حزب «عمر البشیر» خواستار آزادی رهبران خود شد
۸۵۱۵۵۴
۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۱
۴۷۲۹ 
حزب کنگره ملی سودان که رهبری آن برعهده رئیس جمهور برکنار شده این کشور بود، از شورای نظامی انتقالی خواست رهبران بازداشتی این حزب را آزاد کند.

خبرگزاری فارس: حزب «المؤتمر الوطنی» سودان (کنگره ملی) از ارتش این کشور خواست رهبران این حزب را آزاد کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، حزب مزبور در بیانیه‌ای شنبه (۲۴ فروردین)، بازداشت اعضا و رهبران این حزب از سوی شورای انتقالی را عاملی در برابر «انتقال مسالمت‌آمیز» قدرت خواند و خواستار پایان دادن به این گونه اقدامات شد.

در بیانیه‌ای که حزب «عمر البشیر»، رئیس جمهور معزول سودان امروز منتشر کرده، آمده است: «گامی که شورای نظامی انتقالی بعد از عزل رئیس جمهور برداشته، انتقال مسالمت‌آمیز قدرت در سودان را کُند می‌کند».

به دنبال عزل عمر البشیر از قدرت در ۲۲ فروردین ماه از سوی ارتش، شورای انتقالی که اکثر اعضای آن از فرماندهان و نیروهای مسلح سودان است، رهبران و اعضای حزب کنگره ملی سودان را که ریاست آن بر عهده البشیر بود، دستگیر و حبس کرد.

شورای نظامی انتقالی به ریاست جدید خود «عبدالفتاح برهان»، ساعاتی پیش در بیانیه‌ای اعلام کرد که همه بازداشتی‌ها در جریان اعتراضات اخیز به‌زودی آزاد خواهد شد. هنوز مشخص نیست دستور آزادی شورای انتقالی شامل رهبران و اعضای حزب کنگره ملی سودان می‌شود یا نه.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج