فرمول صدا‌ و‌ سیما برای ترویج خشونت علیه زنان!
۸۳۴۷۲۸
۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۱
۵۵۳۸ 
چند روز پیش شبکه یک سیما در برنامه "فرمول یک " در اقدامی عجیب و غریب داستان زندگی مردی را به تصویر کشید که در نهایت افتخار از ضرب و شتم همسرش صحبت می‌کرد و با لبخند می‌گفت که 27 بار به دادگاه رفته تا به درخواست طلاق همسرش پاسخ دهد اما هر بار تأخیر در برگزاری جلسه دادگاه یا پادرمیانی بستگان و نزدیکان آنها را از جدایی منصرف کرده است.

روزنامه ایران: چند روز پیش شبکه یک سیما در برنامه "فرمول یک " در اقدامی عجیب و غریب داستان زندگی مردی را به تصویر کشید که در نهایت افتخار از ضرب و شتم همسرش صحبت می‌کرد و با لبخند می‌گفت که 27 بار به دادگاه رفته تا به درخواست طلاق همسرش پاسخ دهد اما هر بار تأخیر در برگزاری جلسه دادگاه یا پادرمیانی بستگان و نزدیکان آنها را از جدایی منصرف کرده است.

این مرد درحالی از بازگشت به کانون خانواده سخن می‌گفت که یک اشتباه را حداقل 27 بار تکرار کرده بود و همسرش نه نقش ایثارگر و کانون مهر بلکه نقش قربانی را ایفا می‌کرد که حاضر شده دوباره به خانه‌ای برگردد که در آن خشونت را بارها و بارها تجربه کرده است.

به هرحال صدا‌و‌سیما بازهم در اقدامی نسنجیده پرچم سفید را برای مردانی بالا برده است که باید مورد توبیخ و حتی درمان قرار بگیرند؛ اقدامی نسنجیده که شاید برای بقا و دوام خانواده‌ها صورت گرفته اما به اعتقاد کارشناسان در جهت تعویق تصویب لایحه منع خشونت علیه زنان قدم برداشته است.

معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهوری در امور زنان نیز در واکنش به این برنامه در کانال تلگرامی خود نوشت، در شرایط تلاش برای تقویت و تحکیم بنیاد خانواده، این مصاحبه چه معنایی دارد؟

وی در ادامه می‌افزاید: زنی که بعد از ٢٧ بار درخواست طلاق به خاطر کتک خوردن از همسر، توانست به زندگی مشترک ادامه دهد! او می‌گوید: تصویر این چنینی زندگی مشترک را برای تشویق جوانان بویژه دختران به ازدواج، ارائه می‌دهید؟ یا طرح این الگوها برای عادی جلوه دادن خشونت علیه زنان است؟

مریم یوسفی جامعه شناس در این باره می‌گوید: رفتار ناشیانه صدا و سیما را باید با مکثی بلند مدت تجزیه و تحلیل کرد. چرا که ما در قرنی زندگی می‌کنیم که اخلاقیات و انسانیت حرف اول را می‌زند. این برنامه انسان عاقل را به فکر فرو می‌برد که یک زن چگونه می‌تواند 27 بار خشونت کلامی و حتی جسمی را تحمل کند اما در فاصله بین دو جلسه دادگاه همه چیز را فراموش کند و دوباره آشتی کند. شاید این خانم به دلایل مختلفی مانند مشکلات اقتصادی یا حضور فرزند از حق قطعی خود گذشته باشد اما صدا و سیما با به تصویر کشیدن موضوعاتی از این دست به نوعی به ترویج و تشویق فرهنگ پذیرش خشونت کلامی و فیزیکی از سوی همسر در میان زنان می‌پردازد به این معنا که خانم‌ها اگر مورد خشونت قرار می‌گیرید هم این خانم را الگوی خود قرار دهید و به زندگی خود ادامه دهید.

وی تأکید می‌کند: اگرچه ممکن است هدف صدا و سیما از پخش این برنامه تشویق برای کاهش طلاق و به‌دنبال آن کاهش تعداد کودکان طلاق و فرزندان بدسرپرست است اما نوع نگاه به این موضوع بسیار نادرست است. درست است که تعداد زیادی از افراد جامعه با یک بار خشونت با تصور اینکه این رفتار ممکن است دوباره تکرار شود از زندگی خارج می‌شوند و فرزندان را در معرض مشکلات بسیار قرار می‌دهند اما باید بدانیم که تحمل خشونت در چنین سطحی زندگی فرزند یا فرزندان را با مخاطرات بسیار مواجه می‌کند چراکه تأثیری ناخوشایند بر شخصیت آنها خواهد گذاشت.

انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:16 - 1397/12/04
آیاازخشونت زنان علیه مردان این روزهاخبرداری
Iran, Islamic Republic of
09:06 - 1397/12/04
تلویزیون همش شده مسابقه وکلاهبرادی ستاره فلان ستاره مربع وپیام بازرگانی.مسئولینم درحال چپاول ودزدی ثروت کشور ومردم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۴
حالا اینها بخر تو سرشون این که خشونت و وحشیگری رو ترویج میدهد .معلومه یک عده روانی صدا وسیما رو اداره می کنند
Iran, Islamic Republic of
09:06 - 1397/12/04
تلویزیون همش شده مسابقه وکلاهبرادی ستاره فلان ستاره مربع وپیام بازرگانی.مسئولینم درحال چپاول ودزدی ثروت کشور ومردم
Iran, Islamic Republic of
09:56 - 1397/12/04
خوشبختانه من سالهاست تلویزیون میلی نگاه نمی کنم
اما معتقدم سنت وقانون برعلیه زنان
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1397/12/04
واقعا جای تاسف ه که صداوسیما ملی با این بودجه کلانی که همه آن از جیب مردم پرداخت میشه .چنین برنامه های ضد انسانی پخش میکنه .رئیس صدا وسیما بایدعوض بشه.
Iran, Islamic Republic of
12:44 - 1397/12/04
این جامعه مردسالاره.وجالبه که زنها هم آب توی این آسیاب میریزن.نمونه ش خانم ابتکار.!
آخه خانوم محترم شما خودت یه سیلی بخوری زمین را به آسمون نمی چسبونی؟؟؟؟!!!!
چرا این برنامه های مزخرفتون را انتشار میدید؟ چرندیات و نتیجه گیریهای صد تا یه غازتون را برای خودتون نگه دارید.ننگ بر خشونت!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۴
این لرنامه فرمول ۱علی صیااخمق ملوچکه پ
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۴
کجا مرد سالاره سی وپنج ساله زن سالار وفرزند سالاره بیچاره مردها
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1397/12/04
یک زندگی از هزاران نوع زند.ی در ایران ما بوده دلیلی نداره شما تفسیرش کنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج