تفاضل دیه را می دهم برادرم را اعدام کنید
۸۴۳۱۵۲
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۳
۱۷۱۰۹ 
مرد میانسال که در جریان یک درگیری شبانه، خواهرش را به قتل رسانده بود به قصاص و پرداخت دیه محکوم شد.این حکم صبح دیروز توسط قضات دیوانعالی مهر تأیید خورد وبدین ترتیب متهم در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت.

روزنامه ایران: مرد میانسال که در جریان یک درگیری شبانه، خواهرش را به قتل رسانده بود به قصاص و پرداخت دیه محکوم شد.این حکم صبح دیروز توسط قضات دیوانعالی مهر تأیید خورد وبدین ترتیب متهم در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت.

رسیدگی به این پرونده از سی‌ام اردیبهشت 95 به دنبال مرگ مغزی زن 67 ساله‌ای به نام فریده آغاز شد و شواهد نشان می‌داد که مقتول بر اثر درگیری با برادرش به قتل رسیده است.

پس از آن فریبرز برادر مقتول از سوی کارآگاهان پلیس دستگیر شد و به صراحت عنوان کرد: در شب حادثه با خواهرم درگیر شدم اما قصد کشتن او را نداشتم. بعد از فوت پدر و مادرم، خواهرم در طبقه اول زندگی می‌کرد و من هم در طبقه دوم خانه موروثی.

وی در ادامه به جزئیات شب حادثه اشاره کرد و گفت: آن شب حالم خوب نبود. به همین خاطر به بیمارستان رفتم و ساعت 2 نیمه شب به خانه برگشتم. همان موقع خواهرم که از صدای بسته شدن در پارکینگ از خواب بیدار شده بود به پاگرد آمد و در اعتراض به این‌که باعث بیدار شدنش شده‌ام شروع به داد و فریاد کرد. چندباری سعی کردم به او بفهمانم که بیمارستان بوده‌ام اما خواهرم عصبانی بود و با سنگی که در دست داشت به سمت من حمله کرد که موجب شکستن انگشتانم شد.

من هم بشدت عصبانی شدم و چند ضربه با مشت و لگد به او زدم. در همین موقع سر خواهرم با میله‌های راه پله برخورد کرد و روی زمین افتاد. بعد از آن به خانه‌ام رفتم اما ظهر وقتی قصد داشتم برای خرید از خانه بیرون بروم در راه پله با جنازه او روبه رو شدم.به دنبال اظهارات فریبرز جنازه فریده به پزشکی قانونی منتقل شد و در همان هنگام هم برادر و خواهر دیگرشان از برادرشان شکایت کردند.

اما چند روز بعد و همزمان با اعلام نظریه پزشکی قانونی مبنی بر فوت فریده بر اثر ضربه مغزی برادر بزرگتر از شکایت‌اش اعلام گذشت کرد ولی در مقابل پروین - خواهر کوچک فریبرز- پیگیر شکایتش شد.

به این ترتیب فریبرز در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.در جلسه رسیدگی به این پرونده خواهر مقتول گفت: برادرم با نقشه قبلی و به خاطر ارث و میراث خواهرم را کشته است. به همین خاطر حاضرم تفاضل دیه را بپردازم تا فریبرز اعدام شود.

سپس متهم در جایگاه ویژه ایستاد و در حالی که اشک می‌ریخت به تشریح جزئیات ماجرا پرداخت. وی گفت: خواهرم زن بدخلقی بود و به همین خاطر هم هیچ وقت ازدواج نکرد و با پدر و مادرمان زندگی می‌کرد. او بارها در زمان حیات پدر و مادرمان با آنها درگیر شده بود. حتی با رفتارهایش باعث جدایی همسرم از من شد.

قبول دارم من و خواهرم بر سر ارث و میراث درگیر بودیم ولی در جریان درگیری قصدم کشتن او نبود.در پایان جلسه هیأت قضایی وارد شور شدند و با توجه به مدرک‌های موجود در پرونده فریبرز را به پرداخت دیه محکوم کردند.اما این حکم در دیوانعالی کشور تحت رسیدگی موشکافانه قرار گرفت و تأیید نشد.به این ترتیب پرونده برای رسیدگی دوباره به دادگاه کیفری یک استان تهران برگردانده شد.

فریبرز بار دیگر پای میز محاکمه ایستاد و ادعای غیرعمدی بودن قتل را مطرح کرد. ولی قضات دادگاه با توجه به نظر پزشکی قانونی که اعلام کرده بود مرگ به خاطر ضربات متوالی به سر رخ داده است وی را به قصاص و پرداخت دیه به خاطر صدمات غیرمؤثر در قتل محکوم کردند.این حکم صبح روز گذشته در شعبه چهارم دیوانعالی کشور مهر تأیید خورد و متهم در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:24 - 1397/12/26
لابد تفاصل دیه اش از ارثی که بهش میرسه کمتره میخوان یه نفر رو کم کنن که ارث بیشتری ببرن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
تمامی قانون های که به ارث میراث و ماجراهای قتل منتهی میشه مشکل داره . مثلا زن و شوهر با هم ازدواج میکنن کلی سال با هم هستن تمام هست ونیستشون برای همه جونشون برای همه بعد به طور مثال زنه به قتل میرسه اونوقت ولی دم بابای زنست شوهره نقش بز رو پیدا میکنه اون وسط اخه این چه قانون به درد نخوریه یا مثلا شوهر همه اموالو که بعد از ازدواج با همسربدست اورده میزنه به نام همسرش اونوقت بعد مرگ همسر هم مادر پدر هم برادر خواهرای یارو ارث میبرن و شوهر زنده باز هم نقش بز پیدا میکنه که تازه خیلی زرنگ باشه و ماده واحده های قانون تخیلی رو بدونه نهایتا ۵۰ درصد از زندگی خودشو بتونه بگیره که واقعا مسخرست .
س _ ع _ خ _ احمق
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
قبلا ایران اینجوری بود؟ ببین چه بلایی سر مردم اوردن
Iran, Islamic Republic of
09:17 - 1397/12/26
پرداخت تفاضل دیه برای کشتن قاتل!!! قابل توجه دوستانی که میگن به نفع زن هست که دیه اش نصف دیه ی مرد باشه
پاسخ ها
خانوم خانوما
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
خب تفاضل تو قانون یعنی همین دیگه باید نصف دیگه رو بده و قصاص کنه نه دیگه کامل رو
Iran, Islamic Republic of
09:24 - 1397/12/26
بخاطر پول خواهرش کشته


تف به غیرتش
Iran, Islamic Republic of
09:56 - 1397/12/26
خیلی دوس دارم مثبت به این قضیه فک کنم اما نمیشه.طرف خواهرش از دست رفته حالا میخاد نصف دیه رو بده که برادرش هم از دست بره خخخخخ.نصف دیه میشه صد میلیون و خورده ای ولی با اجرای حکم برادر دست برادر از سهم الارث خواهرش که با این اوضاع ملک قطعا از پونصد میلیون هم بیشتره میرسه کوتاه میشه (قطعا مقتول فرزند نداره وگرنه اولیا دم خواهر نمیشه و اولویت با فرزنده) .خدا از سر تقصیرات همه بگذره ولی خواهر محترم ادم واسه پول به مرگ برادر راضی میشه؟ اتفاقیه که افتاده برو رضایت بده یه خانواده دیگه رو هم عزادار نکن همه چی هم پول نیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
شما هم لابد مثل او هستید دایه مهربان تر از مادر شدید تصمیم درست را گرفته قاتل را باید اعدام کرد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
09/56چون نام کاربری بلندی داشتی، بلی سرکار درست میگی اینها پدر و مادر ندارند از طرفی متهم گفت که زنم را مقتول باعث شده، پس بچه و وارث نداره و این خواهر که دنبال قصاص را گرفته در پایان اون برادر هم اگر در تفاضل شریک نباشه حقی نداره، البته با گرفتن دیه هم رضایت داده که اصلاً حق نداره، مهم هم اینکه این آدم شرور از سر خواهر برداشته میشه، که در محله ما یکی درب منزل دیگری را میزنه معمولاً کسی که درب را باز میکنه بجای اینکه بگه چکار داری میگه خیره، چون زنی هم بنام خیره در اون حیاط بوده میگه فلانی خونه نیست فقط خیره هست، این یکی هم میگه خدا خیرش کنه که خیره هستش خیرم نیست و میره داخل پیش خیره و بقیه داستان را خودتان می دونید،
به، عجب دوره و زمونه ایه
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
کاربر محترم و معزز، درست حساب کردی فقط مبالغ را پایین گرفتی، وقتی قاتل میگه من بعد از پدر و مادر م در طبقه پایین قاتل، و خواهرم در طبقه اول مقتول، بودیم هنگامی که درب پارکینگ را بستم با صدای درب خواهرم به من با داد و بیدار سنگ حمله کرد، یعنی منزل دو طبقه و پارکینگ مربوط به قاتل و مقتول است و مقتول که هنوز مجرد بوده و قاتل هم زنش را طلاق داده و هیچ فرزندی ندارد، در نتیجه کلیه میراث این برادر قاتل و خواهر مقتول به اون برادر و خواهر ی که شاکی است میرسد، از طرفی برادر هم به برادر قاتلش رضایت داده و خواهری که قرار است تفاضل دیه را بدهد زمان تقسیم میراث خواهری که تفاضل دیه را داده اول اون مبلغ را برمیدارند و بعد از آن هرکدام سهم خود را می برند، حالا شاید علاوه بر ساختمان و ماشین ممکن است مغازه ای یا چیز دیگری داشته باشد، البته فکر کن پراید لکنتی پنجاه میلیون تومن است که به پول هنگفتی میرسد و شر این برادری که زن خورا طلاق داده، احتملا شری هم هست از میدان به در می کند، این زمانه پول از همه چیز حتی برادر عزیزتر است اینه که می بینیم، من سی سال پیش اینطور فکر نمیکردم و با پول میانه نداشتم حالا که سی سال گذشته متوجه شدم همه چیز پول است حتی سواد و درس خواندن حالا شما بقیه چیزها را حساب کن، برادر من برای خرید سهم ارث پدری اون برادر میخواستند یکدیگر را بکشند چون شش برادر و چهار خواهر هستیم من از همه بی پول ترم که پی برده ام پول همه چیز است،
Iran, Islamic Republic of
10:06 - 1397/12/26
پسر داستان می بافه ولگردی کردی ، بعد چون ندید پدید بوده و بخشی از خانه بهش ارث رسیده ادعاش ..... عمدا این کار ها رو میکنند تا خونه را از چنگ بقیه در بیاره ، این قضیه در خانواده های که ورثه ای می شوند به وفور مشاهده می شود . در حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد . همیشه تو خونه یکی از ورثه به بهانه سهمش حاضر هر عوضی بازی رو دار بیاره تا آرامش خانواده را به آشوب بکشاند تا به هدفش برسه .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
10/06-بدون هیچ تردیدی با شما موافقم، صددرصد،
Iran, Islamic Republic of
10:17 - 1397/12/26
اخه چطور خواهر راضي به مرگ برادر ميشه ؟بعدا با عذاب وجدان چه ميكني؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
چطور برادر خواهر را کشت اونهم با مشتهای وحشیانه اما او ایدام نشه
دلسوز
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
خواهرم کوتاه بیا کاسه ی داغترازاش نشو، ارزش برادرت بالاترازین حرفاست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
برادر قاتل عذاب وجدان ندارد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
10/17-وقتی پای پول در میان است تعجب می کنم که شما این حرف را میفرمایید، من هم عمری به پول اهمیت ندادم و هنوز مستاجر هستم ولی بچه برادر و خواهر م دارای منزل و خودروی شاسی هستن و من فقط نظاره گر هستم الان قدر پول را می فهمم که قادر به درآوردن آن نیستم، چقدر حسرت عمر از دست رفته و داد و دهش های شاهانه خودم هستم و به خودم لعن می کنم که
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
10/17-وقتی پای پول در میان است تعجب می کنم که شما این حرف را میفرمایید، من هم عمری به پول اهمیت ندادم و هنوز مستاجر هستم ولی بچه برادر و خواهر م دارای منزل و خودروی شاسی هستن و من فقط نظاره گر هستم الان قدر پول را می فهمم که قادر به درآوردن آن نیستم، چقدر حسرت عمر از دست رفته و داد و دهش های شاهانه خودم هستم و به خودم لعن می کنم که
Iran, Islamic Republic of
13:20 - 1397/12/26
دستش درد نکنه آدم قاتل وجانی را باید اعدام کرد کسی که به ناموس وخواهرش رحم نکند همان بهتر که نباشد اگر برادر شرافتمندی بود بعداز مرگ پدر ومادر از خواهرش حمایت میکرد نه برای چندر غاز پول اورا به قتل برساند کفتار پست کثیف گیر که میافتند ادعای خوبی میکنند
United Kingdom
16:08 - 1397/12/26
مردم ما نبايد همو قضاوت كنيم.
به قولي ما كاري به حكم رو كاغذ نداريم. اصليت حكم مال خداست كه ما و منش ريخته
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
16/08-این چه حرفی است می گویید خواهر که رضایت ندهد اگر هم پنجاه سال داشته باشد با ورثه برادر و خواهر 20ساله میشود حرف اول و آخر را پول می زند من خودم دانشگاه ملی بورسی قبول شدم پول نداشتم نرفتم بدبخت شدم حالا من پول ندارم بچه ام ملی قبول شد و بخاطر بی پولی نرفت مطمئنم این هم مثل خودم بدبخت میشود و هیچ وقت معاذالله خدا کمکم نکرد، وجدانداری کردم صادق بودم الان مستاجر م، این چه حرفی است، اول و آخر دنیا پول است که آدم بزرگ میشه، دکتر میشه، وزیر میشه، وکیل میشه، و الی آخر بی پول مثل من که چند محله روی حرفم حرف نمی زدند، الآن جواب سلامم را نمیداند،
United Kingdom
16:08 - 1397/12/26
مردم ما نبايد همو قضاوت كنيم.
به قولي ما كاري به حكم رو كاغذ نداريم. اصليت حكم مال خداست كه ما و منش ريخته
Iran, Islamic Republic of
23:46 - 1397/12/26
فقط قصاص کنید.ارثیه اش را هم به خیریه
بدهید شاید بهشت برود.این جانی خطرناک.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج