تبدیل زمین‌های ملی به پارک جنگلی در شهرستان‌های تهران
۸۴۰۷۰۰
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۰
۷۶۴۷ 
سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: تمام فضاهایی که در شهرستان‌های استان در قالب زمین‌های‌های ملی محسوب می‌شود باید به پارک جنگلی تبدیل شود.

خبرگزاری ایسنا: سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: تمام فضاهایی که در شهرستان‌های استان در قالب زمین‌های‌های ملی محسوب می‌شود باید به پارک جنگلی تبدیل شود.

 احمد طاهری عصر یکشنبه در مراسم درختکاری در پارک جنگلی زیباشهر و با حضور مسئولین شهرستان اظهار داشت: سرانه فضای سبز برای شهرستان قرچک ۱۰ متر مربع است، که این رقم برای شهرستانی با داشتن جمعیت فراوان، سرانه مناسبی نیست. در حالی که در استان تهران و شهرستان‌های آن سرانه فضای سبز باید حداقل به ۱۵ متر مربع برسد.

وی با طرح پیشنهادی مبنی بر تبدیل اراضی ملی به پارک جنگلی افزود: ما برای جنگل کاری و ایجاد پارک جنگلی هیچ‌گونه مشکلی نداریم و در اراضی که از سوی مسئولان شهرستان‌ها به منابع طبیعی معرفی شود اقدامات لازم برای تبدیل به پارک جنگلی صورت خواهد گرفت.

وی ادامه داد: منابع طبیعی تمام تلاش خود را به کار گرفته که در شهرستان‌ها، مردم از مکان‌ها و پارک‌های جنگلی مناسب استفاده کنند، اما مسئولین باید طبق ضوابط و مقررات پیش بروند. ما نمی‌توانیم منابع ملی را با سند واگذار کنیم، سند به نام دولت و سازمان جنگل‌هاست، اما می‌توان بهره‌برداری از آنها را در قالب پارک‌های جنگلی به شهرداری‌ها واگذار کرد.

لازم به ذکر است به مناسبت هفته درختکاری و در راستای توسعه فضای سبز و حفظ آن ۲۰ هزار اصله نهال در شهرستان قرچک غرس می‌شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:36 - 1397/12/19
مسخره و مضحک نیست از یکطرف باغهای تهران با چراغ سبز شهداری و شورای شهر سابق و فعلی مجوز ساخت و ساز میگیرند و مسولی میخواهد کوه ها را جنگل کنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج