حمایت سلطان از حسین هدایتی؛ پس لرزه پول‌های کثیف در فوتبال
۸۳۸۴۱۵
۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳
۹۰۹۹ 
چند هفته گذشته روز‌های سختی برای فوتبالی‌های کشور بوده است. فشار‌های رسانه‌ها و افکار عمومی بر فوتبالی‌ها از محاکمه حسین هدایتی معروف به عابر بانک فوتبال شروع شد و حالا با ماجرای درگیری فرهاد مجیدی با پک پلیس راهور ناجا شدت گرفته است.

برترین ها - زینب نثار: چند هفته گذشته روز‌های سختی برای فوتبالی‌های کشور بوده است. فشار‌های رسانه‌ها و افکار عمومی بر فوتبالی‌ها از محاکمه حسین هدایتی معروف به عابر بانک فوتبال شروع شد و حالا با ماجرای درگیری فرهاد مجیدی با پک پلیس راهور ناجا شدت گرفته است.

حمایت سلطان از حسین هدایتی؛ پس لرزه پول‌های کثیف در فوتبال

حمایت غیر منتظره سلطان از مفسد اقتصادی

در همین حال اظهارات جدید سلطان فوتبال درباره لزوم حمایت جامعه فوتبالی از حسین هدایتی در روز یکشنبه ۱۲ اسفند، موج جدیدی از واکنش‌ها و انتقادات را در رسانه‌ها به وجود آورده است. حسین هدایتی که متهم به اختلاس و پولشویی‌های کلان است، مبالغ هنگفتی از پول‌های بادآوره اش را در فوتبال و به خصوص به عنوان اسپانسر تیم پرسپولیس خرج کرده است. دادستان این پرونده مدتی پیش اعلام کرد کسانی که از این متهم، پولی به عنوان هدیه و از این دست عناوین گرفته اند باید آن‌ها را برگردانند. وی گفته این پول‌ها متعلق به مردم است و باید به بیت المال پس داده شود.

حمایت سلطان از حسین هدایتی؛ پس لرزه پول‌های کثیف در فوتبال

در شرایطی که پرسپولیسی‌ها و برخی اسطوره‌های فوتبال کشور مانند علی کریمی به دلیل رابطه نزدیک با حسین هدایتی زیر تیغ انتفاد‌ها هستند، علی پروین از ضرورت حمایت از این متهمِ اختلاس‌های بزرگ حرف زده است. پروین در مصاحبه‌ای گفته است: «اتفاقا جمعه شب توی فکر آقای هدایتی بودم. اینجا هم به شما می‌گویم باید نامه‌ای تنظیم کنیم که به امضای همه فوتبالی‌ها برسد. به هر حال آقای هدایتی برای فوتبال این مملکت خیلی زحمت کشیده و شاید این نامه بتواند کمکی به او بکند».

سلطان فوتبال ایران همچنین درباره صحبت‌های دادستان درباره لزوم برگرداندان پول‌ها و هدایای دریافتی توسط فوتبالی‌ها هم تاکید کرده که این پول‌ها به عنوان هدیه به آن‌ها داده شده و دیگر نمی‌توانند برگردانند. این اظهارات عجیب علی پروین با واکنش‌های مختلفی روبرو شده است. برخی‌ها از حمایت پروین از یک مفسد اقتصادی متعجب شده و از وی انتقاد کرده اند.

خبر‌های مختلفی هم منتشر شده مبنی بر این که برخی از فوتبالیست‌ها به دلیل دریافت پول از حسین هدایتی در گذشته به کمیته انضباطی فدراسیون احضار شده اند.

کلاهبردار بزرگ در اقتصاد و حاتم طایی در فوتبال

محاکمه حسین هدایتی دولابی از دی ماه به عنوان مفسد اقتصادی آغاز شده است. او یکی از متهمان اصلی در پرونده اختلاس هزاران میلیاردی در بانک سرمایه است.

به گفته دادستان این پرونده، حسین هدایتی در پوشش ۸ شرکت صوری که همه آن‌ها به اسم افراد بی بضاعت و کارتن خواب ثبت شده، اقدام به دریافت ۵۸۶ میلیارد تومان تسهیلات از بانک سرمایه کرده است.

هدایتی با تبانی با مدیران بانکی بدون رعایت تشریفات اداری و از طریق گران نشان دان وثیقه ها، این اعتبارات مالی را دریافت کرده است. وی با گذشت ۴ سال از تاریخ سررسید معوقات بانکی اش، هنوز آن‌ها را پرداخت نکرده است. هدایتی در حال حاضر حدوده ۱۵۰۰ میلیارد تومان بدهی معوقه به بانک سرمایه دارد.

حسین هدایتی که در عرصه‌های مختلف اقتصادی فعال بوده و با پول‌های بادآوره سود‌های گزافی به دست آورده از ۱۵ سال پیش وارد میدان فوتبال هم شد. او که مالک هولدینگ بزرگ استیل آذین ایرانیان بود ابتدا باشگاه استیل آذین را با حمایت مالی این هولدینگ راه اندازی کرد. باشگاه استیل آذین که علی پروین هم از چهره‌های مهم آن بود آن طور که هدایتی انتظار داشت، نتواند موفقیت چندانی بدست آورد. درباره فساد و زد و بند در این باشگاه همان موقع حرف و حدیث‌های زیادی مطرح شد؛ از خرید داور و بازیکنان تیم‌های حریف تا رشوه به مدیران فدراسیون فوتبال.

حمایت سلطان از حسین هدایتی؛ پس لرزه پول‌های کثیف در فوتبال

حسین هدایتی بعد از نرسیدن به اهدافش در استیل آذین به تیم پرسپولیس نزدیک شد و پول‌های کلانی برای این باشگاه خرج کرد. او برای خرید بازیکن، پاداش به بازیکنان و بسیاری از چیز‌ها به پرسپولیس کمک مالی می‌کرد. به پاس این بذل و بخشش ها، پرسپولیسی‌ها حتی شنل قرمز این باشگاه را هم بر دوش او انداختند. حتی در برهه‌ای حرف خرید باشگاه قرمز‌ها توسط حسین هدایتی هم مطرح شد.

این روز‌ها در کنار همه سرزنش‌ها و حمله‌هایی که به تیم پرسپولیس برای دریافت کمک مالی از هدایتی می‌شود، عده‌ای اعتقاد دارند تنها قرمز‌ها نبودند که از این مفسد اقتصادی پول گرفته اند. پول کثیف هدایتی در همه بخش‌های فوتبال کشور وارد شده است. هدایتی در بسیاری از برنامه‌های مختلف فوتبال و لیگ برتر اسپانسر بوده است. حتی او به فدراسیون فوتبال در پرداخت دستمزد کیروش کمک مالی کرده است.

رسوخ فساد و پولیشویی از فوتبال تا سینما

مدت هاست که افراد مختلف درباره پولشویی و ورود پول‌های کثیف اختلاس‌ها در عرصه‌های مختلف مانند ورزش، سینما و تلویزیون و فرهنگ هشدار می‌دهند. حتی مدتی است در قوه قضاییه پرونده‌ای درباره پولشویی در سینما و سرمایه گذاری برخی از متهمان به اختلاس در فیلم‌ها و سریال‌ها تشکیل شده است؛ بنابراین پولشویی در کشور فقط مختص به فوتبال نشده و بخش‌های مختلف دیگری از جمله فرهنگ و هنر را هم گرفتار کرده است. ورود این پول‌ها بیش از هر چیز تهدیدی برای این حوزه‌ها و فعالان در آن هاست. به عنوان مثال پدیده‌هایی مانند زدبند و خرید بازیکن و داور در تیم استیل آذین موجب پایین آمدن سطح فوتبال و پسرفت آن و همچنین افول شایسته سالاری می‌شود.

به نظر می‌رسد شفافیت و مبارزه با فساد علاوه بر اقتصاد در حوزه‌های دیگری مانند ورزش و فرهنگ و هنر هم ضروری است. منابع مالی اسپانسر‌ها و حامیان در این فعالیت‌ها و نحوه خرج شدن پول‌های ورودی به این حوزه‌ها باید روشن و شفاف بوده و ضوابط سختگیرانه‌ای باید در این مورد وجود داشته باشد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 31
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1397/12/13
مثل اینکه پوله مزه کرده ،پس دادنش به بیت المال براشون سخته ،حالا میخوان ار آقا حمایت هم بکنن ،شریک دزد و رفیق قافله
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
بالاخره علی آغا پروین هم سهمی بردن از این فساد و به قول خودشون حقشون رو از این فوتبال گرفتن!
بدون نام
United States
۰۵:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
تا وقتی حکم قطعی بر علیه متهم صادر نشده است نباید اینگونه در افکار عمومی کمر به قتل آبروی او بست .
افتاده را پای زدن نه کار مردان بود .
Iran, Islamic Republic of
15:23 - 1397/12/13
ازلنگی جماعت مگه میشه انتظاردیگه ای داشت اینم خودش پسرش اختلاس گره واحتکارگر خداروشکردست مافیای سرخ برای همه روشده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
آره اُشکول! تاجی ها از اینم کثیف تر و بیشرفتر هستن. هنوز گندش در نیومده. بذار، نوبت شماهام میرسه! ما هم به ریش کثیفتون می‌خندیم.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
پسرش که فساد مالی وحشتناکی داشت و گند کاری بزرگی راه انداخته بود و کلی شاکی داشت
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
بله داش باهات موافقم ازمکتب لنگ انتظاربیشتری نیست.
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1397/12/13
آخی سلطان و ... نداره

همه میدونن پرسپولیسی ها از پول کلان گرفتناون پولای که باهاش داور و ... خریده چی میشهاگر چند سال پیش گرفتار میشد پرسپولیس یک بار هم قهرمان نمیشداین موضوع فقط در رابط با پرسپولیس نیست
استقلال و... همین هست
اونا هم با پول قهرمان شدن

فوتبال ایران کثیف هست

حسینی باش نمایش بده بی سانسور
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
کیسه خفه لطفا ، هدایتی اسپانسر بوده ، نیومده وسط زمین گل بزنه ، ۴ تا توی یک بازی از پرسپولیس خوردید حتما هدایتی زده گلهاش رو ؟؟؟ عابر بانک کیسه هم نفر بعدیه منتظر باش به زودی صداش درمیاد
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
خخخ پرسپولیسی نسوز هم استقلال هم پرسپولیس هردوتاشون فوتبالو به گند کشیدند و پول های کثیفو گرفتند.
Iran, Islamic Republic of
16:13 - 1397/12/13
علی آقا سلطان.ازجیب مردم وبیت المال ورداشتن وخرج کردن.که نمیشه گفت کمک به فوتبال.عزیز من.میگن غارت.دزدی......
Iran, Islamic Republic of
16:18 - 1397/12/13
اینهمه اختلاسگر و دزد هست کسی کاری بهشون نداره بازم خوبه حداقل هدایتی کارهای خیر زیادی انجام داد.تازه اختلاس که نکرده وام گرفته
پاسخ ها
پیروزه
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
وام گرفته که پس نده شهر هرته حتما میگید نوش جانش واقعا متاسفم برای کشورم.....
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
بدبخت از من و تو دزدیه و یک صدمش رو هم خرج کار به خیال شما خیر نکرده. پولی هم که خرج فوتبال کرده برای این بوده که وارد بازی و کثافت کاری مافیای فوتبال بشه و فرصت بیشتری برای چاپیدن مردم داشته باشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
عزیز دل اون پول حق من و شما بوده که با وضع فلاکت بار زندگی میکنیم نه فوتبالیستهای بی عرضه
بدون نام
India
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
وام قرض الپس نده ازجیب مردم بدون هیچ گونه تشریفات که بقیه مردم باید انجام بدن
Iran, Islamic Republic of
16:42 - 1397/12/13
آقای پروین ،هدایتی خون مردم رامکیده درسته سبیل شما راچرب کرده ولی حمایت ازاو خیانت به ملت است
Iran, Islamic Republic of
20:29 - 1397/12/13
این یعنی نباید تاوان مفت خوری بده
Iran, Islamic Republic of
22:18 - 1397/12/13
اکنون به تیز بینی ناصر خان حجازی پی می برم ناصر خان اولین کسی بود با صدای رسا گفتند فساد در فوتبال هست روحش شاد و یادش گرامی و راهش مستدام باد
پرسپولیس تیم حکومتی هست و رانتی که استفاده کرده است باید شفاف سازی شود
Iran, Islamic Republic of
01:05 - 1397/12/14
به باشگاه استقلال هم کمک کرده برای خرید کاوه رضایی 800 میلیون به باشگاه داده
Iran, Islamic Republic of
01:09 - 1397/12/14
پول مفت یه پشت جبهه رفتن 1500 میلیارد وام من واسه بیست میلیون صد تا سنگ جلوی پام انداختن یکی هم مثل این هئيت هم داره واسه عاشورا ای داد باید این .....هر چی سر ادم خرافاتی میاد کمه
Iran, Islamic Republic of
01:11 - 1397/12/14
خود پروین هم لنگش تو ماجرای خانه سازی با پول مردم و تحویل ندادن خانه ها به اونا درگیر بود . از یه قماشن.
Iran, Islamic Republic of
08:03 - 1397/12/14
خداروشکر فساد و رانت و .... در همه جای این کشور رخنه کرده، هرجا رو بگیرن ( اگه بگیرن!) از یه جا دیگه در میره
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1397/12/14
براي فوتبال زحمت نكشيده پول معلما را دزديده داده به فوتباليست ها .....اسم اين زحمته ...!!!!1
Iran, Islamic Republic of
08:21 - 1397/12/14
براي فوتبال زحمت نكشيده پول معلما را دزديده داده به فوتباليست ها .....اسم اين زحمته ...!!!!1
Iran, Islamic Republic of
10:44 - 1397/12/14
پروین خودش دزده با ساختمان سازی های قلابی پول های مردم رو.بالا کشیدن
Iran, Islamic Republic of
22:30 - 1397/12/14
اینقدر نگید سلطان سلطان
میان اینم میگیرن ها
United Arab Emirates
00:27 - 1397/12/15
علی پروین که تکلیفش معلومه که ازاین پولهازیادگیرش اومده امابرای علی کریمی متاُسفم که ادعای پرچمداری مبارزه بافساددرفوتبال روداشت اماخودشم بعله
Iran, Islamic Republic of
00:22 - 1397/12/17
منش ومرام سلطان بیشتر از این چیزاست سلطان به امثالی مثل هدایتی احتیاجی نداره یه عمر زحمت کشیده که با عزت باشه مثل مرحوم حجازی این شعرا برای ما اهمیتی نداره من خودم قلبن علی آقا ومرحوم حجازی رو دوست دارم و قابل احترام ربطی هم به قرمزو آبی نداره
Iran, Islamic Republic of
07:47 - 1398/03/27
خدا همیشه با حق است اقای پروین از اه مظلوم بترس که به زمینت میزند اونهم از پسرت از بیت المال به پول کلانی رسید اونهم ار خودت از یک اختلاسگر حمایت میکنی یعنی چه هدیه بوده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج