حناچی: خطوط ۶ و ۷ مترو ایمن است
۸۴۲۸۷۵
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱
۵۱۹۴
شهردار تهران با اشاره به افتتاح ۹ کیلومتر از خط شش متروی تهران در آینده‌ای نزدیک، گفت: شهروندان نسبت به ایمنی خطوط شش و هفت مترو اطمینان داشته باشند.

خبرگزاری ایسنا: شهردار تهران با اشاره به افتتاح ۹ کیلومتر از خط شش متروی تهران در آینده‌ای نزدیک، گفت: شهروندان نسبت به ایمنی خطوط شش و هفت مترو اطمینان داشته باشند.

پیروز حناچی در مراسم افتتاح هفتمین کیلومتر از خط هفت مترو تهران با اشاره به روز "شهردار" و تبریک این روز به همکاران خود در مجموعه شهرداری تهران و شهرداری‌های سراسر کشور، گفت‌: باید به همکاران خودم بابت زحمات فراوانی که در افتتاح خط هفت مترو با استانداردهای قابل قبول کشیده‌اند تبریک بگویم. ما هدفگذاری و برنامه‌ریزی کرده‌ایم و این هدفگذاری و برنامه‌ریزی در چند دوره مدیریت شهری انجام شده است تا به این نتیجه‌ دست یابیم. تیم‌های مختلفی زحمات بسیاری کشیدند تا امروز شاهد افتتاح خط هفت مترو تهران باشیم.

وی خاطر نشان کرد: اهداف مشترکی میان شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری تهران دنبال می‌شود که یکی از آنها این است که سرمایه‌گذاری عظیمی که در خطوط متروی تهران انجام شده است، با بهره‌ وری بالایی انجام شود. در این مسیر تلاش خواهیم کرد تا جا به جایی مسافر را از دو میلیون به هفت میلیون نفر برسانیم و این کار با تکمیل خطوط و افزایش واگن‌ها محقق خواهد شد.

شهردار تهران ادامه‌ داد: در حال‌ حاضر 2000 واگن در خطوط متروی تهران کمبود وجود دارد تا بتوانیم با تامین این واگن‌ها سر فاصله قطارها را به کمتر از دو دقیقه که ظرفیت آن در سیگنالینگ خطوط مترو وجود دارد برسانیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: قطار سمنان‌، حادثه‌اش به دلیل بی توجهی به سیگنالینگ بود و تاخیر در افتتاح مجدد خط هفت مترو نیز برای تامین همین موضوع بوده است. مترو موضوع حاکمیتی است که باید با توجه به سرمایه‌گذاری عظیم آن بهره وری مناسب نیز از آن صورت بگیرد.

حناچی با اشاره به افتتاح خطوط شش و هفت متروی تهران، بیان‌ کرد: با افتتاح این خطوط یک لوپ در خطوط متروی تهران ایجاد می‌شود و بسیاری از سفرهای روی زمین به زیر زمین منتقل خواهد شد.

وی ادامه‌ داد: بسیاری از تجهیزات سیگنالینگ خط هفت مترو تهران در زمان پسا تحریم خریداری شده است، اما پس از اعمال تحریم ها شرکت فروشنده نصب آنها را انجام نداد که این کار توسط مهندسان و جوانان داخلی انجام شد و به نتیجه‌ رسید. در حقیقت این خودباوری در نیروهای جوان ایجاد شد و اینها فرصت‌هایی بود که از تحریم ایجاد شد هر چند که تحریم ها ناجوانمردانه و ظالمانه بود.

حناچی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع کاهش آلودگی هوا اشاره کرد و در این باره خاطر نشان کرد: هر چند که شرایط جوی امسال شرایط بهتری را فراهم کرد، اما با مقایسه نقطه‌ای ساعات پیک متوجه می شویم که اقدامات شهرداری تهران و پلیس راهور نیز در کاهش آلودگی هوا تاثیر بسزایی داشته است.

شهردار تهران در ادامه اظهاراتش به موضوع بدهی‌های شهرداری تهران اشاره کرد و گفت‌: شهرداری تهران تعهدات زیادی دارد و بخش عمده آن مربوط به بدهی بانک‌ها است که عمده این بدهی نیز مربوط به حوزه مترو است، اما باید به این نکته توجه کرد که موضوع مترو حاکمیتی است و باید همه در پشتیبانی آن تلاش کنند و نباید فشار آن فقط بر روی شهرداری تهران باشد.

وی ادامه‌ داد: باید از مرحوم آیت الله هاشمی زمانی که کمتر کسی به موضوع مهم مترو توجه می‌کرد ، توجه ویژه‌ای نسبت به این موضوع داشتند یاد کنیم.

حناچی در خصوص ایمنی خط هفت متروی تهران نیز، اظهار کرد: با توجه به سابقه‌ای که وجود داشته است خط قرمز ما ایمنی مردم است و در این خط رعایت ایمنی همه تجهیزات انجام شده است. ایستگاه‌های میانی نیز تا خرداد ماه در این خط کارشان به اتمام خواهد رسید و هشت ایستگاه در دستور کار برای بهره‌برداری قرار گرفته‌اند.

وی در خصوص افتتاح خط شش متروی تهران با حضور رییس جمهور نیز، خاطر نشان کرد: سه ایستگاه خط شش مترو تهران نیز آماده بهره‌برداری است که به زودی این مهم محقق خواهد شد. ما هفت ایستگاه خط هفت متروی تهران را تا پایان سال ۹۸ به بهره‌برداری می رسانیم.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی در خصوص مصوبه برج باغ‌ها و اجازه ساخت و ساز در ۶۲ باغ شهر تهران، گفت‌: ۱۰۰ هکتار از باغات شهر تهران بر اساس این مصوبه که از سال‌های قبل اجرایی شده است از بین رفته است. ما این قطار را متوقف کرده‌ایم ، اما خط ترمز آن مدتی است ادامه‌ دارد تا متوقف شود. در حال‌ حاضر این موضوع در شورای اسلامی شهر تهران ضابطه‌مند شده و حفظ باغات در دستور کار قرار گرفته است. ۶۲ پرونده نیز لای در مانده است که باید تعیین تکلیف می‌شد.

وی در خصوص تعیین مدیرعامل بانک شهر نیز، خاطر نشان کرد: به محض این که اعضای هیات مدیره بانک شهر کامل شود، مدیرعامل جدید تعیین خواهد شد، اما در حال‌ حاضر مدیرعامل فعلی با قدرت به کار خود ادامه‌ می‌دهد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1397/12/25
بیچاره قالی باف از اول هم ایمن بود بحث ناایمنی روسیاسیش کردید
Iran, Islamic Republic of
15:58 - 1397/12/25
آسفالتهای خیابانها چی اتوبانها پر از چاله که اسفالتش کنده شده چی کمتر تظاهر به خدمت کن
Iran, Islamic Republic of
16:59 - 1397/12/25
سلام وضع وام های ملیاردی مدیر عا مل سابق بانک شهر چه شد ؟؟
Iran, Islamic Republic of
17:51 - 1397/12/25
آقای شهردار جدیدا یه مطلب خوندم تو سایت ایستگاه نیوز در باره دور همی ژن های خوب فامیلی برو ببین تو زیر مجموعه ات چی میگذره تو واگن سازی ببین چه خبره مردم چطوری سوار مترو کرج بشن وقتی مدیرش داره واسه خودش کار میکنه خواهش میکنم این مطلب رو به آقای حنا چی برسونید بده خودش ببینه پیگیری کنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج