اگر به رابطه عاطفی‌تان شک دارید، بخوانید
۸۴۹۴۰۹
۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۰
۶۴۹۴ 
شک در رابطه عاطفی طبیعی ست، هر فردی ممکن است به شریک زندگی خود شک کند، اما اگر این شک کنترل نشود، می‌تواند عواقب بدی را به همراه داشته باشد.

برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: شک در رابطه عاطفی طبیعی ست، هر فردی ممکن است به شریک زندگی خود شک کند، اما اگر این شک کنترل نشود، می‌تواند عواقب بدی را به همراه داشته باشد. اگر شک شما ناشی از حسادت یا عدم اعتماد به نفس خودتان باشد، باید برای خودتان و رفع این نقطه ضعف‌ها بیشتر وقت بگذارید، اما اگر شک شما ناشی از عدم اعتماد به شریک زندگی تان است، در برابر مشکلی قرار دارید که نباید به سادگی از آن بگذرید. اما رایج‌ترین ترین شک‌های رابطه عاطفی چیست؟ برای آگاهی بیشتر با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

اگر به رابطه عاطفی‌تان شک دارید، بخوانید

به صداقت شریک زندگی تان شک دارید

اگر شما به صداقت شریک زندگی تان شک دارید، این شک به گذشته رابطه شما با او یا رفتار‌های کنونی اش باز می‌گردد. آیا همسر شما در گذشته دروغی به شما گفته؟ آیا رفتار‌های او به گونه‌ای ست که این شک را در دل شما انداخته است؟ اگر این نگرانی در شما به طور مداوم باشد، نباید ساده از آن بگذرید. شما باید با شریک زندگی تان صحبت کنید، اما اگر او جواب قانع کننده‌ای برای شما نداشت و ذره‌ای از نگرانی تان کم نکرد، حق با شماست و باید به صداقت او شک کنید.

به امنیت خود در رابطه شک می‌کنید

یکی از عواملی که باعث می‌شود شما در رابطه‌ای بلند مدت دوام بیاورید، حس امنیت در آن رابطه است. در واقع شما باید هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی در رابطه تان احساس امنیت کنید. اگر شریک زندگی تان با خشونت، داد و بیداد و عصبانیت این احساس را از شما می‌گیرد، زمان آن است که به رابطه تان خاتمه دهید. شما باید برای دوری از تنهایی و ایجاد امنیت وارد رابطه شوید، اگر نتوانید در این مورد به طرف مقابل تان تکیه کنید، رابطه شما ارزش ادامه دادن ندارد.

به وفاداری او شک دارید

خیانت یکی از مواردی ست که هر فردی از آن هراس دارد. اما اگر شما بی دلیل به وفادارای شریک زندگی تان شک دارید، باید ریشه آن را در گذشته تان پیدا کنید. اما اگر برای این حس تان دلیل دارید، به عنوان مثال همسرتان دیر به خانه می‌آید، یا این که به شما در موارد گوناگون دروغ می‌گوید، باید به وفادارای او شک کنید.

به شادی تان شک دارید

هر رابطه سختی‌های خاص خودش را دارد. حتی زوج‌هایی که سالم‌ترین و شادترین رابطه عاطفی را با هم دارند نیز گاهی بگومگو و دعوا می‌کنند، اما این باعث نمی‌شود که آن‌ها به خوشبختی خود شک کنند. اگر شما احساس می‌کنید که در رابطه شاد نیستید یا این که دعوا‌های شما به قدری ست که خوشی هایتان را تحت تاثیر قرار داده، بهتر است که در مورد رابطه تان تجدید نظر کنید.

بعد از دعوا، به رابطه تان شک می‌کنید

دعوا در هر رابطه‌ای وجود دارد، حتی می‌تواند به بهبود رابطه شما نیز کمک کند. این که بعد از هر دعوا به رابطه تان و این که انتخاب مناسبی کرده اید، شک کنید کاملا طبیعی ست. شاید شما با هر دعوا فکر کنید که رابطه تان به پایان رسیده یا این که هیچوقت صمیمیت قبل را نخواهد داشت، اما بدانید که عمق این دعوا‌ها به عمق نگرانی شما نیست؛ بنابراین پس از دعوا به رابطه تان شک نکنید و آن را به عنوان یکی از اتفاقات طبیعی رابطه ببینید، نه عاملی برای جدایی.

اگر به رابطه عاطفی‌تان شک دارید، بخوانید

به آینده تان با او شک می‌کنید

آینده برای همه ما نامعلوم است. در مورد رابطه عاطفی نیز نمی‌توان نظر دقیقی داد، از این رو، اگر شما در حال حاضر رابطه خوبی با شریک زندگی تان دارید، لزومی ندارد که به آینده تان شک کنید. شاید از همسرتان انتظار داشته باشید که برای آینده اش با شما برنامه ایی دقیق داشته باشد، اما این نیز غیر ممکن است، زیرا هزاران اتفاق ممکن است بیفتد که در آینده تان تاثیرگذار باشد. البته شما می‌توانید با گفتگو با همسرتان و حرف زدن در مورد آینده کمی از نگرانی هایتان بکاهید، اما در کل با نگرانی‌های بی مورد زمان حال تان را فدای آینده نکنید.

برای از بین بردن تمام این شک‌ها لازم است که با شریک زندگی تان گفتگو کنید. البته بهتر است که قبل از صحبت با همسرتان، با فردی مورد اعتماد مانند پدر و مادر مشورت کنید. آن‌ها می‌توانند توصیه‌های خوبی به شما بدهند. اما اگر نمی‌خواهید که از این شک برای اطرافیان تان حرفی بزنید و آن‌ها را نیز نگران کنید، به طور مستقیم با شریک زندگی تان صحبت کنید.

زمانی که می‌خواهید در مورد شک تان با همسرتان گفتگو کنید، نباید حالت تهاجمی به خود بگیرید. طوری رفتار کنید که او به علاقه شما شک نکند، اما از نگرانی هایتان هم باخبر شود. از احساسات تان برای او بگویید و در عین حال به او ثابت کنید که نمی‌خواهید از دست اش بدهید. اگر لحن حرف زدن شما درست باشد، او نیز نرم می‌شود و برای رفع نگرانی شما تلاش می‌کند.

اگر با حرف‌های طرف مقابل تان قانع نشدید یا این که به قضاوت خودتان شک کردید، بهتر است که به خودتان زمان دهید. به جای عصبانیت و کم محلی، بهتر است که فرصت دوباره‌ای هم به خود و هم به شریک زندگی تان دهید. زمان همه چیز را حل و شما را با حقیقت رو به رو خواهد کرد.

منبع: lovepanky

پردیس بختیاری
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:49 - 1398/02/09
متاسفانه بیشتر خانمها ، مردها رو درک نمیکنن، و مرد رو با خودپرداز عابر بانک اشتباه میگیرند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
اشتباس خيلى هم درک ميکنيم مردامعنى توجه رونميفهمممممن
Iran, Islamic Republic of
10:33 - 1398/02/09
همه اینها هست اما دارم با شوهرم زندگی میکنم.چون چاره ای نیست اکثر مردها همینن.طلاق بگیرم میخوام چیکار وضعیت بهتر میشه! ما اگه شانس داشتیم تو همین بخت اول داشتیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
لايک
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1398/02/09
اقایون عقلم مگه دارن؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
نه.
اگه داشتن كه شماها رو نميگرفتن! مرد عاقل اينكارو نميكنه
Iran, Islamic Republic of
20:34 - 1398/02/10
اینجوری 90 درصد ازدواجها منجر به طلاق میشه چون اکثریت زوجین رضایتی از زندگی مشترک ندارند. علت اصلی هم مشکلات اقتصادی و فرهنگی هست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
مشکل نفهمى هست
Iran, Islamic Republic of
21:17 - 1398/02/10
خانم پردیس بختیاری یه راه چاره برای من بنویسید ،زندگی با مردی که همه میگن خوبه اما من هیچ احساسی بهش ندارم ،تو رودروایسی فامیلی ،یه ازدواج کاملا مصلحتی ،و عقلی، بدون عشق ،گفتن بوجود میاد ،نیومد که نیومد ،خلاصه من شدم یه آدم یخ بی احساس ،با اینکه شوهرم میدونه اما همچنان منو دوست داره خودشو زده به اون راه ،

اصلا از زندگی لذت نمی برم .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
خب برین پیش مشاور اینجا که محل مشاوره نیست. اگر اخلاقش خوبه مشکلتون چیه؟؟ این همه آدم با عشق ازدواج میکنند بعد از یه مدت زندگیشون سرد و بی روح هست و همش با هم مشکل دارند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج