پاسخ رئیس مرکز سیما فیلم به کمال تبریزی
۸۴۰۶۹۰
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۹
۸۸۵۲ 
رئیس مرکز سیما فیلم در پاسخ به اظهارات اخیر کمال تبریزی می‌گوید: «توقف پروژه "الف ویژه" نه توسط شما که توسط سیما فیلم و صرفاً به دلیل مسائل کیفی و تغییر بازیگر محوری صورت گرفته و ارتباطی به مسائل مالی سازمان نداشته است.» کمال تبریزی پیشتر گفته است: « علت تعطیلی پروژه "الف ویژه"، من هستم که به دلیل عدم پرداخت حق‌الزحمه عوامل پروژه از سوی سازمان و تاخیر ناعادلانه در پرداخت اقساط، ادامه فیلمبرداری را متوقف کردم.»

خبرگزاری ایسنا: رئیس مرکز سیما فیلم در پاسخ به اظهارات اخیر کمال تبریزی می‌گوید: «توقف پروژه "الف ویژه" نه توسط شما که توسط سیما فیلم و صرفاً به دلیل مسائل کیفی و تغییر بازیگر محوری صورت گرفته و ارتباطی به مسائل مالی سازمان نداشته است.»

کمال تبریزی پیشتر گفته است: « علت تعطیلی پروژه "الف ویژه"، من هستم که به دلیل عدم پرداخت حق‌الزحمه عوامل پروژه از سوی سازمان و تاخیر ناعادلانه در پرداخت اقساط، ادامه فیلمبرداری را متوقف کردم.»

حسین کرمی، رئیس مرکز سیما فیلم در گفت‌وگویی درباره سابقه این پروژه گفت: سریال «الف ویژه» در خلال دو سال و توسط آقای حامد افضلی و نظارت کارگردان محترم جناب آقای محمدرضا هنرمند نوشته شد و قرار بود توسط او ساخته شود اما آقای هنرمند با بزرگواری و به درخواست سیما فیلم پذیرفت برای تسریع در تولید این سریال انصراف دهد و این کار به آقای کمال تبریزی سپرده شد.

او با بیان اینکه نظر سیما تولید و پخش این سریال برای رمضان سال ۹۸ بود، ادامه داد: از همان ابتدا و با تأکید فراوان خواسته شد از عواملی در تولید این سریال استفاده شود که در مناسبت مهمی مانند ماه رمضان از کیفیت و جذابیت کافی برخوردار باشند. برآورد این پروژه هم به همین دلیل بیشتر از بودجه‌های متعارف سایر سریال‌ها انجام شد.

رئیس مرکز سیما فیلم تصریح کرد: به گواه آقایان مسعود تهیه‌کننده و کمال تبریزی در چندین جلسه، هنرمندان پیشنهادی ایشان برای نقش‌های مختلف سریال مورد بحث قرار گرفت و رسماً در نیمه دی ماه امسال اعلام شد افراد انتخابی علیرغم کار در تئاتر و سخت‌کوشی و علاقه زیاد، برای بازی در این نقش‌ها مورد تأیید سیما نیستند و حتماً باید با چهره‌های متناسب‌تری جایگزین شوند تا نیاز قصۀ سریال را که حول محور یک بازیگر نام آشنا و معروف شکل می‌گیرد تأمین کنند.

کرمی تصریح کرد: کارگردان و تهیه‌کننده الف ویژه در جلسات متعدد اظهار کردند موفق به پیدا کردن بازیگر مناسب نشدند و کاندیداهای اصلی همگی درگیر پروژه‌های دیگر بودند و یا نرخ‌های پیشنهادی بسیار زیاد طلب کردند که در نهایت از همان افراد استفاده شد؛ البته این نوع انتخاب به چهره‌های پشت دوربین هم تسری پیدا کرد.

او با اشاره به تعهد کمال تبریزی برای ساخت سریالی در تراز «لیلی با من است» ادامه داد: کارگردان اطمینان داد وجود نا بازیگران و کادر انتخابی لطمه‌ای به کیفیت کار و محتوای اثر نخواهد زد.

اما متأسفانه پس از بازبینی اولین سکانس‌های تولید شده، کیفیت تولید و نیز بازی بازیگران مناسب تشخیص داده نشد به گونه‌ای که بتواند رضایت مخاطب را تأمین کند لذا درخواست توقف تولید و جایگزینی عوامل داده شد. با این حال، به پیشنهاد کارگردان و تهیه‌کنندۀ محترم مقرر شد تولید اندکی ادامه پیدا کند تا لااقل سه قسمت از مجموعه به دست آید و بتوان دقیق‌تر نسبت به آن قضاوت کرد.

کرمی افزود: بیستم بهمن ماه این سه قسمت مورد بازبینی قرار گرفت اما به دلیل انتخاب نامناسب بازیگران و شتاب‌زدگی در تولید، خروجی چندان متفاوتی با قبل نداشت و جمع‌بندی همچنان توقف پروژه و تغییر ترکیب بازیگران و افزایش کیفیت تولید بود.

رئیس مرکز سیما فیلم با اظهار شگفتی نسبت به آنچه اظهارات واژگونه کارگردان این مجموعه و ادعای توقف تولید به علت مشکلات مالی عنوان می‌کند، تصریح کرد: آقای تبریزی، از کارگردانان خوب این سرزمین هستند و تلاش بسیار کردند تا این سریال به ماه رمضان برسد اما این مهم رخ نداد و در یک تصمیم تعاملی و مشترک با وی تصمیم بر تغییر بعضی از بازیگران و اصلاح متن گرفته شد.

او خطاب به کمال تبریزی ادامه داد: توقف پروژه «الف ویژه» نه توسط شما که توسط سیما فیلم و صرفاً به دلیل مسائل کیفی و تغییر بازیگر محوری صورت گرفته و ارتباطی به مسائل مالی سازمان نداشته است.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج