هشدار پزشکی قانونی در مورد چهارشنبه‌سوری
۸۴۲۹۰۹
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷
۲۷۴۶ 
جانشین مدیریت بحران سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: در چهارشنبه سوری پارسال، ۳ نفر جان خود را در شهرهای مختلف کشورمان از دست دادند.

خبرگزاری ایسنا: جانشین مدیریت بحران سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: در چهارشنبه سوری پارسال، ۳ نفر جان خود را در شهرهای مختلف کشورمان از دست دادند.

علی بخشی در خصوص پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال هشدار داد و گفت: در تماس با مواد محترقه و منفجره افراد به مکانیسم های متعددی دچار آسیب می شوند؛ آسیب‌ها می‌تواند ناشی از برخورد ترکش ماده انفجاری تا سوختگی حرارتی و یا شیمیایی و یا قرار گرفتن در معرض موج انفجار و ... باشد که متأسفانه باعث عوارض متعددی مانند نابینایی، قطع عضو، جوشگاه‌های دائمی روی صورت و بدن، ناشنوایی و ... می‌شود.

وی با بیان اینکه آسیب های روانی ناشی از استرس وارده به افراد یکی دیگر از این نوع صدمات است اعلام کرد که متأسفانه در سال گذشته حسب آمار ۳ نفر در حوادث منتسب به چهارشنبه آخر سال کشته شدند و البته با توجه به مراقبت‌های به عمل آمده از سوی دستگاه‌ها و نهادهای مسئول و مردم نسبت به سال ۹۵ با کاهش قابل توجهی همراه بوده که جای امیدواری است و امیدواریم امسال با رعایت حقوق یکدیگر و اجتناب از رفتارهای پرمخاطره، شاهد پایان سالی آرام، ایمن و بسیار کم خطرتر نسبت به سال‌های گذشته باشیم.

جانشین مدیریت بحران سازمان پزشکی قانونی کشور از جوانان خواست جان و سلامت خود و دیگران را جهت شادی لحظه‌ای به مخاطره نیندازند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج