پس از دعوا با همسر، این کار‌ها را انجام ندهید
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۸۳۶۱۴۵
۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
۲۸۵۵۲
اختلاف نظر در هر زوجی طبیعی ست. هر چه باشد ما آدم‌ها با هم متفاوتیم و ممکن است گاهی با هم اختلاف نظر‌هایی هم داشته باشیم. حتما مقالات زیادی در مورد باید و نباید‌های رفتاری هنگام دعوا خوانده اید، اما آیا چیزی در مورد رفتار‌های پس از دعوا هم می‌دانید؟ همانقدر که کار‌ها و حرف‌های ما هنگام بگومگو با شریک زندگی مان اهمیت دارد، رفتارهایمان هم پس از دعوا می‌تواند سرنوشت ساز باشند.

برترین‌ها: اختلاف نظر در هر زوجی طبیعی ست. هر چه باشد ما آدم‌ها با هم متفاوتیم و ممکن است گاهی با هم اختلاف نظر‌هایی هم داشته باشیم. حتما مقالات زیادی در مورد باید و نباید‌های رفتاری هنگام دعوا خوانده اید، اما آیا چیزی در مورد رفتار‌های پس از دعوا هم می‌دانید؟ همانقدر که کار‌ها و حرف‌های ما هنگام بگومگو با شریک زندگی مان اهمیت دارد، رفتارهایمان هم پس از دعوا می‌تواند سرنوشت ساز باشند. ما در این مطلب کار‌هایی را که شما نباید پس از دعوا با همسرتان انجام دهید، برایتان آورده ایم. مطمئنا با رعایت آن‌ها از پس هر دعوایی به راحتی بر خواهید آمد.

پس از دعوا با همسر چه کارهایی انجام ندهیم؟

قهر نکنید

اگر پس از دعوا، به اندکی زمان برای تنهایی نیاز دارید، هیچ عیبی ندارد، به شرط آن که شریک زندگی تان را نیز در جریان بگذارید. یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که شما پس از دعوا مرتکب می‌شوید، این است که قهر می‌کنید. اگر شما همسرتان را نادیده بگیرید، او این برداشت را خواهد کرد که شما در حال تلافی یا تنبیه او هستید. همین باعث می‌شود که او گاردش را پایین نگذارد و همچنان فاصله اش را با شما حفظ کند. در این شرایط، اگر واقعا نمی‌توانید با او ارتباط برقرار کنید، بهتر است که به او بگویید: «من مثل تو نمی‌توانم خیلی زود همه چیز را فراموش کنم و به حال قبل باز گردم، بهتر است که ۲۴ ساعت به من زمان دهی. به احتمال زیاد همه چیز حل خواهد شد، در غیر این صورت باز هم با هم صحبت خواهیم کرد.»

حرف‌هایی که شنیده‌اید را فراموش کنید

آیا شما هم جزو افرادی هستید که اگر حرفی ناراحت تان کند تا مدت‌ها آن را به زبان می‌آورید؟ این رفتار، به خصوص در رابطه عاطفی، اشتباه است. اگر شریک زندگی شما در طول دعوا حرفی زد که شما را رنجاند، همان موقع به او گوشزد کنید که این حرف‌های او شما را ناراحت می‌کند. اما اگر در روز‌های آتی، همچنان حرف‌های زده شده را به یاد آوردید و عصبانی شدید، بهتر است که دیگر در مورد آن صحبت نکنید، زیرا بیان موضوعی که سر آن دعوا کرده اید برای بار دوم، هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد؛ بنابراین اگر نمی‌خواهید بار دیگر آن‌ها را بشنوید، بهتر است که فراموششان کنید. شما یک بار حرف دلتان را زده اید، پس به جای تاکید بر آن، منتظر نتیجه اش باشید.

تنها گفتن «متاسفم» کافی نیست

اگر پس از مشاجره، هنوز جملاتی، چون «تنهام بذار»، «من هنوز ناراحتم» یا «چرا اینطوری شد؟» را شنیدید، تنها گفتن «ببخشید» یا «متاسفم» کافی نیست. شریک زندگی شما هنوز ناراحت است، پس باید کاری بیش از ابراز بخشش کنید. در این شرایط بهتر است کمی با او صحبت کنید. به عنوان مثال پس از معذرت خواهی، در مورد موضوع دعوا بیشتر صحبت کنید و به او این اطمینان را بدهید که این مشکل دیگر تکرار نخواهد شد.

دلیل کم تحملی‌تان را بگویید

دعوای شما می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. یک روز بد کاری، سردرد، بی خوابی یا غیره... تحقیقات نشان داده، زوج‌هایی که به میزان کافی نمی‌خوابند، بیشتر از دیگران دعوا می‌کنند. در این شرایط، اگر شما به هر دلیل ناخوشایندی، سر موضوعی با همسرتان دعوا کردید، به جای کش دادن موضوع، بهتر است که دلیل کم تحملی و بی اعصابی تان را بگویید. به عنوان مثال به او بگویید که من دیشب کم خوابیدم از این رو حوصله ندارم یا این که سرم درد می‌کند و نمی‌توانم فعلا با تو صحبت کنم. حتی بهتر است بار دیگری که از نظر جسمی یا روحی دچار مشکل شدید، قبل از به خانه آمدن همسرتان را نیز در جریان بگذارید تا مراعات حال تان را بکند.

اگر او باز سر صحبت را باز کرد، به او پشت نکنید

امکان دارد که شریک زندگی شما چند روز پس از دعوا دوباره به سمت تان بیاید و بار دیگر موضوع دعوا را پیش بکشد. اگر چه شما حوصله بحث دوباره را ندارید، اما بهتر است که در این شرایط به او پشت نکنید. پیشنهاد ما به شما این است که همیشه پس از هر دعوایی به طرق مقابل تان بگویید که در مورد موضوع بحث شده فکر کند و اگر نیازی به صحبت کردن دوباره بود، شما را نیز در جریان بگذارد. اگر مشکل شریک زندگی تان حل نشود، در دل او مانده و بعدتر‌ها به شکل دیگری سر باز می‌کند؛ بنابراین ناراحتی‌های او را حتی اگر چند روز از دعوا گذشته، نادیده نگیرید.

به درخواست او برای رابطه جنسی، دست رد نزنید

اگر همسر شما پس از دعوا، به برقراری رابطه زناشویی با شما تمایل نشان داد، دست رد به سینه او نزنید. این بدین معنی نیست که او همه چیز را از یاد برده، بلکه نشاندهنده این است که او دارد برای نزدیکی بیشتر به شما تلاش می‌کند. بنابراین، این آخرین تلاش او را برای صمیمیت بیشتر، رد نکنید. اگر هم واقعا نمی‌توانید به درخواست او بله بگویید، این کار را خیلی آرام و محتاطانه انجام دهید. در این شرایط، او را بغل کنید به او بگویید: «می دانم که برای نزدیک شدن به من، تلاش می‌کنی، اما من اکنون در موقعیت خوبی نیستم. بهتر است آن را به زمان دیگری موکول کنیم». هیچوقت درخواست او را بدون توضیح رد نکنید.

پس از دعوا با همسر چه کارهایی انجام ندهیم؟

از گفتن «من منظورم این نبود» خودداری کنید

بیان جمله «من منظورم این نبود» مثل این است که شما یک پاک کن به دست بگیرید و حرف هایتان را پاک کنید. این کار دعوا را بدتر می‌کند، زیرا بدون شک همسرتان در جواب این جمله شما خواهد گفت: «تو دقیقا منظورت همان بود.» در واقع این مدل حرف زدن شما را در گذشته نگه می‌دارد، درحالی که شما باید روی آینده و حل مشکل تان تمرکز کنید. حتی اگر همسرتان این جمله را به زبان آورد به او بگویید: «بله، می‌دانم که منظور تو آن نبود، اما حال نتیجه اش این شده، پس بهتر است که ازین به بعد فلان کار را انجام دهیم.»

از این که دعوا داشتید، خودتان را سرزنش نکنید

هیچکس حوصله دعوا ندارد، اما دعوا هم گاهی فواید خود را دارد. در حقیقت زمانی که شما با شریک زندگی تان در مورد موضوعی دعوا می‌کنید، بدین معنی ست که هنوز به او و به تبع رابطه عاطفی تان اهمیت می‌دهید و برای درست کردن آن تلاش می‌کنید؛ بنابراین پس از دعوا، احساس نکنید که همه چیز تمام و رابطه شما خراب شده است. به جنبه‌های مثبت آن هم نگاه کنید. در دعوا خیلی حرف‌ها که شما در حالت عادی نمی‌زنید را به زبان می‌آورید، شیوه حرف زدن و حل مشکل را تمرین می‌کنید یا این که به راهکار‌هایی می‌رسید که برای یک رابطه بلند مدت لازم است؛ بنابراین از دعوایتان غول نسازید و کسی را برای آن سرزنش نکنید.

منبع: womansday

پردیس بختیاری
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 32
در انتظار بررسی:3
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1398/12/16
برو بابا ‌
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
والا
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1398/12/16
اتفاقا هدفش از برقراري رابطه ... شماست
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1398/12/16
ما که از دست هم خسته شدیم ولی بخاطر جامعه و خسته شدن از حرف اینو اون و مشکلات بعد از طلاق باهمیم مثل دوتا غریبه غذا میخوریم حرف میزنیم ولی این زندگی درست بشو نیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
سلام نه به خاطر جامعه مشکلات بعد از طلاق یا بچه به خاطر ارامش خودتون تا کی می خواهید این طور ادامه بدهید یک با ر دیگه امتحان کنید عاشق هم بشید خوبیهای همدیگه رو هرچند کمه در نظر بگیرید امتحان کن میشه.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
الان چون مشکل داره بهش منفی دادین؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
مثل منو شوهرم
Iran, Islamic Republic of
14:49 - 1398/12/16
مردجماعت پررو هس
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
لوس هستند
Iran, Islamic Republic of
17:09 - 1398/12/16
بعد دعوا طرف رو بغل کنی بگی عزیزم من هنوز ناراحتم و پس باشه برای بعد
دیوانه اید به خدا
Iran, Islamic Republic of
17:26 - 1398/12/16
رابطه بعد قهر؟! اعصاب آدمو میریزن بهم بعد باید اطاعت هم کنیم؟! با اینکه نوشتین آروم بگید نه ولی مگه میشه؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
17:34 - 1398/12/16
متن زيبايي بود ممنون كه تو اين شرايط سعي ميكنيد حواسمونو پرت كنيد
Iran, Islamic Republic of
18:34 - 1398/12/16
با احترام بحث دعوا کنید .
موضوع بحث رو منحرف نکنید
پلای پشت سرتونو خراب نکنید
به نقطه ضعفا حمله نکنید
زن و مرد هم نداره هردوشون

و در آخر کینه ای نباشید و گذشت کنید
و بدونید در اخر غیر از همدیگه هیچکسو ندارید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
انصافا زیبا بود
Iran, Islamic Republic of
19:10 - 1398/12/16
چه مضخرفاتی
پاسخ ها
عاطفه
United Kingdom
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
مزخرف
France
20:59 - 1398/12/16
دعوا نکنید به هم مهر بورزید
گرم شو از مهر و ز کین سرد باش...
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1398/12/16
والله توی دعوا طرف هرچی از دهنش در میاد میگه و حتی ب مرده و زنده هم فحش میده بعدش بگه بیا نزدیکی ....عجب والله چی بگیم طرف با شلنگ یا سیخ میزنه بعد میگه .....عجب اااااا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
درسته ولی خب چه میشه کرد ماها زنیم و جایگاهی تو جامعه نداریم پس باید مدارا کنیم یا گدشت کنیم به مرور مردهااز گدشت کردن ما شرمنده میشن و کمتر دعوا میکنن و ملاحظه میکنن البته ریشه بیشتر دعواها در سکس هست
بدون نام
United Arab Emirates
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
تو با این طرز فکرت از زن اوضاعت از اینیم‌که هس بدتر میشه،حقتم همینه
بهنوش
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
ینی چی ماها زنیم..اه اه چه لحن وقیحانه ای داری!!حتما به خیال خودت عقل کل هم هسی؟؟!! چارتا زن مث امثال تو ارزش خانم هارو پایین میارن.خاک بر سر تو سری خورتون.سیاست ندارید
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1398/12/17
من چت عاشقانه شوهرم رو تو گوشیش دیدم دعوا کردیم فرداش از من درخواست رابطه داره. میشه اصلا.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
با اسلحه بکشش
Iran, Islamic Republic of
04:00 - 1398/12/17
خسنه شدم از قهر مرد.قبلا میگفتن زنها زیاد قهر میکنن.من که دایم دارم ناز مردمو میکشم.کلا زندگی رو به ..... کشیده این مردای شکل مرد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
شوهر منم همینه . کلا جامون عوض شده . اون ناز میکنه منم ناز میخرم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
شوهر منم همین جوریه.کلا باید نازشو بکشم والا کار دنیا برعکس شده،اخلاق که اصلا نداره ایرادگیر وبهانه جو هم هست با این همه حتی ماه به ماه رابطه هم نداریم مگه اینکه من !!!!.پیشقدم بشم
Iran, Islamic Republic of
10:44 - 1398/12/17
والا بعضی از این زنا مگه حرف حالیشون میشه؟همش دنبال بهونه هستن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
زن آدم دست پرورده ی خودشه لابد خودت زبون نفهمی
Iran, Islamic Republic of
12:34 - 1398/12/17
یه لینک کوتاه برای صفحاتتون بزارید که میخوایم برای دوستامون بفرستیم لینک طول و دراز ور نبینه بترسه کلیک نکنن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
سفیر بار ساقدوش_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
اورانوس_فوترموبایل2
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_فوتر بلفارو
تنورستان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
شفا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
پارسیان طب - فوتر