گران‌قیمت‌ترین خانه‌های دنیا در سال ۲۰۱۹
۸۳۵۳۲۲
۰۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
۷۷۳۶ 
در این مطلب نگاهی به گران‌قیمت‌ترین خانه‌های دنیا در سال ۲۰۱۹ می‌اندازیم تا ببینیم از ما بهتران شب و روز خود را در چه خانه‌های لوکس و اشرافی سپری می‌کنند.

برترین ها - ترجمه از محمد کاملان: فراهم کردن سقف بالای سر برای آدم‌های معمولی کار ساده‌ای نیست و نیاز به برنامه‌ریزی و همت زیاد دارد. با این حساب عموما برای خرید خانه باید ابتدا پول هنگفتی پس‌انداز کرد و سپس به کمک این پول، وام گرفت تا نهایتاً خانه‌ای نقلی در یکی از محله‌های معمولی شهر خریداری کرد.

گاهی اوقات نیز تمامی این حساب و کتاب‌ها به هم می‌ریزد و در عرض چند ماه ارزش خانه‌ها چند برابر می‌شود و با پولی که پس‌انداز شده هیچ کاری نمی‌شود کرد به‌غیر از اینکه خانه‌ای رهن کرد و به انتظار فرصت‌های بعدی نشست تا شاید دری به تخته خورد و در آینده موقعیتی برای خرید خانه فراهم شد، البته تجربه نشان داده است چنین فرصت‌هایی نیز به‌راحتی فراهم نمی‌شوند.

خرید خانه در سایر کشورها نیز کار چندان‌ ساده‌ای نیست، جالب است بدانید بر اساس گزارشی که مؤسسه Zillow در دسامبر سال ۲۰۱۸ منتشر کرده است یک خانه معمولی و متوسط در آمریکا چیزی حدود ۲۳۰ هزار دلار قیمت دارد که چنین مبلغی با توجه به درآمد طبقه متوسط آمریکایی‌ها مبلغ گزافی است.

اما این سکه روی دیگری نیز دارد و افراد زیادی هستند که پول‌شان از پارو بالا می‌رود و به‌اندازه‌ای ثروت و مکنت دارند که نمی‌دانند این پول‌ها را کجا خرج کنند. بدون شک اولین و مهم‌ترین گزینه‌‌ای که برای خرج کردن پول به نظر می‌رسد خرید خانه است. به همین دلیل هم هست که خانه‌های بسیار گران‌قیمتی را در هر شهر و دیاری شاهد هستیم.

به همین دلیل در ادامه با هم نگاهی به گران‌قیمت‌ترین خانه‌های دنیا در سال ۲۰۱۹ می‌اندازیم تا ببینیم از ما بهتران شب و روز خود را در چه خانه‌های لوکس و اشرافی سپری می‌کنند.

پنت هاوس تور اُدن در موناکو (TOUR ODEON PENTHOUSE IN MONACO)

قیمت: ۳۸۷ میلیون دلار

گران‌قیمت‌ترین خانه‌های دنیا در سال ۲۰۱۹

این پنت هاوس لوکس و اشرافی اشراف کاملی به آب‌های دریای مدیترانه دارد و ساخت آن را گروه معماری مارزاکو (Marzacco)، برعهده داشته است. طراحی پنت‌ هاوس ادُن نیز توسط الکساندر گیرالدی (Alexandre Giraldi)، یکی از طراحان معروف و برجسته در صنعت معماری انجام شده و این ملک به لحاظ مساحت نیز یکی از بزرگترین پنت‌هاوس‌های دنیا به حساب می‌آید.

پنت‌ هاوس تور ادن حدود ۳۳۰۰ مترمربع مساحت دارد و در چندین طبقه ساخته شده اما سرنشینان این منزل لوکس برای تردد به طبقه‌های دیگر نیازی به پله‌‌ها ندارند و این پنت‌ هاوس به یک آسانسور داخلی و کاملاً خصوصی مجهز شده است. از طبقه دوم این پنت هاوس نیز آبشاری بسیار زیبا به پایین می‌ریزد و یک استخر بزرگ و جذاب با نمایی ۳۶۰ درجه به محیط اطراف در این پنت‌ هاوس به چشم می‌خورد. با این حساب می‌توان گفت ممکن است این پنت هاوس یکی گران‌ترین پنت‌ هاوس‌های دنیا باشد اما بدون شک جذابیت‌های زیادی چنین ملکی باعث شده تا مالک‌اش برای خرید آن چنین هزینه هنگفتی را متقبل شود.

گران‌قیمت‌ترین خانه‌های دنیا در سال ۲۰۱۹


عمارت آنتیلیا در شهر مومبای (ANTILIA)

قیمت: ۲ میلیارد دلار

گران‌قیمت‌ترین خانه‌های دنیا در سال ۲۰۱۹

از داخل این عمارت گران‌قیمت عکس‌های زیادی در اختیار نداشتیم تا با شما در میان بگذاریم و با این حساب ممکن است با قضاوت از روی عکس این امارت فکر کنید ارزشش را ندارد اما به شما قول می‌دهیم که با یکی از جذاب‌ترین منازل مسکونی دنیا طرف هستید. این عمارت در شهر مومبای یا همان بمبئی سابق واقع در هندوستان قرار دارد و فردی با نام موکش آمبانی (Mukesh Ambani)، رئیس صنایع رلاینس (Reliance)، مالک این عمارت باشکوه است.

این خانه بزرگ دقیقاً ۲۷ طبقه است و مساحت آن نیز بیشتر از ۳۷۰۰ متر مربع است. ارتفاع این ساختمان به 170 متر می‌رسد و از لحاظ ارتفاع تقریباً نصف برج ایفل است. طراحی عمارت آنتیلیا توسط گروه طراحان پرکینز اند ویل (Perkins and Will)، انجام شده است و بار عرضه بستنی، شش طبقه برای پارک‌کردن خودرو، یک اتاق مجهز برای برف‌بازی، سالن اختصاصی و سینمای خصوصی با ظرفیت ۵۰ نفر را می‌توان از ویژگی‌های اصلی عمارت آنتیلیا دانست.


عمارت ۹۲۴ بل ایر رُود در کالیفرنیا (924 BEL AIR ROAD)

قیمت: ۱۸۸ میلیون دلار

گران‌قیمت‌ترین خانه‌های دنیا در سال ۲۰۱۹

مالک این ملک شخصی با نام بروس ماکاسکی (Bruce Makowsky) است و با عمارت لوکسی طرف هستیم که حدود ۳۵۰۰ متر مربع مساحت دارد و مهمانان را در ۱۲ اتاق‌خواب بزرگ جا می‌دهد. جالب است بدانید این عمارت دقیقاً ۱۲ سرویس‌بهداشتی جداگانه دارد و یک ایوان ۶۵۰ متر مربعی در آن تعبیه شده تا ساکنین این خانه اوقات فراغت خود را به تفریح در این ایوان مشغول شوند.

۱۰ سوئیت بسیار بزرگ مخصوص مهمانان، سه آشپزخانه مجهز و لوکس، ۵ بار و امکانات جالب دیگری نظیر اتاق ماساژ، سالن ورزش، سینما، استخر و سالن بولینگ را می‌توان به‌عنوان دیگر جذابیت‌های این خانه ۱۸۸ میلیون دلاری ذکر کرد.


عمارت ۲۴ میدِل گپ رُود در هنگ‌کنگ ( 24 MIDDLE GAP ROAD )

قیمت: ۴۴۶ میلیون دلار

گران‌قیمت‌ترین خانه‌های دنیا در سال ۲۰۱۹

ممکن است در اولین نگاه به قیمت این عمارت به این فکر بیافتید که با خانه‌ای طرف هستیم که ارزش قیمت‌اش را ندارد اما جالب است بدانید این ملک حدوداً ۵۷۵ متر مربع مساحت دارد و دارای چهار تخت‌خواب، چهار سرویس بهداشتی کامل و مجهز، یک اتاق خواب مخصوص مهمان‌ و پارکینگ بسیار بزرگی است.

جالب است بدانید این امکانات باعث قیمت گزاف این ملک نشده است و قرار گرفتن این ملک در یکی از بهترین محله‌های هنگ‌کنگ نیز تأثیر زیادی در افزایش قیمت آن دارد، این محله‌ نه تنها میان مردمان هنگ‌کنگ بسیار شناخته شده است بلکه در دنیای ملک و مستغلات بین‌المللی نیز یکی از شناخته‌ترین محله‌ها به‌حساب می‌آید و کارشناسانی که به فروش خانه‌ در قسمت‌های مهم دنیا مشغول هستند همیشه حساب خاصی روی این محله باز می‌کنند.

برای اینکه ارزش این عمارت را بیشتر متوجه شوید اجازه دهید مثال جالبی بزنیم، بر اساس گزارش ساوث چاینا مورنینگ پست (South China Morning Post)، خانه‌های هنگ‌کنگ هر مترمربع ۱،۷۲۸ دلار قیمت می‌خورد. با این حساب قیمت یک آپارتمان بسیار معمولی در هنگ‌کنگ با مساحتی حدود ۱۱ متر مربع، سر به فلک می‌گذارد.


ویلا لِس سدرِس در فرانسه (VILLA LES CEDRES IN FRANCE)

قیمت: ۴۰۰ میلیون دلار

گران‌قیمت‌ترین خانه‌های دنیا در سال ۲۰۱۹

این ویلا حدود ۱۹۰ سال قدمت دارد و زمانی در اختیار لئوپولد دوم، پادشاه بلژیک بود. ویلایی که از آن صحبت می‌کنیم ۱۴ اتاق خواب دارد و مساحت آن چیزی معادل ۱۶۰۰ متر مربع است. این ویلا در ساحل زیبای سن ژان کاپ فرا (Saint-Jean-Cap-Ferrat) واقع شده است و از داخل ویلا نمای زیبایی از دریای مدیترانه پیش‌روی ساکنین آن قرار میگیرد.

یک استخر بسیار بزرگ، اسطبل و سالن رقص را می‌توان از جذابیت‌های این ویلای لوکس و لاکچری نام برد. از آنجایی که با یک ویلای اصیل و قدیمی سر و کار داریم در داخل آن نیز لوازم آنتیک و هنری زیادی به چشم می‌خورد. برای آن دسته از علاقه‌مندان به گل و گیاه باید بگوییم این ویلا بهترین خانه‌ای است که هر عاشق گل و گیاهی می‌تواند آرزو کند چرا که دقیقاً ۲۰ گلخانه داخلی و چندین باغ و باغچه در قسمت‌های مختلف این ویلا تعبیه شده است.

ویلایی که از آن صحبت می‌کنیم در زمینی به مساحت ۳۵ هکتار قرار دارد و مجسمه‌های بسیار زیبا و لوسترهای اشرافی را در گوشه و کنار چنین ویلایی شاهد هستیم.


عمارت ۲۲۰ سنترال پارک جنوبی (220 CENTRAL PARK SOUTH)

قیمت: ۲۳۸ میلیون دلار

گران‌قیمت‌ترین خانه‌های دنیا در سال ۲۰۱۹

این عمارت توسط فردی با نام کن گریفین (Ken Griffin) که یک میلیاردر آمریکایی است خریداری شد و قیمت گزاف آن یکی از دلایلی بود که خبرهای مختلفی را در خصوص این خرید در رسانه‌ها شاهد بودیم. دلیل این خبرها نیز ولخرجی‌های بی حد و حساب کن گریفین بود چرا که دقیقاً چند روز قبل از خرید این عمارت ۲۳۸ میلیون دلاری، گریفین یک عمارت گران‌قیمت دیگر نزدیک کاخ باکینگهام با مبلغی حدود ۱۲۲ میلیون دلار خریداری کرده بود.

عمارتی کن گریفین در سنترال پارک چهار طبقه دارد و مساحت آن برابر با ۲۳۰۰ متر مکعب است. این عمارت نمای بسیار زیبایی به سنترال پارک دارد و کن گریفین از چنین عمارت بزرگ و زیبایی تنها به‌عنوان خانه تفریحی خودش استفاده می‌کند و خانه اصلی او جایی دیگر با امکاناتی بهتر است.


عمارت مَنور (The Manor)

قیمت: بین ۱۵۰ تا ۱۷۵ میلیون دلار

گران‌قیمت‌ترین خانه‌های دنیا در سال ۲۰۱۹

این عمارت مساحت بسیار وسیعی دارد و متراژ آن برابر با ۵۲۴۹ متر مکعب می‌باشد. کاملاً مشخص است مالک این عمارت، از این مساحت نهایت استفاده را کرده و به همین دلیل یک سالن بزرگ سینما، سالن بولینگ، دو استخر بزرگ و مجهز، زمین تنیس، یک بار مجلل و زیرزمینی بسیار بزرگ برای نگه‌داری نوشیدنی‌های خاص را می‌توان از امکانات ویژه این امارت نام برد.

در این خانه بزرگ و اشرافی شاهد حضور ۱۴ اتاق‌خواب بزرگ و ۲۷ سرویس‌بهداشتی هستیم. به این ترتیب می‌توان گفت مالک چنین منزلی به راحتی می‌تواند تا هر تعداد که دلش خواست مهمان دعوت کند و پس از پذیرایی شام، این مهمان‌‌ها را در اتاق‌خواب‌های بزرگ برای خواب نگه دارد. صاحب این عمارت به لحاظ فضای پارک خودروی مهمان‌ها نیز جایی برای نگرانی ندارد و ۱۰۰ خودرو به راحتی در پارکینگ چنین منزل بزرگی جا می‌گیرند.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم به زندگی لوکس و اشرافی علاقه دارید و اطلاعات سودمندی در این زمینه می‌دانید، در قسمت نظرات برای ما از این اطلاعات بگویید یا اینکه نظر خود را در خصوص داشتن چنین خانه‌های لوکس و گران‌قیمتی به اشتراک بگذارید.

منبع: digitaltrends

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:14 - 1397/12/07
ارتفاش ۱۷۰ متر هس نه ۲ کیلومتر.
Iran, Islamic Republic of
19:34 - 1397/12/07
امارت قوطی کبریت ما یادت رفت نسبت به مساحتش داریم بیشترین اجاره را میدیم :)
Iran, Islamic Republic of
19:44 - 1397/12/07
من خیلی توایران پولدارم ومیتونم همه اینارو بخرم
Iran, Islamic Republic of
22:51 - 1397/12/07
عمارت درسته....امارت آخه؟؟؟!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
عمارت درسته.
امارت از واژه امیر گرفته شده، یعنی امیر نشین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج