برخورد قانون با اسطوره‌های مختلف فوتبال جهان
۸۳۷۸۲۹
۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۴
۵۳۶۷
طبیعی است که قانون باید اجرا شود، طبیعی‌تر از آن اینکه قانون برای همه یکسان اجرا بشود و بدیهی است که نیروی نظامی یا پلیس شهری نباید تحت‌تاثیر یک چهره یا ستاره ورزشی یا سینمایی قرار بگیرد.

فرهیختگان: طبیعی است که قانون باید اجرا شود، طبیعی‌تر از آن اینکه قانون برای همه یکسان اجرا بشود و بدیهی است که نیروی نظامی یا پلیس شهری نباید تحت‌تاثیر یک چهره یا ستاره ورزشی یا سینمایی قرار بگیرد. در چنین مطالبی متاسفانه خیلی سخت می‌شود پای تعصب و هواداری را کوتاه کرد و بی‌طرفانه و منصفانه به ماجرا نگریست.

اینجا دیگر نام و رنگ و تیم مهم نیست، مهم بررسی یک پدیده است که به نظر می‌رسد در سایه غفلت اهالی فرهنگ، در لباس خود فرهنگ در حال تبدیل شدن به یک ناهنجاری غیرقابل کنترل است. این که هر ستاره‌ای از احساسات هواداران خود سوءاستفاده کرده و نیروی نظامی یا نیروی رسمی یک سازمان را با گرفتن فیلم و ویرایش آن، مقصر جلوه دهد و در فضای مجازی به راحتی منتشر کند و از هواداران خود بخواهد روی موجی که او ایجاد کرده، سوار شوند.

به بهانه انتشار فیلمی از درگیری لفظی بین مامور راهنمایی و رانندگی و فرهاد مجیدی و انتشار خبر درگیری فیزیکی علیرضا حقیقی با خطیر(معاون باشگاه استقلال) نگاهی می‌اندازیم به اتفاقات مشابه در فوتبال کشورهای مختلف.

پل گاسکوئین در زمان بازیگری خود چنان مردمی، محبوب و ستاره بود که با یک پیغام ساده درباره یک خیریه، کمکی نجومی از مردم جمع‌آوری می‌کرد و مشکل یک سازمان مردم‌نهاد یا یک خیریه به راحتی با کمک او حل می‌شد. او اما در آخرین سال‌های بازیگری خود وارد حاشیه‌های کوچک و بزرگ شد. درگیری‌ها، مصرف مشروبات الکلی و موادمخدر، فساد اخلاقی و مالی بخشی از اتهامات گازای بزرگ بود و پلیس چهار بار به صورت مستقیم وی را به دلایل اشاره شده حین رانندگی در بزرگراه‌ها و سه بار در منزل مسکونی او، بازداشت کرد.

هر بار هم فضای رسانه به ضرر ستاره مردمی بود و پلیس در این میان حتی در یک مورد خاص که مجبور به اعمال خشونت شده بود، مقصر شناخته نشد و حتی مورد تقدیر اصحاب رسانه بریتانیا نیز قرار گرفت.

مثال بارز دیگر از این دست، دیه‌گو ارماندومارادوناست. اسطوره‌ای که کلکسیونی از درگیری‌های لفظی و فحاشی‌های رکیک را از خود به یادگار گذاشته، مصرف مشروبات الکلی و موادمخدر بخشی از زندگینامه او شده و فساد مالی و اخلاقی وی، پلیس ایتالیا، انگلیس، آرژانتین، امارات و قطر را به ستوه آورد. در این مثال مهم پلیس انگلیس در دو مورد برخورد با مارادونا، هرگز توهین نکرد اما قاطعانه با وی به مثابه یک شهروند معمولی برخورد و او را بازداشت کرده است.

کریستیانو رونالدو، ابرستاره پرتغالی نیز در زمان بازیگری در لباس رئال مادرید، چهار بار توسط پلیس مادرید به خاطر سرعت بالا هنگام رانندگی بازداشت شد و هر چهار مورد از وی تست الکل گرفته و هیچ مورد مثبتی گزارش نشد اما ابرستاره پرتغالی باید با پلیس همکاری می‌کرد. او در یک مورد هم حکم عدم خروج از شهر را دریافت کرد و حبس محلی شد تا تکلیف اتهامش تحت عنوان رانندگی با سرعت بالا در اتوبان A17 مادرید روشن شود.

در سال 2016 و زمانی که خامس رودریگز، هافبک فعلی بایرن عضو رئال مادرید بود در مسیر مرکز تمرینی والدبباس تحت تعقیب پلیس قرار گرفت چراکه با سرعت 200 کیلومتر بر ساعت رانندگی می‌کرد و به هشدار پلیس هم توجهی نشان نداد. پلیس نیز با ورود به والدبباس با این بازیکن برخورد و خبر جریمه سنگین وی منتشر شد.

کریم بنزما دیگر ستاره رئال نیز سه سال قبل از فرودگاه مادرید در حال راندن یک رولزرویس سفید رنگ بود که توسط پلیس متوقف شد. وی از سال 2013 و زمانی که به خاطر سرعت غیرمجاز(194 کیلومتر در ساعت در منطقه‌ای که تنها سرعت 100 کیلومتر در ساعت مجاز بود) با جریمه‌ای 180,000 یورویی مواجه شد، دارای گواهینامه معتبر رانندگی نبود و مدتی کوتاه بعد از این اتفاق دوباره به دلیل رانندگی بدون گواهینامه دستگیر شد و دارای اسناد و مدارک لازم برای رانندگی به صورت قانونی در اسپانیا نبود.

آن زمان بنزما عذرخواهی کرد و گفت که مدارک را در خانه جا گذاشته بود، اما زمانی که پلیس این موضوع را بررسی کرد، متوجه شد که گواهینامه او تمدید نشده و به همین دلیل در دادگاه پلازا کاستیای مادرید به خاطر سرعت غیرمجاز محاکمه و جریمه شد. او در سال 2011 نیز در ساعت‌های پایانی شب، با چند ماشین کورس گذاشت و 250 یورو جریمه شد.

دیگر نفرات سرشناسی که به خاطر سرعت بالا در اروپا بازداشت و جریمه شده‌اند می‌توان به دیوید بکهام، میشائیل بالاک، کریم بنزما، فابرگاس، ماریو بالوتلی، آرتور ویدال، په‌په رینا، یحیی توره، وین رونی و البته اشکان دژاگه اشاره کرد که هیچ‌کدام‌شان نیز اقدام به فیلمبرداری از پلیس به خاطر انجام وظیفه نکردند!

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:18 - 1397/12/12
اوه اوه چه تنور داغی واسه یه سوال پرسیدن برای دلیل تست دادن!!! تویی که اینو نوشتی انشاءالله هرچی پول از این راه در میاری سرطان بشه تو مغز خودت و خانوادت ... امین .
بد نیست یکمم به حاشیه های شجاع خلیل زاده تو زمین از درگیری با داور و بازیکنای حریف و هل دادن مسئول مسابقات بوسیله ی منقار طلایی اسیا هم یه چیزی بنویسی ... راستی محرومیت شجاع و بیرانوند واسه اون حرکتا تو اون بازی چی شد هنوز گزارشی نرسیده ؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
پرویز
India
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
چرا چرت می گی این گزارش فقط یک یاداوری برای کسانی است که از یک فرد بی قانون طرفداری می کنند امثال فرهاد مجیدی باید خیلی سخت مجازت بشن هرچند مریران حکومتی باشگاه استقلال تلاش خواهند کرد مثل قضیه قائدی موضوع را ماست مالی کنند ولی این بی قانونی اسطوره سوسول استقلال در تاریخ ثبت خواهد شد
فردوسی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
آدم بیشعور و بی منطق همه نفرینات به خودت برگرده این بنده خدا یه مثال آورد چرا داری میسوزی
Iran, Islamic Republic of
09:01 - 1397/12/12
این مثالهایی که شما زدید شامل حال کیسه تنان نمیشود چون آنهاموجودات خاصی هستند که خودراتافته جدابافته میدانند به خصوص این فرناز که هیچ کس نبایدنازکترازگل بهش بگه چون خیلی نازک نارنجی اوف میشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
لایک
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
عقده ای
Iran, Islamic Republic of
13:40 - 1397/12/12
خیلی متن درست و بجایی بود دوست عزیز ولی فراموش نکن اونجا اروپاس واسه همین شده اروپا ن ایران ک از بالا تا پایین همه باپول میخرن همه چیو
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1397/12/12
لعنت به لنگ و ریال که همیشه زیر سایه بزرگان اس اس و کاتالان هستند
Iran, Islamic Republic of
00:15 - 1397/12/13
بابا جون این لنگیا چرا هوچیگری میکنن؟
فرهاد کجا بی قانونی کرده؟
آیا فرهاد مجیدی گفته چرا ماشین من را خواباندید؟
اگر فرهاد اجازه نمیداد ماشینش را بخوابانند حق با پلیس بود
حرف فرهاد چیز دیگریست،،فرهاد میگه چرا پلیس با لحن تند و بی ادبانه صحبت میکنه؟
این کجاش ضد قانونه؟
هوچیگر و لنگی نباشیم
پاسخ ها
فردوسی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
چرا در مقابل تست مقاومت میکنه چرا مدارک نمیده از این بیشتر بی قانونی سرعت بیشتر بخوره تو سرس
Iran, Islamic Republic of
15:46 - 1397/12/13
نویسنده عزیز به یه چیز توجه نکردی عزیزم اونا هیچ کدومشون بازیکن کیسه نبودن بخاطر اون آخه بازیکن کیسه میتونه سرعت بره تست نده آدم بکشه ولی آب از آب تکون نخوره به همین سادگی مگه ندیدی تو فیلم فرناز جون میگه من بازیکن کیسه هستم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج