آیت‌الله مکارم: برای رفع مشکلات راه حل پیدا کنید
۸۴۲۲۴۸
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰
۳۷۷۳ 
آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: صرف تأسف خوردن از این که بخشی از واحدهای تولیدی تعطیل و یا نیمه تعطیل شده‌اند کافی نیست، باید راه حل پیدا کرد و پای درد و دل صاحبان تولید نشست، وزارت صمت باید گروه و کمیته‌ای برای بررسی این مشکل تشکیل دهد.

میزان نوشت: آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: صرف تأسف خوردن از این که بخشی از واحدهای تولیدی تعطیل و یا نیمه تعطیل شده‌اند کافی نیست، باید راه حل پیدا کرد و پای درد و دل صاحبان تولید نشست، وزارت صمت باید گروه و کمیته‌ای برای بررسی این مشکل تشکیل دهد.

آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی امروز در دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) با تاکید بر لزوم توجه به تولید داخل به منظور حل مشکلات، تصریح کرد: اگر تولید باشد، رونق و شکوفایی نیز خواهد بود، اما اگر تولید دچار مشکل شود، یقینا گرانی، بیکاری و وابستگی را به دنبال دارد.

وی با تاکید بر اینکه دولت و مسئولان باید بخش تولید را دریابند، ابراز داشت: کشورهای پیشرفته جهان بر اثر توجه به تولید به پیشرفت و شکوفایی دست پیدا کرده اند؛ متاسفانه در کشور ما تولید دچار مشکل است.

معظم له یکی از مشکلات عرصه تولید را سیستم بانکی دانست و اظهار داشت: کارخانجات و بخش‌های تولیدی گاهی اوقات مجبور می‌شوند برای پرداخت اقساط وام‌های دریافتی واحد و بنگاه اقتصادی خود را بفروشند؛ باید مکانیزمی اتخاذ شود تا کارخانجات و واحدهای تولیدی به این راحتی تحت فشار بانک‌ها قرار نگیرند.

آیت الله مکارم شیرازی اخذ مالیات‌های زیاد از بخش‌های تولیدی را از دیگر مشکلات ذکر و تصریح کرد: گاهی اوقات به دلیل مسائل و مشکلات مالیاتی کارخانه دار مجبور می‌شود قید تولید را بزند و کارخانه و شرکت خود را بفروشد.

وی سومین مشکل بخش تولید را فشارهای ناموزن اداره کار دانست و گفت: اداره کار باید بداند حمایت از کارفرما حمایت از کارگر نیز هست؛ اگر از کارفرما حمایت نشود کارگر دچار مشکل خواهد شد.

معظم له اضافه کرد: یکی دیگر از مشکلات واحدهای تولیدی نوسانات شدید بازار ارز و عدم ثبات است، در چنین شرایطی کدامین نهاد باید از واحدهای تولیدی حمایت کند تا آن‌ها با اطمینان خاطر به رونق کسب و کار و شکوفایی اقتصاد فکر کنند.

وی با بیان این که بخش‌های تولیدی در کشور با مشکلات عدیده روبرو است، فرمود: متاسفانه از سوی برخی مسئولان آن حمایت و توجهی که لازم است دیده نمی‌شود، باید کارگروه و اتاق فکری تشکیل و علل تعطیلی واحدهای تولیدی آسیب شناسی شود.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: صرف تأسف خوردن از این که بخشی از واحدهای تولیدی تعطیل و یا نیمه تعطیل شده اند کافی نیست، باید راه حل پیدا کرد و پای درد و دل صاحبان تولید نشست، وزارت معدن، صنعت و تجارت باید گروه و کمیته‌ای برای بررسی این مشکل تشکیل دهد.

طبق گزارش حوزه، این مرجع تقلید خطاب به وزیر صنعت اظهار داشت: در اولین فرصت باید چنین اتاق فکری تشکیل شود، باید افرادی که برای این کمیته تعیین می‌شوند در مراکز تولیدی حضور پیدا کنند و با کارفرمایان و صاحبان بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی صحبت شود، والا این روند ادامه خواهد یافت.

وی در بخش پایانی سخنان خود، جمهوری اسلامی ایران را به دلیل برخورداری از معادن گوناگون بسیار غنی دانست و گفت: متاسفانه به دلیل برخی بی تدبیری، خام فروشی در بعضی از بخش‌ها ادامه دارد و کشورهای خارجی همین مواد خام را بعد از فرآوری با چندین برابر قیمت به خود ما می‌فروشند؛ جلوی این کار حتما باید گرفته شود.

انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1397/12/23
تااتباع خارچی افغانی تواین منلکت وتعدادشونم ازماشین زیادترشده بودجه بالا۲۰۰سال مملکت منابع شغلامون مصرف کنن بدترمیش بهترنمیش ایشالاواینقدرزیادن وزیرکارگفته اینهابرن مشکل بیکاری حل میش وپس منتظرچی هستین
United Arab Emirates
15:16 - 1397/12/23
راه حل پا از گلیم بیرون نگذاشتن است
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1397/12/23
فقه را گسترش دهید تا تشخیص قبل از بحران داده شود.
Iran, Islamic Republic of
16:35 - 1397/12/23
راه حلش خیلی ساده هست

با سوریه یمن لبنان فلسطین عراق کاری نداشته باشن

بجای دشمن دشمن گفتن از دوستی رابطه با احترام صحبت کنن

پرچم هیچ کشوری رو نابود نکنن

دیگه فکر نابود کردن اسرائیل با ۸/۵میلیون نفر نباشن

این کارها رو انجام بدن مطمئن باشید همه چی خیلی سریع درست میشه واین ملت بدبخت ایران هم یه نفس راحت میکشن
Iran, Islamic Republic of
16:41 - 1397/12/23
... پس شمادانشمندان چکاره اید، اصلا کارشما چی هست..
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1397/12/23
کدام راه حل ای برادر جان اگر. اختلاس نباشد اقتصاد کشور خوب میشود
Iran, Islamic Republic of
16:53 - 1397/12/23
والا شما 40 ساله همه کاره هستید
ما به فکر راه حل باشیم ؟
Iran, Islamic Republic of
17:46 - 1397/12/23
مشگلات زمانی حل میشود که نخبگان در راس امور باشند نه پخمگان و نالایقها
Iran, Islamic Republic of
18:44 - 1397/12/23
راه حل اش حساب و کتاب داشتن منابع مالی ودر آمد افراد حقیقی و حقوقی است!!!!
Iran, Islamic Republic of
17:38 - 1397/12/24
یکی از راه حل این که فرهنگ تجملات را در مملکت کم کنید به روستا ئیان بیشتر توجه شود به خصوص در امر دام وطیور و و و و و و خیلی از راههای دیگر
Iran, Islamic Republic of
01:15 - 1397/12/25
حال شما خوبه الحمد الله ما هم بد نیستیم دیگه چه خبر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج