داوران کارت قرمز به تبریز نمی‌برند؟
۸۳۷۸۱۱
۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۲
۷۵۶۹ 
تراکتورسازی در دومین بازی خانگی متوالی توانست یکی از مدعیان قهرمانی را شکست دهد و در کورس قهرمانی باقی بماند. تراکتور که در هفته هجدهم استقلال را با یک گل شکست داده بود، جمعه توانست سپاهان بدون شکست را با دو گل ببرد تا فاصله چهار امتیازی‌اش با صدر جدول حفظ شود.

ایران ورزشی: تراکتورسازی در دومین بازی خانگی متوالی توانست یکی از مدعیان قهرمانی را شکست دهد و در کورس قهرمانی باقی بماند. تراکتور که در هفته هجدهم استقلال را با یک گل شکست داده بود، جمعه توانست سپاهان بدون شکست را با دو گل ببرد تا فاصله چهار امتیازی‌اش با صدر جدول حفظ شود.

تراکتور در این دو بازی تیم هماهنگی بود و مشخص شد که لیکنز توانسته به ترکیب اصلی و فوتبال دلخواهش برسد، با این حال هر دو بازی یک نقطه مشترک داشت و آن اعتراض تیم میهمان به تصمیمات داور بود.

در بازی با استقلال ضربه زانوی دژاگه به ران نورافکن در حالی که بازی متوقف بود، می‌توانست یک کارت قرمز داشته باشد، ولی اشکان خورشیدی به این بازیکن تنها یک کارت زرد داد و همین بازیکن در نیمه دوم گل برتری تیم میزبان را زد.

مدافعان این تصمیم داور اعتقاد داشتند که ضربه اشکان شدت زیادی نداشته، ولی بارها دیده شده که بازیکنان به دلیل ضرباتی آرام‌تر از این خارج از جریان بازی اخراج شده‌اند. مشهورترین نمونه اخراج بکام در جام جهانی به خاطر ضربه آرامی بود که به پای سیمئونه، هافبک آرژانتین زد.

داوران کارت قرمز به تبریز نمی‌برند؟

عملکرد انضباطی پنج تیم مدعی در خانه

سپاهان هم پس از شکست روز جمعه مقابل تراکتور به قضاوت این بازی اعتراض داشت. در نیمه دوم این بازی تکل از پشت ساسان انصاری روی پای مهدی کیانی می‌توانست کارت قرمز داشته باشد. هر دو پای این بازیکن هنگام تکل از زمین جدا شد و ضربه شدت زیادی داشت، ولی داور که از قضا یک بار دیگر خورشیدی بود، به هافبک تراکتورسازی تنها یک کارت زرد نشان داد. تکسیرا مربی سپاهان در نشست خبری به عملکرد خورشیدی اعتراض داشت و به کنایه گفت: «آیا این داور، داور اختصاصی تراکتورسازی است؟»

نوذر رودنیل، کارشناس داوری هم معتقد است که داور در دو صحنه مهم به نفع تراکتور سوت زده، اولی خطای انصاری و دومی اعلام پنالتی روی استوک: «دقیقه 69 ساسان انصاری از تراکتور از پشت به قصد زدن بازیکن سپاهان تکل زد، پای بازیکن را زد و باید مستقیم اخراج می‌شد. همچنین دقیقه 71 پنالتی برای تراکتورسازی گرفته شد، بازیکن تراکتور قبل از این‌که کیانی پای خود را بیاورد خود را روی زمین انداخت و پنالتی سخت‌گیرانه علیه سپاهان گرفته شد.»

در فوتبال ایران به طور سنتی استقلال و پرسپولیس متهم به حمایت شدن از سوی داوران هستند، ولی با اتفاقات این دو بازی اخیر حالا تیم‌های میهمان انگشت اتهام را به سمت داوران بازی‌های خانگی تراکتور نشانه رفته‌اند و به نظر می‌رسد در فضای سنگین ورزشگاه یادگار امام داوران حتی در صورت ارتکاب خطاهای خشن از نشان دادن کارت قرمز به بازیکنان میزبان خودداری می‌کنند.

در بررسی بازی‌های خانگی پنج تیم مدعی لیگ مشخص می‌شود که بازیکنان استقلال (صیادمنش مقابل پدیده) و سپاهان (کی‌روش مقابل پرسپولیس) هم در بازی‌های خانگی از زمین اخراج شده‌اند، ولی تراکتور‌ی‌ها در خانه کارت قرمزی نگرفته‌اند. این موضوع برای پرسپولیس و پدیده هم صادق بوده، ولی آنچه باعث می‌شود تراکتور بیشتر زیر ذره‌بین برود، اتفاقات دو بازی اخیر این تیم مقابل استقلال و سپاهان است.

رقابت در لیگ هجدهم این روزها به اوج حساسیت رسیده و تنها 4 امتیاز 5 تیم بالای جدول را از هم جدا می‌کند. این یکی از جذابترین ادوار لیگ در سالیان اخیر است و طرفداران واقعی فوتبال دوست دارند تیمی که شایستگی فنی بیشتری دارد به جام قهرمانی برسد. به همین خاطر از دپارتمان داوری انتظار می‌رود در انتخاب داوران دقت بیشتری داشته باشد و اجازه ندهد داورانش مرعوب فضای ورزشگاه‌ها شوند.

انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:09 - 1397/12/12
در کل کیسه خر است
Iran, Islamic Republic of
04:42 - 1397/12/12
چون تراکنور هم عابر بانگ پیدا کرده حتما با ید قهرمان بشه جای تعجب نیست
Iran, Islamic Republic of
06:17 - 1397/12/12
واقعا نویسنده نهایت عقده و ناراحتی خودشو از تبریز و تراکتور بیان کرده
Iran, Islamic Republic of
08:08 - 1397/12/12
لعنت به شما با این اهداف شوم تان، خداوند در روز قیامت از شما نگذرد به حق ام البنین که این همه حقوق یه قوم عاشق را از بین میبرید، تراکتور بزرگترین تیم ایران هست و رسانه از این بابت زجر میکشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
تراکتور چی هست بزرگترین خودت به حرفت نمیخند ببخشید یادم رفت تراختر بعد منچستر اوله واقعا چقدر هوشت بالاست طرف
Iran, Islamic Republic of
08:15 - 1397/12/12
انگار تراختور دوبازی برده بد جور سوختی
Iran, Islamic Republic of
08:26 - 1397/12/12
چرا اینقدر یه طرفه؟
Iran, Islamic Republic of
08:29 - 1397/12/12
بله اقای روحانی ک گفت انشاالاه امسال تراکتور قهرمان میشود
Iran, Islamic Republic of
08:54 - 1397/12/12
بوی پولهای زیرمیزی مالک متمول ترتریها به مشام میاد!!!!
پاسخ ها
Araz
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
همیشه رمضان یک بار هم شعبان
Iran, Islamic Republic of
09:02 - 1397/12/12
معلوم کسی که این نوشته میخواد بگه تیراکتور هم مثل سه چهار تیم دیگه تیم فدراسیون وداوری هستن اما کور خوندی تیراکتور نه داور داره نه فدراسبون
Iran, Islamic Republic of
09:11 - 1397/12/12
شما از هواداران تیراختور کینه و نفرت دارید به همین خاطر دست به تهمت و افترا می زنید در ضمن چرا از امتیازاتی که از ما به خاطر اشتباهات عمدی داوران کسرشده حرف نمی زنید؟؟؟
انصاف هم خوب چیزیه
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1397/12/12
یاشاسین تراختور به کوری دشمنان امسال قهرمان هستیم
Iran, Islamic Republic of
10:20 - 1397/12/12
کیسه تهران بیشترین سود را از داوری برده نه تیراختور و اینو کل مردم ایران میدونن که وزارت ورزش و فدراسیون رنگی طرف کیسه شهر تهرانه
Iran, Islamic Republic of
10:22 - 1397/12/12
تیراختور در مقابل کیسه محبوب حکومت جوجه هم نیست در بحث کمک داوری چون اونا هم وزارت ورزش و هم مجلس و بیت امام را پشت سر خودشون دارن و این مطلب به وضوح عیان و آشکارا است
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1397/12/12
نویسند کاملا آبی و از متعصبین کیسه شهر تهران بوده و با ملت تورک خصومت شخصی دارد در همین جدول هم پیداست که وحشی های کیسه شهر تهران از همه تیم ها خشن تر و وحشی تر بودن
Iran, Islamic Republic of
10:26 - 1397/12/12
ما تی تی ها اول فکر میکردیم چرتپولیس تیم حکومته ولی حالا کاملا مشخص شد که کیسه زباله شهر تهران چه قدرت رسانه ای و مافیایی و چه حمایت حکومتی پشت سر خودش داره
Iran, Islamic Republic of
10:28 - 1397/12/12
نویسنده چقدر کیسه کش بوده و از قدرت تیراختور وحشت داره بوی سوزش میاد
Iran, Islamic Republic of
10:52 - 1397/12/12
پرسپولیس هم اخراجی داشت توی بازی سپاهان درگیری با کی روش استنلی کامیابی نیا
United States
12:27 - 1397/12/12
من خودم پرسپولیس ام ولی با نظر نویسنده مخالفم. در خیلی از بازیها داورها به این دو صحنه کارت قرمز نمیدهند و کارت زرد کافی است. ضمنا طبیعی است که داور صحنه های ۵۰ ۵۰ را به نفع تیم میزبان بگیرد. دم طرفداران تراکتور هم گرم که در این شرایط سخت تیمشان را حمایت میکنند. دیدن فوتبال با تماشاگر لذت دو چندان دارد. یاشاسین آذربایجان زنده باد ایران و ایرانی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج