قیمت جدید خودرو‌ با افزایش حق بیمه شخص ثالث
۸۵۱۰۹۷
۲۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۱
۱۵۷۲۶ 
ابلاغیه جدید بیمه مرکزی ایران مبنی بر هزینه مابه‌التفاوت بیمه شخص ثالث در سال ۹۸ قیمت خودروها را دستخوش تغییراتی کرده است.

خبرگزاری ایسنا: ابلاغیه جدید بیمه مرکزی ایران مبنی بر هزینه مابه‌التفاوت بیمه شخص ثالث در سال ۹۸ قیمت خودروها را دستخوش تغییراتی کرده است.

بر اساس ابلاغیه جدید بیمه مرکزی ایران در مورد "حق بیمه پایه سالیانه انواع وسایل نقلیه برای بیمه اجباری خسارت وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه در سال۱۳۹۸" که طبق روال هر ساله انجام شده است، حق بیمه خودروهای سواری بین یک میلیون و ۱۰۰ هزار تا یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

بر این اساس، حق بیمه پایه برای خودرویی مانند پژو۲۰۶ یک میلیون و ۵۶۴ هزار و ۲۰۰تومان تعیین شده است. به این رقم مبلغ ۱۸۹ هزار تومان بابت بیمه حادثه راننده مسبب حادثه طبق آئین نامه اجرائی ماده ۳ قانون شخص ثالث اضافه و سپس پنج درصد از آن مبلغ بابت تخفیف بیمه نامه‌های شخص ثالث خودروها صفرکیلومتر کسر می‌شود. عدد حاصل از این محاسبه با در نظر گرفتن ۹درصد مالیات و عوارض بر ارزش افزوده، یک میلیون و ۸۱۵ هزار و ۴۴۰ تومان می‌شود که مبلغ نهایی بیمه شخص ثالث در سال ۱۳۹۸ است. این حق بیمه در سال ۱۳۹۷ مبلغ یک میلیون و ۳۷۲ هزار و ۵۵۵ تومان بوده که حاکی از افزایش ۴۴۲ هزار و ۸۸۵ تومانی در سال جدید است.

افزایش حق بیمه سایر محصولات نیز براساس ابلاغیه بیمه مرکزی و فرمول مشخص اعلام شده محاسبه شده است.

به عنوان مثال حق بیمه پایه برای خودرویی مانند پراید یک میلیون و ۳۳۰ هزار و ۶۰۰ تومان تعیین شده است. به این رقم مبلغ ۱۸۹ هزار تومان بابت بیمه حادثه راننده مسبب حادثه طبق آئین نامه اجرائی ماده ۳ قانون شخص ثالث اضافه و سپس پنج درصد از آن مبلغ بابت تخفیف بیمه نامه‌های شخص ثالث خودروها صفرکیلومتر کسر می‌شود.

عدد حاصل از این محاسبه با در نظر گرفتن ۹درصد مالیات و عوارض بر ارزش افزوده، یک میلیون و ۵۷۳ هزار و ۵۰۰ تومان می‌شود که مبلغ نهایی بیمه شخص ثالث در سال ۱۳۹۸ است. این حق بیمه در سال ۱۳۹۷ مبلغ یک میلیون و ۱۹۲ هزار و ۵۸۰ تومان بوده که حاکی از افزایش ۳۸۰ هزار و ۹۶۵ تومانی در سال جدید است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:29 - 1398/01/23
خودروسازان حیا کنین...شاهرگ ملت رو رها کنین
Iran, Islamic Republic of
20:42 - 1398/01/23
چرا بیمه شخص ثالث خودروهای مدرنتر و ایمنتر بالاتر از خودروهای نا ایمن و غیر استانداردتره ? این رو چه حسابیه ? اگر خودروهای درب و داغونتر نباید حق بیمه بیشتری بدند و دولت داره بهشون لطف میکنه ، حداقل این لطف رو از جیب مالکین سایر خودروها جبران نکنه ....این اسمش دزدیه و یا عیاری و رابین هود بودن ، شایسته دولت یه کشور نیست !
Iran, Islamic Republic of
21:06 - 1398/01/23
چرا این همه گران شده کم کم نرخ بیمه درآینده می‌رسد به قیمت یک ماشین مسخرس واقعا
Iran, Islamic Republic of
21:06 - 1398/01/23
آخه یکی نیست به مسئولین امر بگه مردم تو امور روزمره خودشونم موندن، این هزینه ها چیه که تحمیل میکنین بهشون، واقعا بی تدبیری و بی منطقی تا کجا میتونه ادامه داشته باشه؟
Iran, Islamic Republic of
21:17 - 1398/01/23
هر دم ازین باغ.......
بودجه دولت باید تامین بشه
Kuwait
21:17 - 1398/01/23
خدا وند اجل‌ را برای خودروسازان حواله کند انشاالله چون ازدست بنده خارج است . گرانفروش ها هرروز قیمت خودرو هاشون بالا می ره
Iran, Islamic Republic of
21:27 - 1398/01/23
خوب دارین مردم رو میچاپین،واقعأ دستمریزاد!!!!!!خداوند ازتون نگذره انشاا...!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
21:48 - 1398/01/23
هر چه قدر در توان دارید جیب مردم را خالی می کنید خدا از شما ها نگذارد
Iran, Islamic Republic of
22:17 - 1398/01/23
الان چی کار کنیم الحاقیه بزنیم یا مثل روال قبلی تا آخر بیمه نامه بیمه تقبل میکنه.؟
Iran, Islamic Republic of
22:35 - 1398/01/23
خدا لعنتتون کنه من که دیگه ماشینمو بیمه نخواهم کرد چون دیگه توان پر کردن جیب دزدها را ندارم
Iran, Islamic Republic of
04:58 - 1398/01/24
شما اگر یک راننده با تصادف غیر عمد زندانی بشه درسال چقدر قوه قضائیه هزینه میکند منتظر انباشت نفرات غیر عمد درزندانها باشید منه راننده خودم نمیخام بیمه کنم فقط خسارت وارده به مقابل را میخام بیمه کنم چرا زور میگید ما پارسال هم با هزار بدبختی وچکی بیمه کردم امسال اصلا نمیتونم
Iran, Islamic Republic of
05:06 - 1398/01/24
مردم توجه دارند دراین روزها هرچی گرانی وفشاراوره روی دوش نداراهست به هرچیزی که مال دولته ببین چه جوری مردم بیچاره میکنند همشو میگن گرانی سر به فلک کشیده انوقت نوبت بیمه اب برق تلفن حمل ونقل بابا کی این بازی تورم مثل کشورهای دیگه تموم میشه که دیگه امسال دغدغه سال بعدو نداشته باشیم مگرچقدر به حقوق اضافه میکنید که ده برابرش راازمان میگیرید این بازی را تمام کنید ابادانی که نداریم بیکار تادله تنکت میخاد دوپسردارم خرجه توجیبی شونه من بازنشسته میدم خسته شدم پس خدا کی به دادمان میرسه
Iran, Islamic Republic of
17:24 - 1398/01/26
همانگونه که مسیولین درنرخ گذاری اجناس به نفع گرانفروشان عمل میکنند-خداوندهم باایجادسیل اقتصادمملک راویران میسازد.......
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج