ائتلاف این دو نفر علیه ایران
۸۴۶۶۳۰
۱۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
۱۹۷۹۵ 
طبق اطلاعات رسیده از منابع آگاه، غیبت سه ماهه مقتدی صدر از صحنه سیاسی عراق، به نارضایتی و عصبانیتش از سیاست عبدالمهدی نخست وزیر کنونی عراق برمی گردد که موضع مشخصی را در قبال ایران اتخاذ نمی کند.

انتخاب: العرب چاپ لندن نوشت: نخست وزیر سابق عراق بخوبی می داند که بی اعتمادی ایران به او علت اصلی محرومیتش از رسیدن دوباره به این منصب است، اما در مقابل از این مساله هم غافل نیست که داشتن هر گونه نقش سیاسی در آینده عراق، بدون حفظ پل ارتباطی با تهران، ممکن نیست.

 در ادامه این مطلب آمده است: به نظر می رسد حیدر العبادی قصد دارد از خط قرمز در دشمنی با تهران فراتر برود. از این رو، در یک مصاحبه تلویزیونی تصریح کرد که مسئول مستقیم فروپاشی ائتلاف او، تهران بوده است.

تحلیلگران معتقدند که عبادی در صدد کمپین علیه نفوذ ایران در عراق است و در همین رابطه، یکی از منتقدان عبادی، این اقدام او را «سرکشی سفید» نامید که اهداف سیاسی کوتاه مدتی دارد که یکی از آنها، دلجویی از معترضان به نفوذ ایران در عراق است.

ائتلاف این دو نفر علیه ایران

تحلیلگران بر این عقیده اند که نخست وزیر سابق عراق بخوبی از میزان نفوذ تهران در تصمیمات سیاسی کشورش آگاه است، به همین خاطر تلاش کرد با انتقاد جزئی از آن، از انتقادات کلی در مورد ایران چشم پوشی کند.

علاوه بر این، طبق اطلاعات رسیده از منابع آگاه، مقتدی صدر نیز در این باره در کنار عبادی ایستاده است و غیبت سه ماهه او از میدان سیاسی عراق، به نارضایتی و عصبانیتش از سیاست عبدالمهدی برمی گردد که موضع مشخصی را در قبال نفوذ روز افزون ایران در عراق اتخاذ نمی کند.

کارشناسان پیش بینی می کنند که پرونده حشد الشعبی که متشکل از هزاران نیروی شیعه است در ماههای آینده، میدان مقابله عبادی با ایران خواهد بود.

عبادی می گوید: تعداد نیروهای حشد الشعبی در زمان صلح، نسبت به تعداد آنها در زمان جنگ بیشتر شده است و من با منحصر کردن حق حمل سلاح در دست نیروهای دولتی، از حضور مسلحانه حشد الشعبی در خیابانهای عراق جلوگیری کردم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:23 - 1398/01/10
درود بر حشد الشعبی
Iran, Islamic Republic of
17:27 - 1398/01/10
حق دارن ملت خودمونو یادشون رفته
Iran, Islamic Republic of
20:28 - 1398/01/10
این حشد الشعبی بود که جلوی داعش رو گرفت که به بغداد نرسد و اونها رو از کل عراق بیرون کرد.و الا ارتش خیلی ضعیف بود.الان هم حشد از ارتش قوی تر و با تجربه تره.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۲
خخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
22:32 - 1398/01/10
یخورده از پول سوریه به او بدهید از ایران مثل بلبل تعریف می کنه.....
Iran, Islamic Republic of
01:59 - 1398/01/11
علنا دارید میگید که ایران در مسائل داخلی کشورهای همسایه دخالت میکند
Iran, Islamic Republic of
06:03 - 1398/01/11
بهتر است از دخالت در امور عراق دست برداریم.سرنوشت آنها را مردمشان تعیین کنند،ما در امور مردم خود درمانده ایم وبا این حجم فساد داخلی وتحریمهای خارجی ،دخالت وایجاد دشمنی در کشوری دیگر فقط عواقب وخیم وجنگ و ویرانی
وائتلاف بین المللی را علیه ایران ما شکل خواهدداد.بیخود دایه عزیزتر از مادر برای عراق که کشوری مستقل است نباشیم.آنها از روی اجبار ایران را تحمل کرده اند وبه محض بهبود شرایطشان ،علیه ما موضع خواهند گرفت،.....
Iran, Islamic Republic of
09:46 - 1398/01/11
اگر میخواهید روی ضوابط وروابط رسمی قدم بردارید بیایید ۱۰۰۰ میلیارد دلار خسارت جنگ ایرانو بپردازید بهد برید باهم گاوبندی کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
به خاطر پیشنهاد آتش بس بعد از آزادسازی خرمشهر از طرف صدام و قبول نکردن طرف ایرانی و ادامه جنگ هیچ غرامتی به ایران پرداخت نشد و نخواهد شد ! در ضمن این مبلغ برآورد ایران از خسارت جنگ بوده برآورد سازمان ملل 300 میلیارد دلار بود که اگه پرداخت هم بشه که نمیشه اصلاً به دست من و شما نمیرسه !!!
Iran, Islamic Republic of
10:30 - 1398/01/11
تا کی میخواهید پول بیت المال را به عراقی ها بدید ننگ بر شما که مردم ایران را فراموش کردید
پاسخ ها
حسین خالقی
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۲
ما باید برای سربلندی کشور وحفظ صلح ودوستی با دیگران هزینه بپردازیم
Iran, Islamic Republic of
19:26 - 1398/01/11
ازبس که نمک نشناسین
Iran, Islamic Republic of
08:04 - 1398/02/10
درود بر حشدالشعبی چشم عربستان و بقیه وهابیها و امریکا و اسراییل کور بشه.!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج