قیمت آجیل شب عید ۱۵۰ تا ۱۷۰ هزار تومان
۸۴۱۰۰۹
۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
۵۶۴۶
در حالی که رییس اتحادیه خشکبار و آجیل فروش از قیمت ۱۵۰ تا ۱۷۰ هزارتومانی هر کیلوگرم آجیل چهارمغز درنمایشگاه های بهاره خبر داد و گفت که مردم گرانفروشی را به بازرسان مستقر در نمایشگاه های بهاره و سامانه تلفنی ۱۲۴ گزارش کنند تا با آن ها برخورد شود، نگاهی به بازار این محصولات نشان می دهد که فاصله قیمتی قابل توجهی نسبت به این نرخ های اعلامی وجود دارد.

خبرگزاری ایسنا: در حالی که رییس اتحادیه خشکبار و آجیل فروش از قیمت ۱۵۰ تا ۱۷۰ هزارتومانی هر کیلوگرم آجیل چهارمغز درنمایشگاه های بهاره خبر داد و گفت که مردم گرانفروشی را به بازرسان مستقر در نمایشگاه های بهاره و سامانه تلفنی ۱۲۴ گزارش کنند تا با آن ها برخورد شود، نگاهی به بازار این محصولات نشان می دهد که فاصله قیمتی قابل توجهی نسبت به این نرخ های اعلامی وجود دارد.

 نگاهی به بازار محصولات خشکباری و آجیل نشان می‌دهد که قیمت‌های نامتعارف و عجیب و غریبی در بازار وجود داشته و بعضاً شاهد فاصله چند برابری با شب عید سال گذشته داریم که همین امر مسلماً جای خالی دستگاه‌های نظارتی در بازار را نشان می‌دهد. چرا که به عنوان مثال هر کیلوگرم پسته در بازار بیش از ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان، هر کیلوگرم بادام و مغز بادام از ۹۵ تا ۱۵۰ هزار تومان، هر کیلوگرم بادام هندی از ۱۷۰ تا ۲۰۰ هزار تومان، هر کیلوگرم فندق از ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تومان، هر کیلوگرم تخمه کدو از ۴۵ تا ۶۵ هزار تومان و هر کیلوگرم نخود و کشمش از ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان است و یک کیلوگرم آجیل چهار مغز نسبتاً با کیفیت از ۱۹۰ تا بیش از ۲۵۰ هزار تومان برای مردم آب می‌خورد.

مصطفی احمدی درباره وضعیت بازار آجیل و خشکبار شب عید امسال به ایسنا گفت: قیمت همه کالاها مانند آجیل و خشکبار را عرضه و تقاضا مشخص می‌کند و آجیل و خشکبار فقط پسته نیست کما اینکه همه مردم می‌توانند آجیل شور را ۶۵ هزار تا ۱۱۰ هزار تومان و آجیل چهار مغز را کیلویی ۱۵۰ تا ۱۷۰ هزار تومان در نمایشگاه‌های بهاره خریداری و تأمین کنند.

وی افزود: اگر مردم با قیمت‌هایی به غیر از نرخ‌های اعلام شده مواجه شدند، می‌توانند به بازرسان اتحادیه که به صورت ۲۴ ساعته و دائمی در نمایشگاه‌ها حضور دارند، مراجعه کنند و قطعاً با آن‌ها برخورد می‌شود. اما در سطح شهر ممکن است یک قنادی کارهایی انجام دهد و قیمت‌های عجیب و غریبی برای محصولات خود بگذارد که به مردم توصیه می‌کنیم حتماً در وهله نخست به ۱۲۴ زنگ بزنند و پس از آن اتحادیه آجیل و خشکبار را نیز در جریان قرار دهند تا با آن‌ها برخورد کنیم.

رئیس اتحادیه خشکبار و آجیل فروش ادامه داد: همه آجیل‌ها مشکل ندارند و محصولاتی مانند پسته که در ابتدای امسال با سرما زدگی شدید ۷۰ تا ۸۰ درصدی کاهش تولید داشت، مشکل دارد چرا که به عنوان مثال میزان تولید پسته در سال گذشته ۲۰۰ هزار تن بود که امسال حدود ۷۰ هزار تن داریم که مشکلاتی به وجود می‌آورد و روی همین آجیل مانور دادیم که آجیل صد هزار تومانی هم داشته باشیم. اما زمانی می‌توانیم بگوییم که آجیل و خشکبار گران شده است و نباید این اتفاق بیافتد که همه اجناس و کالاها در بازار تفاوت قیمتی چندانی نسبت به سال گذشته نکرده باشد و نهایتاً ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته باشند، اما هم اکنون هر جنسی در بازار مشاهده می‌کنید چند صد درصد افزایش قیمت داشته است.

احمدی با بیان اینکه گرانفروشی با گرانی متفاوت است تاکید کرد: در حال حاضر مسئله و مشکل در بازار گرانی است که اعضای ما هم ناراضی هستند چرا که در سال گذشته با ۵۰ میلیون تومان یک مغازه می‌توانستند آجیل مورد نیاز برای فروش‌اش را تأمین کرده و مغازه خود را راه بیاندازند، اما در حال حاضر با ۵۰۰ میلیون تومان هم نمی‌شود این کار را انجام داد و اگر جنسشان بماند ورشکسته می‌شوند، بنابراین مقصر آجیل فروش نیست.

برچسب ها:
انتشار یافته: 28
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1397/12/20
ببین کاملا در اشتباه هستین این مردم اکثریت تصمیم به نخریدن کردن بیچاره دلال
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1397/12/20
مثلا قیمت مناسبیه ... من اگه ماهی20میلیون هم حقوقم باشه نمیخرم کسی که به این آجیل پول بده حرا مه مردم اگه یه جو غیرت داشته باشن که ندارن نمیخرن تف به این مردم که واسه کلاس گذاشتن میخرن
پاسخ ها
s.r...nik
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
دقیقا،همچین میگن گرانتر نخرین انگار نرخهای اعلامی خیلی مناسب هست،لعنت خدا برکسانی که امسال آجیل بخرن
ثنا
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
خود همین قیمتها روهم به‌عنوان گرون فروشی باید گزارش داد...علی برکت الله
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
اره ولله انگار شق القمر کردن آجیل کیلویی چهل پنجاه تومنو که پارسال میگرفتیم باید۳برابربخریم که نمیخریم ونمیخوریم ونداریم که بخریم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
دمت گرم. این احمقها یعنی قادر به کنترل چند نمایشگاه بهاره هم نیستند و منتظر گزارش مردمن!!؟ خاک بر سر مسئولین بی لیاقت و دزد.
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1397/12/20
تحریم کردیم اصلا پولشو نداریم بخریم که
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1397/12/20
خدایا به کجا داریم میریم ...کیلویی ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان تازه افتخار میکنن میگن ارزونه و مناسب ......خدایا به کرم و لطفت قسم خودت به دادمردم برس ....بابا بهترین پسته کیلویی ۶۰هزارتومان بود .چرا الان باید بشه ۲۵۰هزارتومان اخه چندبرابر .نکنه اینم با قیمت دلاره یا تخم سیاه کیلویی ۶تومان الا بشه ۴۰تومان بعد افتخار کنن بگن ارزونه دقیقا توروم ۴برابری بعد میگن توروم ثابتی داریم و همه مردم راضی و دلشاد
.........................ای کاش هیچ وقت با کلید نمیومدی ............
پاسخ ها
ثنا
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
ای کاش ...مملکت پوکید
Iran, Islamic Republic of
14:19 - 1397/12/20
ناراحتی نداره شب عید سویا خیس خرده میخوریم هم مقوی و ارزان و دندون هامون آسیب نمی‌بینه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
لو نده میفهمن اونم گرونش میکنن
Iran, Islamic Republic of
14:20 - 1397/12/20
خدالعنت کند که دراین عید آجیل وپسته بخرد به خاطر مردم ی که توانایی خرید ندارند
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1397/12/20
با یک میلیون و پانصد شما باشید برای عید چه جوری گوشت و مرغ و آجیل و شیرنی ومیوه میخرید لطفا یه راهکار بدید ؟
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1397/12/20
وجدانا کسی نخره که از گوشت سگ هم حرامتره
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
دقیقا
Iran, Islamic Republic of
14:56 - 1397/12/20
خدانشناسا تف به این همه رذالت وپستی
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1397/12/20
یه عید تا عید بود که مردم خونه همدیگه میرفتن برا دید و بازدید دارید عید روهم از مردم میگیرید
United Arab Emirates
15:33 - 1397/12/20
وای خیلی گرونه، انصافا هر کی انصاف داشته باشه، و فامیل رو درک کنه، توی این تعطیلات فقط با تلفن عید رو تبریک میگه ، و حضوری خونه ی کسی نمیره، آخه آدم خجالت میکشه مهمون داشته باشه و هیچی واسه خوردن نداشته باشید، یه کمپینی چیزی از این قبیل کارا راه بندازیم ،،، # عید بی آجیل
Iran, Islamic Republic of
15:42 - 1397/12/20
همه ی اقوام ما تصمیم گرفتن نخرن
Iran, Islamic Republic of
16:02 - 1397/12/20
170 هزار قیمت خوبی به نظر شما
نخرید
ماکه می خریم
عید ی روزی مثل این روزها
بروید از طبییعت خدا استفاده کنید
Iran, Islamic Republic of
16:05 - 1397/12/20
ای لعنت خدا بر کسانی که کاری کردن که مردم با این حقوق و در آمد کم نتوان هیچ چیزی بخرن و بخورن.و زندگی را بر مردم سخت وسیاه کردن.و عید را به کام مردم تلخ و زهر مار کردن.هزاران لعنت و نفرین بر آنها باد
Iran, Islamic Republic of
19:14 - 1397/12/20
چاره کار فقط نخریدن است. در همه موارد نه فقط آجیل
Iran, Islamic Republic of
01:35 - 1397/12/21
اخه یکی نیس بگه 170هزارتومن مثلا کمه؟؟
منی ک بیکارم درامدم ماهانه صفره چطور170هزارتومن فقط یک کیلو بخرم
...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج