آشنا: برخی می‌خواستند از سیل شیراز، ماهی سقوط دولت را صید کنند
۸۴۶۸۱۲
۱۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
۲۸۵۱۲ 
مشاور رئیس جمهوری و رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری طی یادداشتی با مقایسه‌ی سیل اخیر آق‌قلا و شیراز با سیل و طوفان در شهر نیواورلئان آمریکا که تابستان سال ۱۳۸۴ اتفاق افتاد، اظهار کرد: براندازان فکر می‌کردند که شیراز و آق‌قلا تبدیل به نیوراورلئان شود، اما فقط براندازان چنین نبودند، کسان دیگری هم کوشیدند ماهی سقوط دولت را از آب گل آلود سیل بگیرند، باید به موج سواران گفت سیل مرکب راهواری نیست و سیل‌ بازان را به صخره واقعیت خواهد کوبید.

انتخاب: مشاور رئیس جمهوری و رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری طی یادداشتی با مقایسه‌ی سیل اخیر آق‌قلا و شیراز با سیل و طوفان در شهر نیواورلئان آمریکا که تابستان سال ۱۳۸۴ اتفاق افتاد، اظهار کرد: براندازان فکر می‌کردند که شیراز و آق‌قلا تبدیل به نیوراورلئان شود، اما فقط براندازان چنین نبودند، کسان دیگری هم کوشیدند ماهی سقوط دولت را از آب گل آلود سیل بگیرند، باید به موج سواران گفت سیل مرکب راهواری نیست و سیل‌ بازان را به صخره واقعیت خواهد کوبید.

آشنا: برخی می‌خواستند از سیل شیراز ماهی سقوط دولت را صید کنند

در یادداشت حسام‌الدین آشنا که با عنوان «شیرازه هویت ملی ما در گلستان و شیراز مستحکم‌تر شد» در حساب کاربری او در تلگرام منتشر شده است، آمده است:

«فی تقلب الأحوال عُلم جواهر الرجال

در سختی‌ها جوهره افراد٬ گروه‌ها٬ جوامع و نظام‌ها معلوم می‌شود.

چند سال قبل سیل و طوفان در نیواورلئان آمریکا موجب فروپاشی اجتماعی شد. برای لحظه‌ای بخشی از سیل بند محافظ شهر بر اثر طوفان فروریخت، سیل شهر را فراگرفت و نظم اجتماعی از هم پاشید.

۶۸ در صد مردم شهر که سیاه‌پوست بودند هیچ وسیله‌ای برای فرار نداشتند، گرسنه و بی مراقبت به حال خود رها شدند و این سیاه پوستان تهی دست که هیچ وسیله‌ای برای زنده ماندن در اختیارشان نبود تبدیل شدند به گروه‌های خشن؛ گردشگران در خیابان‌هایی غارت و کشته شدند که به دلیل وجود دار و دسته‌های تعرض کننده به زنان و کودکان به ورطه هرج و مرج در غلتیده بودند.

براندازان فکر می‌کردند که شیراز و آق‌قلا تبدیل به نیواورلئان می‌شود اما فقط براندازان چنین نبودند، کسان دیگری هم کوشیدند ماهی سقوط دولت را از آب گل آلود سیل بگیرند، باید به موج سواران گفت سیل مرکب راهواری نیست و سیل‌بازان را به صخره واقعیت خواهد کوبید.

اما واقعیت چه بود؟

مردم جوهره وجودی خودشان را نشان دادند؛ درهای خانه‌های شیرازیان به روی میهمانان‌شان باز شد٬ هتل‌ها پذیرای میهمانان سیل‌زده شد٬ یکی غذا توزیع می‌کرد، یکی پتو، یکی منزلش را در اختیار قرار می‌داد، یکی گوشی سیل‌زدگان را تعمیر می‌کرد، یکی تعمیرات برقی خودرو انجام می‌داد، دیگری به خودروهای آسیب‌دیده خدمات مکانیکی ارائه می‌کرد و آن یکی cng خودروهای گازسوز را تعمیر می‌کرد؛ و همه رایگان و صلواتی.

صدها امدادگر و مددکار و جوان داوطلب از سراسر کشور به یاری سیل زدگان آق‌قلا شتافتند. کسی نپرسید سیل زده سنی‌است یا شیعه٬ فارس است یا ترکمن؟ این ایران است؛ این ایرانی است. قدر این ملت را باید دانست. گنجینه‌های ایران‌زمین همین مردم مهربان و انسان دوست‌اند!

دولت و سپاه و ارتش و بسیج همه دست به دست هم دادند تا کمتر از ۴۸ ساعت هزاران پناه‌جو اسکان داده شوند و شاهد کمترین خسارات انسانی در سیل باشیم. ملت در این قضیه احساس می‌کند که همه در کشتی واحدی نشسته‌اند. باید از ملت تشکر کرد و باید این را نمونه‌ای از مقاومت در مقابل سختی‌هایی همچون تحریم دانست.

بحران‌هایی که به‌طور مشترک همه مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهند، می‌توانند فرصتی برای حس همبستگی و بودن در کشتی واحد باشند. به‌طور عادی مردم در کشورهای پهناور اغلب با سرگرم شدن به امور محلی و روزمره، فراموش می‌کنند که یک ملت هستند. بحران‌های سراسری به آنها کمک می‌کند که به یاد بیاورند سرنوشت مشترکی دارند. همه مردم ایران در شهرهای مختلف گرفتار بحران مشابه بودند اما در این روزهای سخت و به رغم همه اتفاقات ناخوشایند، همدلی بی نظیری را به نمایش گذاشتند. شهروندان زیادی بودند که از کرمانشاه و سرپل ذهاب راهی گلستان شدند٬ از شمال کشور برای کمک در بین مردم خوزستان و شیراز حاضر شدند؛ یا کسانی اهل جنوب ایران راهی گلستان و کرمانشاه شدند. تقارن نوروز و بحران آب و هوا باعث شد که مهمانان و میزبانان نوروزی از شهرهای مختلف در کنار هم برای یک هدف مشترک همکاری و همدلی کنند. این احساس وطن دوستی باید به خدمت گرفته شود و اگر این اتفاق بیفتد، پشت سر گذاشتن تحریم‌ها و اجرای اصلاحات اداری و اقتصادی و در نهایت تقویت جامعه و نظام به مراتب آسان‌تر خواهد بود.

همه باید از تلاش‌های ارتش و سپاه و همه نهادهای مردمی و دولتی که از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب کشور همکاری کردند، قدردانی کنیم. این بحران‌ها می‌توانستند فجایع بزرگ‌تری بیافرینند اگر همکاری، هماهنگی و همدلی در میان مردم با یکدیگر و مردم و دولت نبود. این اتفاق ثابت کرد که ما می‌توانیم به رغم همه تفاوت سلایق و اختلافات سیاسی با هم کار کنیم و به موفقیت برسیم. این تجربه خوبی بود که در آغاز سال جدید، یک‌بار دیگر با هم علیه تحریم‌ها و قلدری خارجی و کاستی‌ها و نقایص داخلی متحد شویم و در آنجا هم به پیروزی برسیم. همه با هم.

یک جنبه مثبت این حادثه رشد آگاهی و دانش مردم است. مردم مصرف کننده منفعل رسانه‌ها نیستند، مردم چند رسانه‌ای و چند منبعی هستند، مردم از دریچه و عینکی که دانش و تجربه به دست‌شان داده به پدیده سیل می‌نگرند. آنها می‌دانند که این سیل امروز نیامد، آن روز آمد که به قول معصومه ابتکار سازمان جنگل‌ها از زیر نظر سازمان محیط زیست خارج شد و مثل زمان شاه به وزارت کشاورزی بازگشت:

" وضع مدیریت جنگل از زمان ریاست مرحوم پدر در سازمان حفاظت محیط زیست، سال ۵۸ در ذهنم نقش بست. آن سال به‌دلیل گزارش‌های تخریب و بهره‌برداری از زمان شاه مخلوع، برای حفاظت و‬ کاهش بهره‌برداری از جنگل‌های هیرکانی که قدمت میلیون ساله دارند، با تصمیم شورای انقلاب، سازمان جنگل‌ها رفت زیر نظر سازمان محیط زیست. این تصمیم با مخالفت شدید بهره‌برداران و جنگل‌بانان مواجه شد و در نهایت پس از ۶ ماه شورا مصوبه را لغو و سازمان جنگل‌ها به وزارت کشاورزی بازگشت. "

آن روز آمد که فناوری بر علم شهرسازی غلبه کرد:

" فناوری‌ها به کمک شهرداری‌ها آمدند تا کف مسیل‌های رودخانه‌های شهرها را هم آسفالت کنند، مسیل کنار دروازه قرآن را هم بپوشانند، و در حریم و بستر رودخانه‌های شهرها، ساخت‌وساز کنند؛ اما علم شهرسازی لای گزارشان مشاوران و مقالات شهرسازان، خفقان گرفته بود. حکمرانی این گونه بود. "

ما ناروایی‌هایی نسبت به جامعه و ناروایی‌هایی هم نسبت به طبیعت انجام داده‌ایم. در این ایام عید و نوگشت سال، اما باید سعی کنیم هم در جهت آشتی با طبیعت و هم در جهت پیوند بیشتر با جامعه قدم برداریم. درباره طبیعت ما معمولاً حرمت و احترام طبیعت را نگه نمی‌داریم و برخلاف آن نگاهی که در ایران باستان و گذشته نسبت به طبیعت داشته‌ایم و آن را امری مقدس می‌پنداشتیم، امروز زندگی‌مان همراه با تعدی و تعرض به حدود طبیعت است. اینجا باید فرصتی برای ما و بچه‌ها و نسل جوانترها باشد که طی این روزها به طور عملی آموزش ببینند که چگونه باید با طبیعت برخورد کنند. همین گونه مسئولین ما آن را فرصتی برای احیای زیست محیط شهری و جلوگیری از تعرض و تجاوز به طبیعت بدانند.

طبیعت با این حرکت به ما پیام داد باید با من هماهنگ باشید باید با من آشتی بکنید٬ مردم هم پیام دادند که همه فقط وقتی می‌توانیم سیل و طوفان بلا را به سلامت پشت سر بگذاریم که سوار بر کشتی واحد شویم. همه ما ساکن کشتی واحد هستیم.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 125
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
13:21 - 1398/01/11
شما و دولت راحت باشید . هم قشم هست برای تفریح و هم زیر پتو برای توئیت زدن.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
....طبق معمول فقط این مردم فراموش کار توی صحنه بودن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
پیرمردهای ناتوان
بدون نام
United Arab Emirates
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
هم کانادا
hassan.h
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۲
مردم از دولت و دولتیون انتظار مدیریت جهادی دارند نه اینکه مسئولی در چنین شرایطی سفر خارجی اش را تمدید کند
France
13:23 - 1398/01/11
خدا لعنتت کنه که خودت از آب گل آلود ماهی می گیری
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
آفرین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
الهههههههههههههههههههههههههی آمین
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1398/01/11
اینا خودشون با این حرفا دارن مردم رو تحریک میکنن معلومه خودشونم دوست دارن وگرنه کسی چیزی نگفته
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
دقیقا
.
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
دقیقا!!!!
dj
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
احسنت
United Arab Emirates
13:23 - 1398/01/11
بترکی
پاسخ ها
بدون نام
Netherlands
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
شماها هر چی بگین برعکس میشه..... بگین طلا بالا میره میاد پایین میگین بعضی ها ماهی میگیرن یعنی شما میگیرین.....
Iran, Islamic Republic of
13:24 - 1398/01/11
آره همه‌ی این کار ها رو مردم و نهاد ها انجام دادند .
دولت که هیچ، فقط پزشکی رو میده.
Iran, Islamic Republic of
13:25 - 1398/01/11
واقعا متاسفم برای خودمون که همچین کسایی تو حکومت هستن.
از فرط بی سوادی و بی علمی فقط همچین حرفی میزنن،
....
خدا به دادمان برسه .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
تقصیر ما مردمه عزیز که به این بی لیاقت ها رای دادیم گوش به سخن رهبری ندادن عاقبتش بهتر از این نمیشه
Iran, Islamic Republic of
13:25 - 1398/01/11
شمابدبختها ازسيل هم بهره برداري سياسي ميکنيد،بدادمردم برسيد وراه علاج قبل ازوقوع حادثه روبکنيد
Iran, Islamic Republic of
13:26 - 1398/01/11
مشاوررییس جمهورکه توباشی فاتحه مملکت خوانده ای
پاسخ ها
م_م
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
ها والله
م_م
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
ها والله
dj
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
میگه پدرم. هرکی میره پسرش میاد بجاش جالبه
Iran, Islamic Republic of
13:28 - 1398/01/11
این دولت خیلی وقته سقوط کرده.از پرویی خودشون. و خریت ماست که موندن
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
آفرین. خدا به داد اونایی برسه که این جماعت نالایق و مغرور رو بر ما سوار کردن و بهشون رای دادن. ذره ذره باید حساب پس بدن
بدون نام
United States
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
از خریت و بیغیرتیمونه
France
13:28 - 1398/01/11
دولت خودش سقوط کرده شما متوجه نیستی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
دولت چند سال از بی تدببری شما سقوط کرده خوب بلدی مردم مشغول کنید دولتی که در سفر خارج از کشور بوده و وقت وزیر کشور در ایران بود بعد پنچ روز میاید وتمام زحمتکشان را زیر سوال میبرد این به درد ریاست جمهوری میخورد شما ودولت فقط پیاز مردم را درست کنید سیل پیش کش
عزت الله
United Arab Emirates
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
آشنا واقعا که
بینام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
خودش خره مردم شیراز همیشه مهمان نواز بودن حالا کار شیرازیها رو به حساب خودتون می زارین اقای اشنا اگه عرضه دارین با این مملکت داریتون جلوی قاچاق رو بگرین تا پیاز کیلوئی پانزده هزار تومان نشه
بدون نام
United Arab Emirates
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
لایک، لایک، لایک.
Iran, Islamic Republic of
13:28 - 1398/01/11
مردم هر چی باشن پشت همو خالی نمیکننو این لطفو مهربانی مردم رو به دولتِ حرف ربط ندین.در ضمن دولت روحانی از چشم مردم خیلی وقته سقوط کرده.شما دولتا میایدو میرید،این ما مردم هستیم که باقی میمونیم با این خاک.خودتونو بیشتر از این با این حرفا رو سیاه نکنین.
Iran, Islamic Republic of
13:28 - 1398/01/11
یعنی دولت مثلا چه کار کرد تو این سیل ها
Japan
13:29 - 1398/01/11
دولت بی تدبیری و ناامیدی خیلی وقته برای این ملت مُرده آقای ناآشنا
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1398/01/11
اگرمسعولین شیرازی اصیل بودن دلشون واسه شیراز میسوخت ماشاهد چنین اتفاقی نبودیم
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1398/01/11
یاد جنگ تحمیلی ودفاع مقدس بخیر
درآن زمان همه مردم ومسولین یک صدا ومتحد درمقابل صدام که همه دنیا ازاوحمایت میکردند ،ایستادندوموفق هم شدیم.
الآن هم چاره کار وحل همه مشگلات اقتصادی وسیاسی درداخل وخارج ازکشور، با وحدت وانسجام امکان پڌیراست.
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1398/01/11
شما جلو آنهای را بگیرد که بالای درخت نشسته اند و پایین درخت قطع می کنند
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1398/01/11
زمان رای گیری دورشهریا باچلوکباب میان رای جمع میکنن چنتادهات میشن توشیراز که هم ولایتیشون بشه یه کاره بعدبوجه روجمع میکنن میبرن تودهاتشون باکمال تشکرازمدیرمحترم اخبارداغ
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1398/01/11
اره قدر این مردمو دونستید با این کاریاتون ....
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1398/01/11
.. مردم با ان وضع مالی وسال نو.که ان هم فرهنکش فروختین..هنوز مردم اموال اولیه شون در نقاط کشور زیر اب است..انتظار اسپند دود کردند برایتون نمانده.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
اقای اشنا نوع ماهی را مشخص نکردی .قزل الا.ماهی سفید .حلواماهی.ماهی سالمون .مارماهی.ماهی کپور و دیگر انواع واقسام ماهی های دیگر.
Iran, Islamic Republic of
13:38 - 1398/01/11
اینجا ایرانه نه آمریکا . مقایسه کردن شیراز با نیو اورلان مقایسه سرزمین خدمت گذاران با سرزمین کفره . فقط بلدید از این موارد استفاده کنید . بهتره فرق زندگی تو ایران و آمریکا هم بگید . همیشه از اخلاق مردم سوء استفاده میکنید .
پاسخ ها
بدون نام
United States
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
از جهالت و حماقت مردم تاکنون نهایت استفاده را کرده اند و در آینده نیز خواهند کرد
Iran, Islamic Republic of
13:38 - 1398/01/11
بروعمو چی میزنی توهم حالت خوب نیست مردم چوب ندانم کاریهای شما پر ادعا رامیخورن....
Iran, Islamic Republic of
13:40 - 1398/01/11
دولت چه عددیه؟؟؟؟
دولت که به اندازه کافی دست گل به آب داده.
دولت به اندازه کافی سیمان داخل راکتور ریخته و....
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1398/01/11
من این چیزا واسم مهم نیست. فقط ازادی میخوام. زنده باد ازادی زنده باد روحانی. فقط روحانی.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
تو حالت خوب نیست پسر جان.
بدون نام
United Arab Emirates
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
به محمد :
برایت آرزوی شفا دارم......!!!!!!!!!!!!
بدون نام
United Arab Emirates
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
به محمد :
واقعاً حالت خوب نیست، الهی خدا شفات بده.
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1398/01/11
لطفا شما تو این موقعیت حساس اینقدر خود نمایی نکنید یکی از حربه های شما از آب گل آلود ماهی گرفتنه
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1398/01/11
آقای نا آشنا توهم زدی به جای این و فراررو به جلو به داد مردم برسید ...
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1398/01/11
افکار تخیلی..توهم..خدائی این حرفهارو از کجاتون درمیارید
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1398/01/11
مسعولین که باچلوکباب وپول رای جمع کنن ازین بهترنمیشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
شما چقدردلسوزیاخههه
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1398/01/11
طبیعت ثابت کرد شوخی ندارد! باز هم جنگلها و رودخانها را از بین ببرید و برج وویلا بسازید آقازادها و رانتخواران
Iran, Islamic Republic of
13:44 - 1398/01/11
اگر میگرفتند چقدر خوب بود بخدا همه ما دیگه میدونیم دولت یخورده زیاد پیره خصوصا شخص شما شیخ حسام آشنا
خصوصا خودت که عارت اومده لباس روحانیت بپوشی و یه ادم حرفی در بازی دادن افکار عمومی هستی. انشالله امسال خودتون بفهمید و استفعا بدهید
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1398/01/11
یه سربرید رودخانه خشک که لای روبی وتمیز نشده معلوم میشه مقصرکیه پرازاشغال ولجن هست تورودخونه درخت سبزشده بخدا برید ببینید کاکو
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1398/01/11
کاش من مال همون خرابه ای امریکا بودم. خودتون چرا با امریکا ی مدرن و قدرتمند و قاتونمند مقایسه میکنین
Iran, Islamic Republic of
13:55 - 1398/01/11
بنده خدا توهمی شده
پاسخ ها
بدون نام
United States
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
اینا هیچکدومشون بنده خدا نیستند
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1398/01/11
مگه شما برای مردم چه کاری انجام دادید. درود بر سپاه
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1398/01/11
این دولت را مشاورانی مثل تو و ترکان و رئیس دولت ساده دوسال پیش سقوط دادند .اقای اشنا
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1398/01/11
چندروز اول سیل که دولت صدایش در نمی امد همین که آقا دستور دادن به نظامی وارد میدان شدن دولت هم دید اعتراضات داره زیاد می شود چندتا از نمایندگان امد وعده سر خرمن دادن رفتن دولت که می گوید نمی شود نداریم در توان ما نیست کار مانیست پیش از این همه نباید توقع داشت
France
14:03 - 1398/01/11
حرفهای حسام الدین اشنا ارزش ندارد. ایشان نماینده مردم نیست منتها میکروفونی مجانی جلو دهانش است ودارد ور میزند
Iran, Islamic Republic of
14:07 - 1398/01/11
انشاالله خدا دولت وزیر مجموعه هاش را سرنگون کنه!؟
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
به کامران :
دمت گرم، لایک، لایک، لایک
بدون نام
United Arab Emirates
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
به کامران :
الهی آمین یا رب العالمین...........
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1398/01/11
شما ها اصلا نترسید

همین مردم شما رو باد کردن

باید هم بکشند
پاسخ ها
بدون نام
United States
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
هرچه به سر این مردم میاد از خریت خودشونه
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1398/01/11
آقای آشنا هم فقط بلد هستند که هر اتفاقی داخل کشور پیش میاد بگن میخوان دولت و سرنگون کنند این حرفها دیگه خریدار نداره آقای مشاور بجای این اراجیفها به فکر گرانیها باشید و مشاوره درست بدهید
Luxembourg
14:24 - 1398/01/11
خیلی وقته سقوط کردین... بر ویرانه های سقوط تان دارین ادامه میدین
Iran, Islamic Republic of
14:24 - 1398/01/11
ملتو بیچاره کردین خوشحالین که به سخره میزنین
Iran, Islamic Republic of
14:33 - 1398/01/11
این بعضیا اگه منظورتون آقای روحانی است گل گفتین چون ایشون بعد تعطیلات قشم شون اومد شروع کرد نیش و کنایه زدن . شاید دلیلش اینه تعطیلاتشو سیل بهم زده
Iran, Islamic Republic of
14:33 - 1398/01/11
آقایان این را بدانیی که اینهمه اتفاق و بدبختی مثل زمان پیامبران شده که خداوند قومها را مورد طوفان وغیره قرارداد
از مسعولان گرفته تا بیشتر مردم از خوف خداوند قافل ویاد خدارا فراموش کرده ایم
Iran, Islamic Republic of
14:33 - 1398/01/11
خیلی وقته سقوط کردین حاجی! خودت خبر نداری الآن هم تو مایه های عروسک خیمه شب بازی ایفای نقش میکنین.
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1398/01/11
خدا لعنت کنه شما را
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
الهی آمین.
Iran, Islamic Republic of
14:37 - 1398/01/11
کدوم دولت
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
خخخخخخخخخخ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
14:40 - 1398/01/11
از ماست که بر ماست . انتخاب غلط دیروز میشود فجایع اخیر و یا شاید آینده .
Iran, Islamic Republic of
14:41 - 1398/01/11
پیاز شده کیلو ۱۲۰۰۰ آشنای شکم پر مدافع دولت ؟!!؟!!!؟؟؟!!!؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
14:42 - 1398/01/11
مجلس که بی کفایت. خدا به فریاد این ملت برسد. خدا این روحانی و کابینه اش را در دنیا و آخرت به سزای اعمالشان برساند ان شا الله. و خدا رهبر تنها و مظلوممان را یاری کند.
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
الهی آمین یا رب العالمین.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
الهی آمین یا رب العالمین.
Iran, Islamic Republic of
14:42 - 1398/01/11
با این کمبود امکانات و بدبختی هایی که در جریان سیل گریبان مردم درگیر را گرفته زیاد خوشبین نباشید. شاهنامه آخرش خوش است. این سیل خشم خداست. کما اینکه انقراض اقوام عاد و ثمود و... نتیجه خشم خدا بود. مدام تحریم اضافه می کنید با شاخه شونه کشیدن و پرچم آتش زدن وبه این سفارت به آن سفارت حمله کردن. ازدواج جوانان را کاری کردید که ازدواج محلی از اعراب نداره. یه پیاز به بالای ده هزار تومان و یه قوطی رب هفده، هجده هزار مردم گرفتار باید هزینه کنند. این هم از دستاورد شما. حتما انتظار دارید مردم گرفتار سیل برایتون جشن هم بگیرند. سرتون رو از توی برف در بیارید و کمک حال مردم باشید.
پاسخ ها
بدون نام
United States
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
کم چرت و پرت بباف
Iran, Islamic Republic of
14:44 - 1398/01/11
دولت خیلی وقته سقوط کرده نیازی به سیل شیراز نیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
دوباره سیل امد اقایان پنجا درصد پول بر می دارن بیست درصد برای سیل زدگان سی در صد کوچه هوشنگ چپ الا حسن چپ کوچه اش خورد به بلوار چه بکویم ای خخخحخخخخدا خخخخخخخخدا نه راهی نه فراری مندم حیران وطن خانه بردوش نارم کفن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
لایک، لایک، لایک.
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1398/01/11
شما دولتی ها که از عملکرد سپاه و نیروهای مسلح نگران بودید و پرت وپلا می گفتید شما خودتان دنبال بهانه هستید
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1398/01/11
چقدر بی عرضه هستی سیل ایران با آمریکا مقایسه میکنی اگر آن بارانی که تو سیل آمریکا می بارد تو ایران ببارد آمار کشته ها به ملیون نفر میرسد
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1398/01/11
بابا جمع کنید این دولت بی عرضه تون رو تو رو خدا ...
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1398/01/11
جائی که مقام معظم رهبری دغدغه خودباوری آحاد مردم را دارند ، کوس رسوایی سوء مدیریت و بی شایستگی شما و امثال شما گوش دنیا را هم کر کرده ، متاسفانه کاری را که خوب بلد هستید سیاس بودنست که البته از تمام سیاست نیز فقط بازی با کلمات را خوب یاد گرفته اید
Iran, Islamic Republic of
14:55 - 1398/01/11
آقای آشنا میشه تو حرف نزنی..! وخودت را نخود هر آش نکنی ؟!
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1398/01/11
جناب آشنا چقدر آسمان و ریسمان کردن بلدی این عملکردهاست که ملت در مورد آن قضاوت می کنند پس فقط کار کار کار سکوت جهت شکا ودولت کار کار کار برای ملت
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1398/01/11
گرانی عجیب خانه بازی بارزقوروزی ودر دروغ ووواختلاس خدابدادمابرس امریکا کجا ایران کجا. فقر واقعنمایی آن رانمیبیند ....من ایرانم رودوس. دارم..کشورم رادوست دارم بفگرایرانِ.باشید
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1398/01/11
کاش به.فکرایران ب باشیم عزیز ان
Netherlands
15:30 - 1398/01/11
این دولت خیلی وقته به فنا رفته تو خوابی مرفه بی درد
Iran, Islamic Republic of
15:31 - 1398/01/11
دولت بود که از اب گل آلود ماهی گرفت(بعد تحریم آمریکا) وخودروها را انقدر گران کرد که مردم دیگر قدرت سوار شدن به ماشین را نداشته باشند اگه دولت‌در کنار مردم بود بعد از تحریم آمریکا نباید خودرو اینقدر گران می شد که مردم شعار مرگ بر خودرو سازان را دادند پس دولت متاسفانه در کنار مردم نبوده وگنه نباید در جامعه اینقدر گرانی وبل بشو حاکم می بود .وووو
Iran, Islamic Republic of
15:35 - 1398/01/11
یکی نیس بگه نه اینکه کارنامه درخشانی دارید همه کارا رو درست انجام دادید بخاطر اون باهاتون دشمن شدن
Iran, Islamic Republic of
15:39 - 1398/01/11
جمع خودتا با دولت چکار کردی برای مردم این دولت که هنش میگی دولت برای خودتون و اونایی که دورتون بود خوب بود مردم را نابود کردین
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1398/01/11
بهتر نیست جای شعار به فکر مشکلات مردم بود الان سیل زدگان در رنج و الام هستند... تو را به خدا نسبت به مسئولیت خویش متعهد باشیم.
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1398/01/11
آشنا مثل همیشه در خواب است دولت خیلی وقت است که سقوط کرده.
Iran, Islamic Republic of
16:07 - 1398/01/11
جناب آشنا رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری لازمه به شما یادآوری کنم که دولت از اون روزی سقوط کرد که تصمیم اشتباهی در خصوص افزایش نرخ ارزهای خارجی و کاهش ارزش پول ملی گرفت ، مثل اینکه شما بدن تون گرمه هنوز خودتون متوجه نشدید ،
امثال من که از این تصمیم دولت به شدت عصبانی و ناراحت هستن توی این مملکت زیاده ، لطفاً بجای فرافکنی فکری برای حل مشکلات کنید وگرنه گرفتار سیل خشم مردم خواهید شد .
من آنچه شرط بلاغست با تو می‌گویم تو خواه از سخنم پند گیــر و خواه ملال « سعدی»
Iran, Islamic Republic of
16:24 - 1398/01/11
وحدت و همدلی مردم سرزمینی ایران در اداره کارها می تواند جایگزین سیستم از هم گسسته و ناکارامد دولت مرکزی باشد .
Iran, Islamic Republic of
17:49 - 1398/01/11
یک مشت بیسوادی جم شدن تو مجلس این دنبال حرف مفت می زنی اون دنبال این حرفها مفت می زنی هیچ کدامتان بدرد بخور نیستید خیالتان راحت باشد منتها هنوز مردم مخاد آبرو داری می کند
Iran, Islamic Republic of
18:10 - 1398/01/11
کاش یک جو از غیرت ماهای شیرازی وهمه ایرانیها در وجود مسولین دولت بنفش بود
Iran, Islamic Republic of
18:18 - 1398/01/11
کشوری که مشاور رئیس جمهورش تو باشی وضعیتش از بهتر نمیشه.
Iran, Islamic Republic of
18:37 - 1398/01/11
مشاور قصه گو!!!!!!! سالهست این ملت رو آب برده دولت رو خواب برده!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
19:48 - 1398/01/11
میخواستم یه چیزی بنویسم
دیدم همه حرف هایی که می خواستم بگم تو کامنتا هست
Iran, Islamic Republic of
21:20 - 1398/01/11
تو همون بهتره که بری زیر پتو توییت بزنی ...
Iran, Islamic Republic of
01:01 - 1398/01/12
شما خوابی جناب....این دولت با این تورم وحشتناک مدتهاست که سقوط کرده، فقط بعضی افکار و شعارهای ضد چیز که نمیتونم بگم چون سانسور میشه، براشون تا الان طرفدار حفظ کرده درواقع خوب بلدن که تقصیرات رو گردن دیگران بندازن و خودشونو راحت کنند....
Iran, Islamic Republic of
01:23 - 1398/01/12
یکی نیست به این حسام اشنا بگوید خجالت هم چیز خوبی است کم دلگی بکن دله
Iran, Islamic Republic of
01:44 - 1398/01/13
خجالت نمیکشید .اگر این مردم نبودند آقای مشاور شما دولتی ها چکار میکردین.
راستی مگه سیل اومده؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
01:50 - 1398/01/13
دوستانی که از قیمت بالای پیاز خان ناراحت هستن.
عرض کنم فردا در میادین تره بار با کارت ملی به هر ایرانی یک کیلو پیاز خان میدن.
لطفا نشر کنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج