پمپئو: ایران موشک حوثی‌ها را تامین می‌کند
۸۳۸۶۴۹
۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۱
۳۰۳۴ 
وزیر خارجه آمریکا برای پوشاندن جنایاتی که ائتلاف سعودی علیه میلیون ها انسان بی گناه یمنی با سلاح های ساخت آمریکا و انگلیس مرتکب شده اند، ایران را متهم کرد.

خبرگزاری ایرنا: وزیر خارجه آمریکا برای پوشاندن جنایاتی که ائتلاف سعودی علیه میلیون ها انسان بی گناه یمنی با سلاح های ساخت آمریکا و انگلیس مرتکب شده اند، ایران را متهم کرد.

مایک پمپئو  در جمع انجمن کشاورزان آمریکا در پاسخ به این سوال که چگونه به عربستان سعودی سلاح می فرستید در حالی که می دانید چه بر سر شهروندان یمنی می آید و چه کسانی با این بمب ها در یمن آسیب می بینند، این ادعا را مطرح کرد.

وزیر خارجه آمریکا پاسخ داد: این یک سوال پیچیده است. دلیل فروش سلاح ما به سعودی ها بسیار روشن است، آنها شریک استراتژیک ما در منطقه هستند. این کار همه کسانی که الان در اتاق نشسته اند را امن و ایمن نگهداشته است. این رابطه استراتژیک برای آمریکا کاملا حیاتی است.

پمپئو با بیان اینکه مساله یمن هم کاملا پیچیده است، بدون کوچکترین ابراز نگرانی از کشته شدن صدها هزار یمنی و تخریب زیرساخت های این کشور که با سلاح های ساخت آمریکا و انگلیس انجام شده است، افزود: ایرانی ها سیستم های موشک های حوثی ها را فراهم کرده اند.

وی اظهار کرد: جایی که موشک های آنها در عربستان سعودی فرود می آید. نه ، نه، نه، آمریکا یک ثانیه هم تحمل نخواهد کرد. اگر موشک های فراهم شده ایرانیان برای یک گروه به دس موینز شلیک می شد، اطمینان دارم که از دولت می خواستید تا در برابر آن ایستادگی کند همان گونه که دولت سعودی علیه آن اقدام می کند.

وزیر خارجه آمریکا با این ادعا که با نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای کاهش جنگ در یمن گفت وگو کرده است، افزود: فکر کنم حدود 90 روز پیش توافقی در استکهلم ایجاد شد. ما به همراه انگلیس به طور کامل از کاهش خشونت حمایت می کند که می تواند درگیری و جنگ شهری در یمن را حل کند.

پمپئو با اشاره به اینکه از پول مالیات دهندگان آمریکایی جدای از آن چیزی که عربستان می پردازد برای کمک های انسان دوستانه در یمن استفاده کرده ایم ،گفت: امروز در یمن، خطر واقعی گرسنگی و علاوه بر جنگ، یک بحران بشردوستانه وجود دارد.

وی که هیچ جوابی به جنایات سعودی ها در یمن نداد، دست پیش گرفت و افزود: امارات، سعودی ها، انگلیسی ها و ما و آمریکایی ها مقدار زیادی از منابع را برای تامین مواد اولیه مراقبت های پزشکی و غذایی مورد نیاز مردم فراهم کرده اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:33 - 1397/12/14
این همون دست پیش گرفتن و پس نیافتادن است.
دقیقا همون کاری که روحانی می کنه
پاسخ ها
AAAAAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
پمپی به تو اخطار میدهم ،
یک بار دیگر ور بزنی مجبورت میکنم یکی از این موشکها را غیب کنی پس خفه شو لات بازی در نیار.
Iran, Islamic Republic of
09:54 - 1397/12/14
مردکه شما که یمن را محاصره کردید چرا دروغ میگویید .آنها خودشان گفتند روسیه موشک ریشون داده
Iran, Islamic Republic of
10:08 - 1397/12/14
جمع کنیدوکم دروغ بگید،شما به عربستان بمب های هوشمندبرای کشتاریمنی هاوجنایت می دهید!واقعاحرفهای شماخجالت آور هست!میلیون ها درخطرقحطی ومرگ هستند وشمادستان درجنایت عربستان،شریک هست وبی جزا نخواهد ماند!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
تاچشم تو واربابت کورشه
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1397/12/14
عجب رویی داره این بیشرف خودشان انواع واقصام موشکها وتصلیحات وبمبهای خوشه ای به عربستان میدن کسی حرف نمیزنه مرتیکه ذورگو چرند نگو هروقت شما اینها رابه عربستان ندادی ماهم نمیدیم
Iran, Islamic Republic of
11:18 - 1397/12/14
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخهخخخخخهخخخخخخهههخخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
12:02 - 1397/12/14
توهم مرگ سختی وزجرآوری خواهی داشت که شلوارت خیس خواهی کرد!
United Arab Emirates
12:18 - 1397/12/14
یمن مظلوم ودر حال دفاع است ولی عربستان وامارات در حال تهاجم وظالم آگر می خواهید جنگ متوقف شود پدر سوخته ها از تهاجم دست بردارید وبءدارید سرنوشت یمن را خود یمنی ها با ارای آزاد انتخباتی تعیین کنند
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1397/12/14
اسراییل باید از بین برود . امام خمینی ره
Iran, Islamic Republic of
22:06 - 1397/12/14
یادت رفت بگی که بدلیل وحشت وترس ونداشتن شجاعت در خلبانان سعودی ما خودمان هم مهمات به عربستان میدهیم هم هواپیما وهم خلبان ودر واقع این ما هستیم که مردم مظلوم یمن را به خاک و خون میکشیم ،مرتیکه عوضی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج