اولین قرار ملاقات؛ دور این افراد را خط بکشید
۸۳۴۹۲۶
۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۳
۱۱۴۳۹ 
زمانی که ما برای اولین بار با فردی دیدار می‌کنیم، از آنجا که شناخت کاملی از او نداریم، نمی‌توانیم به خوبی تشخیص دهیم که آیا او گزینه مناسبی برای ما خواهد بود یا خیر. اما برخی از نشانه‌ها هستند که به ما در این تشخیص کمک می‌کنند.

برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: زمانی که ما برای اولین بار با فردی دیدار می کنیم، از آنجا که شناخت کاملی از او نداریم، نمی توانیم به خوبی تشخیص دهیم که آیا او گزینه مناسبی برای ما خواهد بود یا خیر. اما برخی از نشانه ها هستند که به ما در این تشخیص کمک می کنند. در این مطلب نشانه هایی را آورده ایم که ثابت می کند فرد مقابل تان گزینه خوبی برای شما نخواهد بود. بنابراین اگر این نشانه ها را در اولین قرار ملاقات تان دیدید، طور طرف مقابل تان را خط بکشید. 

اولین قرار ملاقات، دور این افراد را خط بکشید

هیچ جاذبه ای میان شما نیست

شما در رستورانی رمانتیک در مقابل طرف مقابل تان نشسته اید. چراغ ها خاموش و شمع ها روشن است، در واقع همه چیز برای یک قرار ملاقات رمانتیک آماده است اما شما هیچ جاذبه ای به طرف مقابل تان ندارید. این جذابیت هم ذهنی و هم فیزیکی ست. بدین معنی که شما دوست ندارید دست او را بگیرید یا این که با او صمیمی تر شوید. در این وضعیت، شرایط سخت تر می شود زیرا شما هیچ تلاشی برای برقراری رابطه با طرف مقابل تان نمی کنید و همین موضوع می تواند رابطه شما را در همان دیدار اول به انتها برساند.

مدام سرتان توی گوشی تان است

زمانی که شما در یک قرار ملاقات هستید، باید گوشی تان را کنار بگذارید و تمام توجه تان را به طرف مقابل بدهید. در واقع این یک قانون است که باید به خصوص در دیدار اول رعایت شود، در غیر این صورت بی احترامی به حساب می آید. بنابراین اگر شما یا شخص مقابل تان گوشی تان را روی میز گذاشته اید و مدام آن را چک می کنید یا این که به همه زنگ ها و پیغام ها جواب می دهید، بدین معنی ست که از آن لحظات هیچ لذتی نمی برید و دوست دارید که در جای دیگری باشید. این رفتار نیز زنگ خطری ست که نباید آن را نادیده بگیرید.

سکوت می کنید

سکوت چیز بدی نیست اما اگر در اولین دیدارتان شما بیش از این که با طرف مقابل تان صحبت کنید، سکوت کردید، بدانید که مشکلی وجود دارد. اگر شما مدام به دنبال موضوعی برای صحبت کردن هستید یا این که چیز مشترکی میان خود و طرف مقابل تان پیدا نمی کنید تا سر صحبت را باز کنید، بدانید که رابطه شما به سمت خوبی پیش نمی رود. سکوت بیش از حد، آنهم در اولین قراری که شما طرف مقابل تان را نمی شناسید و کنار او معذب هستید، می تواند شما را عصبی تر کند. بنابراین بهتر است که بیش از این به خودتان عذاب ندهید و به دنبال فرد بگردید که حرفی برای گفتن با او داشته باشید.

احساس می کنید که در مصاحبه کاری هستید

اگر چه در اولین دیدار شما خیلی با طرف مقابل تان احساس راحتی نمی کنید اما نباید فضا به گونه ای باشد که احساس کنید در مصاحبه ای کاری قرار دارید. اگر طرف مقابل تان مدام از شما سوالات خصوصی می پرسد و مانند یک کارآگاه می خواهد سر از زندگی تان در آورد، بدانید که گزینه خوبی برایتان نخواهد بود. لزومی ندارد که شما به تمام سوالاتی که او از شما می پرسد، پاسخ دهید. اولین دیدار فرصتی برای آشنایی کلی ست، نه جلسه بازجویی. اگر احساس کردید که تحت فشار سوالات و نگاه خریدارانه طرف مقابل تان هستید، هر چه زودتر به آن دیدار خاتمه دهید.

اولین قرار ملاقات، دور این افراد را خط بکشید

می خواهید هر چه سریع تر به آن دیدار پایان دهید

اگر شما از قرار ملاقات تان لذت ببرید، دیگر به ساعت تان نگاه نمی کنید و به فکر تمام شدن آن نیستید. اما اگر آن دیدار بر وفق مرادتان نباشد، به فکر این که شام چه چیزی می خواهید بخورید با این که فردا چه کارهایی دارید هم می افتید. اصلا اگر شما از این دیدار لذت نمی برید، چرا آن را تمام نمی کنید؟ شما مجبور نیستید در مکانی باشید که دوست ندارید. شاید بد نباشد که به دنبال دلیل این بی قراری تان بگردید؟ چرا می خواهید که هر چه سریع تر از طرف مقابل تان خداحافظی کنید؟ چه چیزی شما را معذب کرده است؟ چرا از بودن با او لذت نمی برید؟ جواب همین سوالات می تواند تعیین کننده ادامه یا اتمام این رابطه باشد.

زمان به کندی برایتان می گذرد

چه وقت هایی زمان برای ما به کندی می گذرد؟ جواب آن واضح است، زمانی که از لحظه هایمان لذت نمی بریم. بنابراین اگر شما در اولین دیدارتان مدام به ساعت تان نگاه می کنید و احساس می کنید که زمان نمی گذرد، بدانید که هیچ کششی به طرف مقابل تان ندارید. اگر او برای شما جذاب بود، مطمئنا دوست داشتید که وقت بیشتر را در کنارش بگذرانید. اگر تمام تلاش هایتان برای جذاب تر کردن مکالمه نتیجه نداد، بهتر است که مکالمه را کوتاه و هر چه زودتر با او خداحافظی کنید.

قرارتان بسیار رسمی ست

اگرچه انتظار نداریم که اولین قرار ملاقات دوستانه و صمیمانه باشد اما خیلی رسمی بودن آن هم نشانه خوبی نیست. شما نباید احساس ناراحتی کنید یا این که مجبور باشید بیش از حد خودتان را مودب نشان دهید و حتی نقش بازی کنید. این حالت در مواقعی پیش می آید که شما جذب طرف مقابل تان نشده اید. در واقع زمانی که ارتباط عاطفی موثری میان شما برقرار نمی شود، این حالت پیش می آید که خود زنگ خطری برای شماست.

احساس ناامیدی می کنید

هیچ چیز بدتر از این نیست که در دیدار اول شما احساس ناامیدی کنید. احتمالا شما قبل از این دیدار، امیدوار بودید که بالاخره مرد زندگی تان را پیدا کرده اید اما همین که چند ساعتی با او وقت می گذرانید، متوجه می شوید که او مرد ایده آل شما نمی باشد، از این رو ناامید می شوید. مهم نیست که این احساس به خاطر ظاهر طرف مقابل تان است یا رفتارهای او، هر چه باشد شما هیچ علاقه ای به او ندارید. پس بهتر است که به جای ناامید شدن، آن قرار ملاقات را به عنوان یک تجربه ببینید و وقت تان را برای شخصی که تطابق بیشتری با شخصیت شما دارد، بگذارید.

منبع: lovepanky

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 28
در انتظار بررسی:0
Netherlands
09:00 - 1397/12/13
هیچ مرد خوبی دیگه وجود نداره
پاسخ ها
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
خیلی از آدمها توی رویا زندگی میکنند و خودشون رو از دنیا جدا میدونند هر کسی پستی های خودش رو بشناسه جرات اظهار نظر درباره ی دیگران رو نداره حتی اگر نقص و کمبود اونها آشکار باشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
ن دختر خوب مونده بلانصبت خیلا
A 21
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
خوبی از خودتونه
meti
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
اتفاقا الان اقایون خیلی بهتر از خانوما هستن.زنها تو جامعه ما باعث خیلی از اتفاقات بد تو زندگی مردها شدن.الان خانمها تنوع طلب شدن.همه اینها که گفته شد در مورد خانمها صدق میکنه مثل باز جویی با گوشی ور رفتن و دروغ گفتن و تو رو با اموالت سنجیدن.البته بجز یه قشر کم که سر سفره پدر مادر بزرگ شدن.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
هیچ مردی لفظ خوبی نیست حداکثر بگو بعضی . خوبه ما هم بگیم هیچ دختر خوبی نیست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
هیچ زن خوبی دیگه وجود نداره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
اختیار دارید بدی از خودتونه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
بدی از خودتونه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
کلا آدمایی که که میگن هیچ مرد/ زن خوبی تو دنیا وجود نداره ؛ مشکل دارن؛ اینا مشکل اصلی در درون خودشونه ولی نمیفهمن
United Kingdom
11:04 - 1397/12/13
برترین ها: یه دنیا ممنون. این مطالب بسیار سودمند و آموزنده هست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
انگار خیلی ذوق کردی
Iran, Islamic Republic of
11:18 - 1397/12/13
خوبه داین فرهنگ سازی میکنین فرهنگ غرب دارین واس مردم ایران میذارین .
ایرانی اصیل و مسلمان هیچ وقت اینکار نمیکنه خاک برسرتون
پاسخ ها
من
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
چقدر کوته فکر و امل
معلومه هنوز به بلوغ فکری و اجتماعی نرسیدی شما
Soori
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
از نظر شما یه ایرانی خوب اینه که تن به خفت وزلالت بده؟؟
بدون نام
Netherlands
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
تو تن به خواری بده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
ایرانی ها اصلا فرهنگ ندارند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
این فرهنگ یک انسان متمدن و بافرهنگهکه مسایلش رو با عقلانیت پیش میبره؛
شما بیشتر به درد زندگی در سرزمینهای داعش میخوری با این فرهنگ پایینت
محمد حسین
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
دمت گرم داداش کاملا حق با توئه
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1397/12/13
من یه بار بر خلاف میلم مجبور شدم به همچین قراری برم یه کلمه حرف نزدم ولی اون انگار توی جلسه اداری بود هی حرف زد هی حرف زد من هم بدون یک کلمه حرف زدن خداحافظی کردم.
Germany
13:34 - 1397/12/13
و بعدش لابد بياد پيش تو كه بهش مواد بفروشي،،،
Iran, Islamic Republic of
14:44 - 1397/12/14
هیچ زن خوبی دیگه وجود نداره
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1397/12/14
ایرانی ها اصلا فرهنگ و آداب معاشرت ندارند
پاسخ ها
سپیده
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
نکنه شما از مریخ اومدی؟
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1397/12/14
ایرانی ها اصلا به درد زندگی نمیخورن
پاسخ ها
سپیده
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
شما هم مثکه از مریخ اومدی
Iran, Islamic Republic of
14:54 - 1397/12/15
باتشکر از گرد اورند ه وسایت . تمامی مطالب نوشته شده همیشه خانه پدر خانمم برام اتفاق می افته حالا من چکار کنم که مجبورم که باشم
Iran, Islamic Republic of
15:47 - 1397/12/15
اخه جانم کجای مطالب به زن ومرد اشاره شده که همه ریختین به هم دعوای ایرانی وفرهنگ را ه انداختین بابا نویسنده از طرز برقراری رابطه دو انسان داره حرف میزنه که فردا نگی ای کاش...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج