ثبت ۱۰ هزار مورد کودک آزاری در کشور
۸۳۶۲۳۱
۰۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰
۵۰۹۱ 
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی از ثبت ۱۰هزار مورد کودک آزاری در سال گذشته خبر داد و گفت: ۱۵۰۰ زن خشونت دیده نیز به مراکز ما مراجعه کردند.

خبرگزاری مهر: معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی از ثبت ۱۰هزار مورد کودک آزاری در سال گذشته خبر داد و گفت: ۱۵۰۰ زن خشونت دیده نیز به مراکز ما مراجعه کردند.

حبیب الله مسعودی فرید در حاشیه افتتاح اولین خانه امن غیر دولتی در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر ۳۶۰ مرکز اورژانس اجتماعی در کشور داریم و براساس تفکیک زنانی که به اورژانس اجتماعی مراجعه می کردند، خانه های امن را راه‌اندازی کردیم.

وی گفت: اولین کار ما این است که ببینیم مشکل خانواده چیست، باید ورود پیدا کرده و تمامی افراد دارای مشکل (آزار دیده و آزارگر) در خانواده را بررسی و در نهایت اقدامات لازم را انجام خواهیم داد. گاهی مداخله در حد مشاوره است و گاهی نیز جدی‌تر می‌شود و فرد آزارگر به مراکز قضایی ارجاع داده می شود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۵۰۰ زن خشونت دیده به مراکز ما مراجعه کردند، گفت: هنوز شیوع شناسی‌ انجام نشده است تا ببینیم میزان این شیوع چقدر است اما بیشترین میزان خشونت ها مربوط به همسر آزاری است.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی در مورد کودک آزاری نیز افزود: در سال گذشته ۱۰ هزار مورد کودک آزاری انجام شده است که در این موارد مداخلات لازم صورت گرفته است.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:23 - 1397/12/07
کلاهتون آقایون فرهنگ ساز بذارید بالاتر چه با ذوق افتخار هم اعلام میکنند
Iran, Islamic Republic of
22:32 - 1397/12/07
بجاش امنیت داریم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج