سه روستای شهرستان هیرمند تخلیه شد
۸۵۴۶۲۲
۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
۱۴۲۸۱ 
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان وبلوچستان گفت: به دلیل افزایش سیلاب ورودی از کشور افغانستان سه روستای شهرستان هیرمند تخلیه شد.

خبرگزاری مهر: عبدالرحمن شهنوازی، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان وبلوچستان اظهار داشت: به دلیل افزایش سیلاب ورودی از کشور افغانستان به شمال استان سیستان و بلوچستان و به دنبال آن طغیان رودخانه هیرمند، روستاهای «داشک بالا»، «داشک پایین» و «علی نمرودی» شهرستان هیرمند تخلیه شد.

وی با اشاره به اینکه مردم این روستاها در شهرک صنعتی شهرستان هیرمند اسکان موقت داده شدند، افزود: به دنبال افزایش حجم ورودی سیلاب دیواره حفاظتی سیل بر روی رودخانه «نیاتک» در چندین نقطه تخریب شده است و به همین دلیل این روستاها را آب فرا گرفت.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان وبلوچستان تصریح کرد: در حال حاضر همه مدیران و نیروهای امدادی منطقه سیستان در آماده باش کامل بسر می‌برند و ماشین آلات سنگین در نقاط آسیب پذیر مشغول انجام عملیات تقویت و استحکام بخشی هستند.

وی با اشاره به اینکه ۳۱ نقطه حادثه خیز در منطقه سیستان شناسایی شده است، ادامه داد: در حال حاضر سیلاب در حال هدایت به سمت تالاب بین المللی هامون است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج