کارگران راه‌آهن نیشابور دست به تجمع زدند
۸۳۸۲۹۳
۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
۳۵۲۶ 
تعدادی از کارگران راه‌آهن نیشابور در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه خود روز گذشته در گذرگاه کاشمر واقع در ایستگاه راه‌آهن نیشابور تجمع کردند.

خبرگزاری ایسنا: تعدادی از کارگران راه‌آهن نیشابور در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه خود روز گذشته در گذرگاه کاشمر واقع در ایستگاه راه‌آهن نیشابور تجمع کردند.

یکی از کارگران معترض، گفت: من بیش از 35 سال کارگر راه‌آهن هستم و همچنان مشغول به کارم اما به دلیل پرداخت نشدن بیمه‌ام مجبورم به کار خود ادامه دهم. به ما گفته‌اند که بیمه بازنشستگی را خودتان واریز کنید تا بازنشسته شوید.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم بازنشسته شویم باید 10 تا 15 میلیون تومان هزینه کنیم اما با کدام پول؟ من 17 سال بیشتر از موعد مقرر مشغول کار هستم.در مجموعه ما کارگرانی مشغول کار هستند که تا 61 سال نیز سن دارند.

یکی دیگر از کارگران عنوان کرد: 5 ماه است که حقوق نگرفته‌ایم؛ هر بار که اعتراض می‌کنیم می‌گویند هفته دیگر حقوقتان را پرداخت خواهیم کرد اما باز هم اتفاقی نمی‌افتد. 10 سال است که هیچ سنواتی دریافت نکرده‌ایم؛ نزدیک عید است و حتی از تامین مواد غذایی نیز عاجر مانده‌ایم.

کارگر معترض دیگر با اشاره به سختی کار بیان کرد: کارگران مسنی در مجموعه هستند که دیگر توان کار ندارند در زمستان، سرما نیروی کار ما را می‌گیرد و در تابستان نیز گرما؛ زمان اعتراض هیچ کس برای رسیدگی حضور نداشت به جز یگان ویژه که آن هم برای پراکنده کردن ما آمدند، ما مجبور شدیم به سمت فرمانداری حرکت کنیم؛ نزدیک عید است و ما پولی نداریم.

سعید شیبانی فرماندار شهرستان نیشابور نیز در گفت‌وگو با ایسنا درباره اعتراض این کارگران گفت: تجمع کارگران راه‌آهن به علت تعویق سه ماهه حقوقشان بوده است نه پنج ماه؛ کارگران معترض بخشی از یک شرکت خصوصی کشوری هستند که حقوق خود را دریافت نکردند.

وی ادامه داد: صحبت‌هایی با مدیر کل راه‌آهن و نمایندگان مجلس برای حل این مسئله شده است. در مجلس تعدادی از نمایندگان استان‌های مختلف بیانیه‌ای را امضا کرده‌اند تا مشکلاتی از این قبیل هرچه سریع‌تر حل شود.

شیبانی گفت: بنده هیچ اطلاعی از جزئیات فنی قرارداد مانند سنوات و حق بیمه ندارم اما چیزی که مهم است پرداخت حقوق معوقه کارگران است که باید به هر شکلی تامین اعتبار شود و حق کارگران پرداخت گردد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:12 - 1397/12/13
خدایا خودت به فریاد مردم برس
Iran, Islamic Republic of
10:42 - 1397/12/13
حقوق کارگران راه اهن هیچ جا پرداخت نشده یه نمونه اش تبریز
اون اقایی که مسولیت شرکت راه اهن رو بر عهده گرفته ایا اینو میدونه که شرمندگی در مقابل زن و بچه یعنی چه؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1397/12/13
این فرماندار جوری صحبت کرده که انگار کارگرها بدهکار هستند نه طلبکار...
Iran, Islamic Republic of
12:15 - 1397/12/13
چرا پول کارگران زحمت کش را نمیدهید؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
12:20 - 1397/12/13
حق کارگر قبل از اینکه خشک گردد . پرداخت شود .
درصحبت اسلام را می پرستیم .
در عمل اسلام را دور می زنیم .
Iran, Islamic Republic of
13:24 - 1397/12/13
شب عیدی چه گرفتاریه درست کردن برای این بنده خداها عجب قلب آدم به درد میاد نفس آدم میگیره سرمایه دار ودولت ضعیف کش
Iran, Islamic Republic of
13:26 - 1397/12/13
حقوق کارگران راه اهن یزد هم همینطوره
United Arab Emirates
13:57 - 1397/12/13
سلام بنده بامدرک فوق لیسانس مدیریت فرزندایثارگررزمنده بابیش از۸۴ماه حضورمداوم درجبهه ومادرجانبازوخودم نیزازرزمندگان جبهه مقاومت هستم

امادرراه آهن کرمانشاه شرکتی وحقوق زیردیپلم میگیرم آیااین عدالت است چرابایدحقوق مارایک شرکت واسطه بردارد؟چکاری بایدخودم وخانواده ام برای این مملکت انجام بدیم آیاحق امثال من که دین خودشان رابه این سرزمین اداکرده انداین است؟بایدبه کجامراجعه کنم تا حداقل قراردادی باشم
Iran, Islamic Republic of
22:46 - 1397/12/13
چرا یک اداره دولتی باید نیمی از نیروهایش رسمی ونیمی شرکتی باشد در حالی که نیروهای شرکتی دوبرابر نیروهای رسمی کار می کنند وحقوق کمتری می گیرند راه آهن به این نیرو احتیاج دارد چندین سال عمر خود را درگاه آهن سپری کردن چرا باید یک واسط بین دولت وکارگران باشد دولت دارد هزینه چند برابر نیروی رسمی را به پیمان کار می دهد پیمانکار بدونه زحمت پول وحق کارگران رامی خورد
Iran, Islamic Republic of
22:52 - 1397/12/13
در راه آهن کرمان هم نیروها چند ماه حقوق نگرفتین این وسط پیمانکاران سود می کنند کسی هم خوابگونیست
Iran, Islamic Republic of
22:53 - 1397/12/13
خدا ریشه پیمانکاران راخشک کند
Iran, Islamic Republic of
00:15 - 1397/12/14
بیکاری مملکت را فلج کرده .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج