لغو اکران «دیدن این فیلم جرم است» در مشهد
۸۴۲۰۶۳
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۸
۵۰۳۷ 
اکران خصوصی فیلم «دیدن این فیلم جرم است» در مشهد به دلیل آنچه «عدم موافقت وزارت ارشاد با اکران نوروزی فیلم» عنوان شده است، لغو شد.

خبرگزاری فارس: اکران خصوصی فیلم «دیدن این فیلم جرم است» در مشهد به دلیل آنچه «عدم موافقت وزارت ارشاد با اکران نوروزی فیلم» عنوان شده است، لغو شد.

محمد رضا شفاه در گفت و گو با خبرنگار گفت: عوامل تهیه و همچنین پخش‌کننده فیلم یعنی حوزه هنری به طور کامل آماده اکران نوروزی بودند.

تهیه کننده فیلم«دیدن این فیلم جرم است» بیان کرد: همه برنامه‌ریزی‌های لازم برای یک اکران خوب در نوروز انجام شده بود و تیم تبلیغاتی فیلم نیز مواد تبلیغی لازم برای انتشار را آماده کرده بود که وزارت ارشاد ما را مجبور کرد از اکران نوروز انصراف دهیم و ما نیز مجبور شدیم اکران‌های خصوصی‌ راکه به بهانه شروع اکران عمومی و مختص اهالی فرهنگ و رسانه در چند شهر پیش‌بینی کرده بودیم، لغو کنیم.

وی تصریح کرد: وزارت ارشاد بدون ذکر دلیل مشخص به ما اعلام کرد مجوز نمایش را حاضرند صادر کنند اما ما حق اکران نوروزی نداریم که این کار یعنی توقیف فیلم و البته ظاهراً و براساس آنچه نقل شده است این تصمیم مربوط به خود وزارت ارشاد نبوده بلکه حاصل فشارهایی از سوی منابع نامشخص است.

شفاه بیان کرد: وزارت ارشاد علت توقیف موقت فیلم را بیان نمی‌کند و بنده به‌عنوان تهیه‌کننده فیلم هیچ اطلاعی از دلیل این تصمیم و مبنای اتخاذ آن و جایی که این تصمیم را اعلام کرده است، ندارم.

این تهیه کننده سینما ضمن اشاره به اینکه اکران نوروزی فرصت مناسبی برای هر فیلمی است، ادامه داد: وزارت ارشاد یک حق کاملا مصرح را از این فیلم سلب کرده و این اقدام ارشاد یعنی فیلم توقیف است و تا زمانی هک رشاد این حف را به فیلم ما ندهد که حق انتخاب فصل اکران مناسب داشته باشیم، کار ارشاد هیچ تفاوتی با توقیف ندارد و صدور مجوز نمایش نیز در چنین شرایطی مشکلی را حل نمی‌کند.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج