نماینده مشهد: بررسی FATF در مجمع لغو شود
۸۵۳۰۴۵
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷
۲۳۰۷ 
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: با توجه به خروج کشورهای اروپایی ازبرجام و اقدام آمریکا در قرار دادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی، باید بررسی لوایح CFT و «پالرمو» از دستور کار مجمع خارج شود.

خبرگزاری مهر: عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: با توجه به خروج کشورهای اروپایی ازبرجام و اقدام آمریکا در قرار دادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی، باید بررسی لوایح CFT و «پالرمو» از دستور کار مجمع خارج شود.

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی با اشاره به تروریست خواندن سپاه پاسداران توسط آمریکا، گفت: دُم خروس غربی‌ها و آمریکایی‌ها با قراردادن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی بیرون زد.

وی با بیان اینکه سیاستمداران غرب‌گرای کشور تلاش داشتند تا لوایح ۴ گانه FATF را در مجلس، شورای نگهبان و مجمع تشخیص به تصویب برسانند، افزود: در این صورت غرب و آمریکا با تعاریفی که خود صلاح می‌دانستند با جمهوری اسلامی برخورد می‌کردند. این کار را آمریکا با پاکستان و عربستان نیز کرده است و با تصویب برخی توافقنامه‌ها آنها را مجبور به باج دهی کرده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: تعریف اشتباه آمریکا از تروریسم با قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی مشخص شد، سپاه پاسداران تنها گروه نظامی بود که علیه داعش مقاومت کرد.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به اینکه داعش توسط سازمان ملل متحد تروریست شناخته شده است، اظهار داشت: نباید آمریکا و کشورهای غربی، سپاه پاسداران که تنها مبارز عملی علیه داعش بود را در لیست گروهای تروریستی قرار می‌دادند. این اقدام آمریکا و کشورهای غربی نشان دهنده کج فهمی آنها است.

وی تاکید کرد: درواقع دولت ترامپ با این اقدام دست سیاستمداران آمریکایی در خصوص حمایت از گروهک‌های تروریستی را رو کرد.

نماینده مردم مشهد در مجلس تصریح کرد: امروز غرب گرایانی که به دنبال تصویب لوایح ۴ گانه و الحاق به کنوانسیون پالرمو و CFT بودند باید دریافته باشند که مخالفان این لوایح واقع نگر بودند و واقعیت‌های جامعه بین المللی را درک کردند اما غرب گرایان با توهم و خوش بینی نزدیک بود که کشور را در دام غرب بیندازند.

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به بررسی لوایح CFT و «پالرمو» در مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: سیاست مجمع مبنی بر بررسی دقیق و شفاف سازی این لوایح کار درستی بود. اگر مجمع در اثر فشارهای غرب‌گرایان این لوایح را به تصویب رسانده بود با توجه به مصوبه جدید آمریکا و خروج اروپا از برجام دچار مشکلات فراوانی می‌شدیم.

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: اروپا همیشه هم پیمان آمریکا بوده است، اخیراً مواضعی را نسبت به ایران اعلام کرده که به معنای خروج از برجام است.

وی گفت: با توجه به خروج کشورهای اروپایی از برجام و اقدام آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی، باید بررسی لوایح CFT و «پالرمو» از دستور کار مجمع خارج شود.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Germany
09:59 - 1398/01/28
اولا اقاي نماينده حاي خودت امن و گرم هست و اگه اين گرونيا شرايط رو براتون بهتر نكنه بدتر نميكنه ! دوما اين تصويب نشدن لحظه به لحظه فشار رو روي مردم بيشتر ميكنه نه خارجيا
پاسخ ها
حمید زرتشت
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
همیشه بدبختی ما بدست خود ما بوده و بس. یه جوری حرف میزنن انگار تصویب fatf آرزوی آمریکاست. اونا آرزوشون همینه که شما تصویب نکنید و اروپا هم دست از مخالفت با لغو برجام برداره. حالا عدم تصویبش باعث میشه گوشت توی آمریکا گرون بشه یا قیمت داروهاشون سر به فلک بکشه که شما دارین ناز میارین؟ اینکار فقط ما رو بدبخت تر می‌کنه که البته برای شما اصلا مهم نیست. برای شما فقط مهم اینه که جلوی دزدی پول این مردم بدبخت و دادن اون به شیخ حسن نصرالله و اسد و حوثی ها و ... گرفته نشه.
Iran, Islamic Republic of
10:26 - 1398/01/28
چرا دولت اصلاحطلب می خواهد وقت کشور را با لوایحی که به گفته خودشان هیچ نفعی ندارد ، بگیرد؟؟!!؟؟؟!؟؟؟؟!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1398/01/28
ویرانی ایران کار مشترک ترامپ و دلواپسان
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1398/01/28
ا توجه به خروج کشورهای اروپایی ازبرجام!!!!!!! امریکا خارج شد نه کشورهای اروپایی ، ادم به این همه سواد و دانش ایشان حسودیش می شه بخدا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج