نخست‌وزیر هند، پاکستان را تهدید کرد
۸۵۲۷۵۷
۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱
۴۳۷۷ 
نارندرا مودی نخست وزیر هند در جریان سخنرانی خود در شهر مرادآباد در ایالت اوتارپرادش در اخطاری به پاکستان اعلام کرد که انجام اشتباه سوم پس از حملات 'اوری' و 'پلواما'، به شدت برای اسلام آباد گران تمام خواهد شد.

خبرگزاری ایرنا: نارندرا مودی نخست وزیر هند در جریان سخنرانی خود در شهر مرادآباد در ایالت اوتارپرادش در اخطاری به پاکستان اعلام کرد که انجام اشتباه سوم پس از حملات 'اوری' و 'پلواما'، به شدت برای اسلام آباد گران تمام خواهد شد.

 مودی ضمن انتقاد از دولت های پیشین هند افزود: دولت های پیشین در مقابل حملات تروریستی نشات گرفته از پاکستان تنها به جهان شکایت می کردند، اما اکنون هند تغییر کرده است.

او تصریح کرد که زمانی که تروریست ها به اوری حمله کردند، نیروهای هند یک حمله محدود علیه پایگاه های شبه نظامیان در خاک پاکستان انجام دادند و همچنین پس از وقوع حمله تروریستی پلواما، نیروهای هندی علیه خانه های تروریست ها در پاکستان حمله هوایی انجام دادند.

نخست وزیر هند تاکید کرد: هند دیگر از تهدید هراسی ندارد و پایگاه های تروریستی را در آن سوی مرز ها هدف قرار خواهد داد.

حمله محدود سال 2016 میلادی هند به پایگاه های شبه نظامیان در چهار نقطه از خاک پاکستان جهت انتقام کشته شدن 19 سرباز هندی در حمله تروریستی به پایگاه ارتش در شهر اوری واقع در ایالت جامو و کشمیر انجام شد.

به گفته مقامات دفاعی هند در این حمله بیش از 35 شبه نظامی و 9 نیروی نظامی پاکستان کشته شده اند.
تنش بین دو کشور هند و پاکستان در دو ماه اخیر به‌ دنبال حمله انتحاری مرگبار در کشمیر تحت کنترل هند شدت گرفته است.

در آن حمله انتحاری دست کم چهل نظامی هند کشته شده اند و این حمله زمانی صورت گرفت که ستونی متشکل از 70 خودرو، حدود 2500 نظامی را در بزرگراه سرینگر- جامو جابجا می کرد.

بر اساس گزراش های منتشر شده ، یک خودرو که حدود 300 تا 350 کیلوگرم مواد منفجره حمل می کرد، موفق شد تا خود را به یکی از اتوبوس های حامل نظامیان بکوبد.

این حمله پرتلفات ترین حمله در کشمیر تحت کنترل هند، در سی سال گذشته عنوان شده است. یک گروه جدایی طلب پناه گرفته در خاک پاکستان با نام 'جیش محمد' مسئولیت این حمله را برعهده گرفت.

پس از ماجرای حمله در پولواما، هند خاک پاکستان را مورد حمله هوایی قرار داد و یک روز پس از آن نیروی هوایی پاکستان در واکنش به نقض حریم هوایی خود، دو جنگنده هند را سرنگون و یک خلبان هندی را بازداشت کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
04:14 - 1398/01/31
بدون اجازه اینجانب حق هیچگونه حرکتی را ندارید حواستون جمع باشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج