دلیل خط خوردن چند بازیکن تیم ملی فوتسال بانوان
۸۵۲۷۸۱
۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲
۴۲۵۶ 
مدیر فنی تیم‌های ملی فوتسال بانوان درباره عدم دعوت چند بازیکن به این تیم توضیحاتی ارائه کرد.

خبرگزاری تسنیم: حواشی بوجود آمده درخصوص عدم دعوت برخی از بازیکنان تیم ملی فوتسال بانوان به اردوها باعث شد کادر فنی تیم ملی فوتسال بانوان در جمع خبرنگاران توضیحاتی را درخصوص این موارد پیش آمده ارائه کنند.

علی رعدی مدیر فنی تیم‌های ملی فوتسال بانوان در این خصوص گفت: مشکلی با هیچ بازیکنی ندارم. سال‌هاست در فوتسال حضور داشته‌ام به عنوان بازیکن، مربی، مدرس. 40 سال تجربه کسب کرده‌ام و حالا می‌خواهم این تجریباتم را در اختیار فوتسال بانوان قرار دهم.

وی افزود: بدون اینکه شناخت شخصی از بازیکنان داشته باشم از مربیان تیم‌های مختلف خواستم بازیکنانی که کیفیت بالایی را دارند به من معرفی کنند. خانم بابایی یک لیست داد و یکی دیگر از مربیان نیز لیست دیگری در اختیارم قرار داد که تا حدودی اسامی شبیه هم بودند. از آنها خواسته بودم ملی‌پوشانی که از سال 94 تا 97 در تیم ملی بودند را با پست‌ها و سابقه و کارنامه‌شان به من معرفی کنند.

مدیر فنی تیم‌های ملی فوتسال بانوان گفت: 25 اسم در اختیار من قرار داده شد که از این میان یک بازیکن مصدوم بود، 4 بازیکن هم نیامدند. در اردوی اول شهناز یاری به عنوان مربی دعوت شد که او نیز با تاکید بر اینکه باید به عنوان سرمربی معرفی شوم از حضور در اردوی تیم ملی انصراف داد. عدم حضور 4 بازیکن نامی‌نو و سرمربی این تیم این شائبه را بوجود آورد که بازیکنان به خاطر مربی‌شان نیامدند. برخی از مربی دیگری این موضوع راجویا شدند که گفتند این 4 بازیکن خسته بودند و به دلیل خستگی در اردوها حاضر نشدند.

رعدی اظهار داشت: اردوی اول با 21 بازیکن شروع شد. خانم سارا شیربیگی 4 بار به من زنگ زد و پیامک فرستاد و اعلام کرد که به دلیل مشکلی که برای پدرش پیش آمده و در بیمارستان بستری است نمی‌تواند در اردوها حاضر شود. در اردوی دوم مجددا بازیکنان دعوت شدند که آن 4 بازیکن باز هم نیامدند با این تفاوت که شیربیگی اعلام کرد شرایط آمدن به اردوها را ندارد. چند روز پیش شنیدم که با بازیکنان غایب در اردو اعلام کردند که با خانم صوفی‌زاده صحبت کردند اما سوال من این است که چرا این افراد با خود من یا مربیان تیم ملی تماس نگرفتند؟

مدیر فنی تیم‌های ملی فوتسال بانوان گفت: نیامدن این بازیکنان بهانه‌ای شد تا بازیکنان جوان و جدید وارد تیم شوند. فرزانه توسلی برای تیم ملی فوتسال بانوان زحمت بسیاری کشیده و ما قدردان زحمات او هستیم اما غیبت او باعث شد فضا برای حضور مهدی‌پور در دروازه تیم ملی فوتسال باز شود. مهدی‌پور با قدرت در این پست کار کرد و در بازی با تیم ملی روسیه عملکرد بسیار درخشانی داشت.

وی اضافه کرد: هیچ غرض و مرضی از سوی کادر فنی برای عدم دعوت بازیکنان به اردوها وجود ندارد. بحث جوانگرایی به این معنا نیست که بازیکنان با تجربه را بیرون بیندازیم. ما نمی‌خواهیم کسی را حذف کنیم بلکه به دنبال این هستیم بازیکنانی را اضافه کنیم. متاسفانه در چند سال گذشته پشتوانه‌سازی در تیم فوتسال بانوان وجود نداشته اما در حال حاضر 32 بازیکن زیر 19 سال از سراسر کشور به اردوها دعوت شده‌اند که این اتفاق بسیار خوبی است. فوتسال تنها رشته تیمی بانوان است که می‌تواند افتخارآفرینی کند و پرچم ایران را در میادین بین‌المللی به اهتزار در بیاورد.

رعدی در پاسخ به این سوال که آیا از سوی فدراسیون فوتبال برای حذف این 4 بازیکن که نسبت به دیرکرد پاداش‌های قهرمانی جام ملت‌های آسیا معترض بودند فشاری صورت گرفته است گفت: این موضوع را اصلا قبول ندارم و این اعتراض بازیکنان هیچ ارتباطی به دعوت نشدن آنها به اردوها ندارد. من به خانم‌ها گفتم اگر اعتراضی دارید به اردوها بیایید، من شرایطی را فراهم می‌کنم تا با تاج صحبت کنید و پیگیر موضوع پاداش شما خواهم بود. از آنها خواستم در اردوها حضور داشته باشند و خود را ثابت کنند اما نیامدند. اینکه پاداش‌ها به تاخیر می‌افتد چیز عجیبی نیست. سال 2007 مربی تیم ملی فوتسال بودم اما 14 ماه بعد پاداش‌ها را به ما دادند. باید کمی صبور بود و با آرامش به دنبال حق و حقوق رفت.

مدیر فنی تیم‌های ملی فوتسال بانوان در پاسخ به این سوال که آیا شرط خاصی برای بازگشت بازیکنان خط خورده از اردوها در نظر گرفته‌اید گفت: هیچ شرط و شروطی نداریم. بازیکنان صددرصد برمی‌گردند اما در این مقطع همه باید صبر کنند. باید تورنمنت چهارجانبه روسیه را برگزار کنیم. پس از بازگشت از تورنمنت روسیه در اولین اردو بازیکنان جدید را بدون حضور ملی‌پوشان به اردوها دعوت می‌کنیم. بهترین‌ها انتخاب و به ملی‌پوشان اضافه خواهند شد. در این میان هر که بهتر باشد در اردوها باقی می‌ماند. به طور حتم با بازیکنان صحبت خواهم کرد. اگر ثابت شود که بحث گروکشی است و به دلیل اینکه حق و حقوق خود را به دست بیاورند در اردوها حاضر نشدند، حرکت‌شان زیبنده نخواهد بود. اگر چه می‌دانم بازیکنان صادق هستند و دلیل غیبتشان را خواهند گفت.

وی اظهار داشت: تغییر مربیان تیم ملی فوتسال در حیطه وظایف من نیست. من مربیانی را انتخاب می‌کنم و لیست آنها را به فدراسیون فوتبال می‌دهم. از میان آنها هر که را برگزیدند در اردوها حضور خواهد داشت. امسال هیچ برنامه‌ای در سطح آسیا نداریم اما برای اینکه کیفیت بازیکنان پایین نیاید اردوهای تیم ملی را پیگیری می‌کنیم.

رعدی عنوان کرد: مهدی رحمتی در زمانی که در اوج بود از سوی سرمربی تیم ملی کنار گذاشته شد. قصد دفاع از کی‌روش را ندارم اما او بیرانوند را در ترکیب تیم ملی قرار داد که عملکردش فوق‌العاده بود و جزو 5 دروازه‌بان برتر جهان شناخته شد. توسلی نیز جزو بهترین‌های آسیاست اما فضا باید برای مهدی‌پورها باز شود. ما بازیکنی را اخراج نکردیم اما امکان دارد بازیکنان دعوت شده آنقدر باکیفیت باشند که برخی از قدیمی‌ها خط بخورند.

مدیر فنی تیم‌های ملی فوتسال بانوان افزود: بازیکنان باید بدانند با بازیکن سالاری مخالف هستم و با آن به شدت برخورد خواهم کرد. من هیچ فرصتی را از بازیکنان نمی‌گیرم. آنها باید کیفیت خود را در اردوها و مسابقات نشان بدهند تا بتوانند در تیم ملی جای خود را حفظ کنند.

رعدی ادامه داد: ضعف جسمانی بازیکنان ایران در بازی دوستانه برابر روسیه مشهود بود. بازیکنان تیم فوتسال بانوان نیاز به بدنسازی قوی‌تر دارند.در تورنمنت 4 جانبه روسیه با 4 تیم قدرتمند بازی خواهیم کرد. به طور حتم بازیکنان به لحاظ جسمانی کم خواهند آورد در این مدت تمرینات بدنسازی ویژه‌ای برای آنها تدارک دیده‌ایم.

وی در ادامه اشاره‌ای به پیشنهاد بازی دوستانه با تیم ملی کویت داشت و گفت: فدراسیون کویت پیشنهاد بازی با ایران را داده است آن را بررسی می‌کنیم اگر به صلاح تیم ایران باشد این بازی را برگزار خواهیم کرد به هر حال فوتسال بانوان به بازی‌های تدارکاتی احتیاج دارد.

مدیر فنی تیم‌های ملی فوتسال بانوان یادآور شد: برای انتخاب سرمربی 5 گزینه را معرفی کردم و در نامه‌ای که به فدراسیون دادم کار این 5 مربی را تایید کردم. آنهایی که نقاط قوت بیشتری دارند و رفتارشان به عنوان مربی تایید شده انتخاب شده‌اند اما تصمیم‌گیری با من نیست و باید فدراسیون در این خصوص تصمیم بگیرد تا سرمربی را معرفی کنیم.

رعدی عنوان کرد: در اردوی اول خانم یاری و بابایی را به عنوان مربی معرفی کردم تا در اردو حضور پیدا کنند. تصمیم بر این بود پس از پایان اردوها یکی از این دو مربی را به عنوان سرمربی انتخاب کنم. اما خانم یاری تشریف نیاوردند چرا که اصرار داشتند از همان ابتدا به عنوان سرمربی انتخاب شوند.

وی گفت: در اردوهای تیم ملی فوتسال بانوان تعامل و آرامش حاکم است. هیچ حاشیه‌ای در اردوها وجود ندارد تنش و نگرانی نداریم و در کمال آرامش تمرینات ادامه پیدا می‌کند.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
France
17:33 - 1398/01/27
خدایا دروغگو‌و دروغ‌رو ازاین مملکت‌ریشه‌کن‌ بفرما.چرامسئولین‌ کوچک‌وبزرگ‌ حقیقت رو مخفی میکنن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج