعاهای مطرح شده از سوی یک کارآفرین در برنامه زنده تلویزیونی هیچ رانت و انحصاری در واردات گوشت قرمز به کشور وجود ندارد، چراکه بیش از ۱۲۰ شرکت مجوز واردات گوشت دارند و می‌توانند این کار را انجام دهند. اما اگر سوء استفاده و سودجویی در این راستا صورت بگیرد قطعاً دستگاه‌های متولی با متخلفان برخورد قاطع خواهد کرد.

خبرگزاری ایسنا: مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام اعلام کرد که بر خلاف ادعاهای مطرح شده از سوی یک کارآفرین در برنامه زنده تلویزیونی هیچ رانت و انحصاری در واردات گوشت قرمز به کشور وجود ندارد، چراکه بیش از ۱۲۰ شرکت مجوز واردات گوشت دارند و می‌توانند این کار را انجام دهند. اما اگر سوء استفاده و سودجویی در این راستا صورت بگیرد قطعاً دستگاه‌های متولی با متخلفان برخورد قاطع خواهد کرد.

در روزهای گذشته چند کارآفرین برتر در یک برنامه زنده تلویزیونی مدعی شدند که "در واردات گوشت قرمز به ویژه از گرجستان انحصار و رانت وجود دارد و کسی نمی‌تواند به این حوزه ورود پیدا کند".

این در حالی است که حمید ورناصری در این باره در گفت‌وگویی توضیح داد که این ادعا کاملاً کذب است، چراکه بیش از ۱۲۰ شرکت مجوز واردات گوشت قرمز دارند و می‌توانند از کشورهای متعددی که مورد تأیید سازمان دامپزشکی قرار می‌گیرند، این کار را انجام دهند.

وی افزود: از سوی دیگر این کارآفرین ادعای کذب دیگری را مطرح کرده مبنی بر این که " گوشت قرمز تنظیم بازاری را که ۲۸ هزار تومان وارد می‌شود و باید ۴۰ هزار تومان به مردم فروخته شود، ۱۲۰ هزار تومان عرضه می‌شود"، در حالی که کاملاً کذب است و هر کسی که اقدام به واردات گوشت کند باید آن را در داخل شبکه‌های توزیعی که وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی و تعریف کرده عرضه کند و قیمت آن نیز همان نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار است.

ورناصری ادامه داد: اگر یک وارد کننده در این شبکه و در سیستم‌های تعریف شده گوشت وارداتی خود را عرضه نکند باید به دستگاه‌های نظارتی از جمله سازمان تعزیرات حکومتی و بانک مرکزی و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان پاسخگو باشد چرا که در صورت تخلف، تعهد ارزی او مرتفع نمی‌شود و به مشکل خواهد خورد. اما ممکن است یک نفر با خرید چندین کیلوگرم گوشت تنظیم بازاری بخواهند آن را که حجم بسیار محدودی هم دارد به قیمت آزاد بفروشند که البته با این تخلف نیز برخورد خواهد شد.

وی با بیان این که دستگاه‌های نظارتی قطعاً با متخلفان در این زمینه برخورد می‌کنند کما این که این برخورد همچنان انجام می‌شود و دادستانی هم به این مساله ورود پیدا کرده است افزود: شرکت پشتیبانی امور دام وظیفه دارد تا به عنوان مباشر در حوزه‌ی تنظیم بازار ذخایر استراتژیک کشور را در این اقلاب تأمین کند و وارد کنندگان نیز مکلفند در داخل شبکه تنظیم بازاری عمل کنند.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام تصریح کرد: به نظر می‌رسد این فرد، به دنبال اهداف شخصی چنین مباحث را مطرح کرده و به همین سبب عملاً در رسانه ملی شو راه انداخت و متأسفانه مردم را دعوت به اعتراض کرد که سیستم‌های امنیتی و نظارتی حتماً با این مساله برخورد خواهند کرد. ضمن اینکه ما هم حتماً پیگیری‌های قانونی انجام می‌دهیم.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
France
20:34 - 1397/12/01
انچه عیان است چه حاجت به بیان است ، کار از بی تدبیری گذشته ، وضع کنونی تصادفی نیست ، تهدید کردن دیگران ، اوج بی سلیقگی است .
Iran, Islamic Republic of
20:35 - 1397/12/01
اگه دروغ میگفت پس این گوشتها چرا بدست ماها نمیرسه
Iran, Islamic Republic of
20:37 - 1397/12/01
اگرمطعن نبود درشبکه صدوسیما برای مردم بیان نمیکرد.واقعت همیشه تلخه!چون هرمطلبی ازطرف مسولین مطرح شده جزء دروغ ازآب درنیامده.پس ایشون راست میگه..
Iran, Islamic Republic of
20:47 - 1397/12/01
دوست عزیز پس بفرمایید اقایون مهرفرد وموحد خواه وصحراییان وبخشنده وووو گلی وجوادی وووودربازرگانی جهاد چکار میکنن ،،،، که هر کدام چهل ساله تو جهادن وشرکت زدن بابا دست بردار لابد اینا نیستن لبو فروشا باز حرف دراوردن ؟؟؟،،،،، جون مادرت اینو بذار توسایت
Iran, Islamic Republic of
20:49 - 1397/12/01
ازکجا معلوم؟
Iran, Islamic Republic of
20:56 - 1397/12/01
چپاول وغارت پول مردم با روشهای جدید دزدی
Iran, Islamic Republic of
21:10 - 1397/12/01
همه چیز رانتیه
Iran, Islamic Republic of
21:29 - 1397/12/01
کلا شماها با همه چی برخورد قاطع میکنید نمیدونم این همه تخلف چطور انجام میشه... یارو میگه باید به نرخ مصوب گوشت فروخته بشه..!!!آره اون وارد کننده گردن کلفت که کلی آدم پشتشن میاد گوشت وارد میکنه و با دو زار سود میکنه... به نظرم دو تا وزارت خونه باید تعطیل بشه چون بودن و نبودنشون هیچ فرقی نمیکنه...
Canada
21:44 - 1397/12/01
اره معلومه
خودتون مشغول چاپیدن ملتین بدون کوچکترین ناراحتی...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
کسی که زیاد دوزدی میکنه میگن اختلاس کرده چون بنده خدا آبرو داره
این هم برنامه گوشت رانتی نیست بلکه باندی بازی
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1397/12/01
همه باور کردن
Iran, Islamic Republic of
22:06 - 1397/12/01
ای کاش در تمام قسمتها مثل گوشت ،رانت خواری وجود نداشت.مثل موبایل،لوازم خانگی و...
Iran, Islamic Republic of
23:05 - 1397/12/01
پس این چه وضعیه؟ قسم دزد یا دم خروس. کدام را باور کنیم اگر نمیتوانید گوشت را به عدالت تقسیم کنید ریال و دلار. را هرگز.
ما در روستا تا کنون گوشت دولتی ندیدیم
Iran, Islamic Republic of
00:57 - 1397/12/02
اخییییییییییی .تو که راست میگی
Iran, Islamic Republic of
01:19 - 1397/12/02
واردات آن رانتی نیست توضیع کردنش رانتی است ما از ۶ صبح تا ساعت ۱۱ در صف هستیم ولی برای آقازاده ها را درب خانه تحویل میدهند.
تا زمانی که روحانی هست همین است.
Iran, Islamic Republic of
08:01 - 1397/12/02
گوشت را افرادی که شناخته شده هستند و در کار خیر هستند اجازه دارن وارد کنند پس می بینید رانتی در کار نیست و این که فکر می کنیم رانتی است مثل قیمت گوشت حبابی بیش نیست که امیدوارم زودتر این حباب بترکه که پدر مردم را در آورد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج