دیه جنین به شوهر سابق مقتول رسید
۸۴۳۵۶۱
۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۶
۱۱۳۹۹ 
مرد جوانی که همسر سابقش چند سال پیش به قتل رسیده بود وقتی برای دریافت دیه طفلی که او هنگام مرگ در شکم داشت به دادگاه رفت قضات را با ماجرای پیچیده‌ای در این پرونده رو به رو کرد.

روزنامه ایران: مرد جوانی که همسر سابقش چند سال پیش به قتل رسیده بود وقتی برای دریافت دیه طفلی که او هنگام مرگ در شکم داشت به دادگاه رفت قضات را با ماجرای پیچیده‌ای در این پرونده رو به رو کرد.

رســیدگی به این پرونده ازهشتم آبان سال 83 به‌دنبال کشف جســد زن بــارداری درکانــال آبی در حوالی مشــکین دشــت کرج شــروع شــد و خیلی زود پلیس هویت زن جــوان را به‌نام المیرا شناســایی کرد. با انتقال جســد به پزشــکی قانونی مشــخص شــد وی در اثر فشــار به عناصر حیاتی وخفگی به قتل رسیده است. کارآگاهــان در نخســتین تحقیقــات پــی بردند که زن جوان مدتی قبل از همســرش جدا شــده بود. اما همچنان با او اختلاف شــدید داشــته اســت. بنابراین بلافاصله دستور دستگیری فرامرز 34 -ساله - صادر شــد.

او کــه تنها مظنــون پرونــده بــود در بازجویی‌ها منکــر قتل شــد ایــن در حالی بــود که در ادامه مســیر رســیدگی به پرونده هیچ مدرکی نیز علیه او به دست نیامــد. فرامرز چندین بار تحــت محاکمه قرار گرفت و در نهایت این پرونده به تشــخیص قضات از موارد لــوث اعلام و قرار شــد خانــواده مقتول 50 شــاهد به دادگاه بیاورند تا سوگند بخورند که فرامرز عامل قتل المیرا اســت. اما آنهــا با وجود فرصتی کــه دادگاه در اختیارشــان قرار داد نتوانستند شهود را برای مراسم قســامه بیاورند. بنابراین طبق قانون آیین دادرســی، ایــن بار متهم خودش 50 بار قســم خورد وگفت من المیــرا را نکشــته‌ام.

بدین ترتیــب بــا اجرای مراســم قســامه فرامرز از مجازات قصــاص رهایی یافت و در سال 90 از زندان آزاد شد. اولیــای دم هــم به‌دنبال پیــدا نشــدن ســرنخی از قاتــل یــا قاتـلـان دخترشــان بــا مراجعه بــه دادگاه سرانجام درخواست دیه از بیت‌المال کردند. این درخواســت در شــعبه چهــارم دادگاه کیفری اســتان تهــران به ریاســت قاضــی اصغــر عبداللهی مورد رســیدگی قرار گرفــت و پرداخت دیــه از طریق صندوق بیت المال توسط قضات پذیرفته شد.
اما این ماجرا به همین جا ختم نشــد چرا که فرامرز با اطلاع از دریافت دیه خانواده همسر سابقش با مراجعه به دادگاه درخواســت جدیدی را مطــرح کــرد و گفت: هنــگام مرگ همســرم باردار بــوده و دیه جنینی که در شــکم داشــته بــه من تعلق می گیــرد چــرا کــه مــن پــدرش بــودم. بدیــن ترتیب خواستارپرداخت دیه از بیت المال شد. نماینــده دادســتان وقتی پرونــده را بازخوانی کرد متوجــه راز عجیبــی شــد و دریافــت که علــت اصلی جدایــی و طـلـاق ایــن زوج از یکدیگــر عقیــم بــودن فرامرز بوده است.

بنابراین المیرا نمی‌توانسته از این مرد باردار شــده باشد وقتی دســتور تحقیقات بیشتر در پرونــده صــادر شــد دریافتنــد این زن مــدت کمی پــس از جدایی با مردی که صاحبکارش بوده ارتباط پنهانی داشته و همسر او نبوده است. با افشــای این راز طبــق قانون احتمال اینکه طفل داخــل رحم این زن هیچ نســبتی بــا شوهر سابق وی نــدارد درخواست وی را مبنی بر دریافت دیه جنین رد کردند.

بدین ترتیب با دفاعیات نماینده دادســتان رســیدگی به این پرونده در شــعبه چهارم پایان یافت. پس از آنکه حکم صادره به دیوانعالی کشور رفت این بار شوهر سابق مقتول با درخواست قاعده فراش - یعنی فرزندی که در شکم زن شوهردار است متعلق به شوهرش است- از دادگاه خواست تا به خواسته وی بار دیگر رسیدگی کنند. بدین ترتیب حکم قضات از سوی دیوان عالی کشور رد و پرونده بار دیگر به شعبه چهارم دادگاه کیفری فرستاده شد.

این پرونده بار دیگر در شعبه چهارم رسیدگی شد. از آنجا که جسد متعلق به 14 سال قبل بود و جنین برای آزمایش دی ان ای وجود نداشت قضات بر اساس همان قاعده این بار با درخواست مرد جوان موافقت کردند وطفل را متعلق به شوهر سابق این زن باردار دانستند. چرا که این مرد مسئولیت پدری جنین را پذیرفته بود.

بدین ترتیب با قبول درخواست دیه مرد جوان این پرونده مختومه اعلام شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:38 - 1397/12/27
مملکت هفل هش
پاسخ ها
پنگوئن
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
بسم لله صاحب کاره چی شد پس مشخصه همه تقصیر اونه
Iran, Islamic Republic of
08:42 - 1397/12/27
مردک بیشعور برای پول زن سابقش کشته حالا نوبت دیه جنین شه بی عقل
Iran, Islamic Republic of
08:43 - 1397/12/27
همش بخاطر پول
زناي كه مي افتن دنبال طلاق و مهريه فكر ميكنند اينده درخشاني در انتظارشونه ...!!!!
Iran, Islamic Republic of
08:44 - 1397/12/27
جلل الخالق
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
همه تا اونجابی که شد از جسد پول درآوردند
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1397/12/27
مردک بخاطر پول کلاه ق گذاشته سرش
تف به شرفت
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1397/12/27
این دیگه چ وضعشه؟!
تکلیف اون صاحب کار فلان فلان شده چی میشه ؟!!
قاتل چی شد؟!!
Iran, Islamic Republic of
09:45 - 1397/12/27
چقدر مسخره
شبیه برره شده همه چیو خشکه حساب میکنن
Canada
09:58 - 1397/12/27
کارفرمایه کشتش خوب
Iran, Islamic Republic of
10:35 - 1397/12/27
ماشالا چه قوانینی داریم، طرف احتمالا زن رو کشته بعد تازه دیه جنینشو هم که متعلق بهش نبوده رو تقدیمش کردن! الهی خرج کفن و دفنت بشه اگه گناهکاری
Iran, Islamic Republic of
15:15 - 1397/12/27
آخه اون پول خوردن داره مردک... اگه تو عقیم نبودی زن بیچاره ات مرض داشت بره دنبال طلاق ....
Iran, Islamic Republic of
20:05 - 1397/12/27
وای خدا طرف طلاق داده
عقیم هم بوده
بعد ای وسط پول بچه حروم زاده صاحبکار را میخاهد
Iran, Islamic Republic of
20:52 - 1397/12/27
یارو بخاطر پول طفل حروم رو پذیرفته
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج