شریعتمداری به روحانی: ادامه برجام ذلت نیست؟!
۸۵۵۵۵۲
۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۸
۶۴۶۵ 
حسین شریعتمداری در روزنامه کیهان نوشت: آیا ادامه حضور ما در برجام ذلت‌بار-‌و با توجه به اصل و اساس برجام که کلاهی گشاد بوده است، ذلت مضاعف- نیست؟!

حسین شریعتمداری در روزنامه کیهان نوشت: بعد از اعلام مخالفت آمریکا با تمدید معافیت مشتریان نفت ایران از تحریم‌های یکجانبه، رسانه‌های غربی و برخی از رسانه‌های داخلی در اقدامی همسو که هماهنگ شده به نظر می‌رسید این نظریه را پیش کشیدند و به آن دامن زدند که تصمیم ترامپ با هدف تشویق ایران به خروج از برجام اتخاذ شده است!

پیش از این تاکید کرده بودیم که برجام برای آمریکا یک سند طلایی است و ترامپ هرگز از آن خارج نشده و این امتیاز بزرگ را که با فریب تیم هسته‌ای کشورمان به دست آورده است از دست نمی‌دهد. بعد از خروج ترامپ از برجام عده‌ای به کیهان خُرده گرفتند که آنگونه نشد!

شریعتمداری به روحانی: ادامه برجام ذلت نیست؟!

ولی بعدها موگرینی اعتراف کرد که روحانی به ما (اروپا) تضمین داد که ایران از برجام خارج نمی‌شود! و خروج آمریکا از برجام بعد از کسب این تضمین صورت گرفت وگرنه برای آمریکا بسیار احمقانه بود که از سند طلایی برجام خارج شود. به بیان دیگر، هم‌اکنون آمریکا هیچ تعهدی در مقابل برجام ندارد، اروپا نیز هیچیک از تعهدات برجامی خود را نپذیرفته و انجام نمی‌دهد و فقط ایران است که همه امتیازات را داده است، تاسیسات هسته‌ای را نابود کرده است و در مقابل به جای لغو تحریم‌ها، با افزایش آن روبرو شده است، ده‌ها فشار اقتصادی و سیاسی دیگر را نیز بر دوش کشیده است! و با ادامه حضور خود در برجام باید تعهدات و محدودیت‌های بعدی را هم بپذیرد!

اکنون این سؤال با دولت محترم در میان است که کدامیک از موارد یاد شده را می‌توان انکار کرد؟! اگر هیچیک از آنها قابل انکار نیست که نیست، آیا ادامه حضور ما در برجام ذلت‌بار-‌و با توجه به اصل و اساس برجام که کلاهی گشاد بوده است، ذلت مضاعف- نیست؟!

خروج ایران از برجام کابوس آمریکا و اروپاست و توهم‌پراکنی مورد ‌اشاره در صدر این وجیزه صرفا برای فریب ما و ادامه حضورمان در برجام است. برجام دیگر یک معاهده چند‌جانبه نیست، تعهد یک‌جانبه ما به پذیرش ده‌ها محدودیت و تحریم و فشار سیاسی و اقتصادی است. بی‌آنکه در مقابل آن امتیازی بگیریم و یا گرفته باشیم! به بیان دیگر، اکنون ما مانده‌ایم و برجام و دیگر هیچ! آیا غیر از این است؟!

آقایان به جای کلیات ابوالبقایی که در سخنرانی‌های یکطرفه می‌بافند، برای یک‌بار هم که شده در یک گفت‌و‌گوی دوستانه و دو‌طرفه با منتقدان شرکت کنند و به مردم توضیح بدهند که برجام غیر از امتیازات از دست رفته و تعهدات برجای مانده و افزایش ده‌ها تحریم جدید-به جای لغو تحریم‌ها- چه دستاوردی برای کشور داشته است که اصرار دارند از آن خارج نشوند؟! اگر به آنچه ادعا می‌کنند، اعتقاد دارند؟ بسم‌الله! در یک نشست دو‌سویه از این اعتقاد خود دفاع کنند!

می‌فرمایند اگر از برجام خارج شویم، یک ائتلاف ضد‌ایرانی شکل می‌گیرد و فشارها افزایش می‌یابد! خب، مگر هم‌اکنون این ائتلاف با حضور دشمنان تابلو‌دار ایران اسلامی شکل نگرفته و مگر فشارها همه روزه افزایش نمی‌یابد؟! قرار است چه اتفاق دیگری بیفتد و آمریکا به کدام اقدام خصمانه دیگر دست بزند که تاکنون نزده است؟!

این ادعای حضرات یاد‌آور حکایت آن بنده خدایی است که به وی گفتند پدرت دار فانی را وداع کرده. گفت؛ دار ‌فانی دیگر چه نوع داری است؟ گفتند؛ یعنی رخت از جهان بر بسته، گفت؛ رختش که سرجایش است! گفتند؛ یعنی به رحمت ایزدی پیوسته، گفت؛ رحمت ایزدی دیگر کیست؟ گفتند؛ عمو جان! پدرت مرده، طرف گفت؛ راستش را بگویید حتما اتفاق بدی برای پدرم افتاده و شما نمی‌خواهید به من بگویید! گفتند؛ مگر بدتر از مرگ پدرت اتفاق دیگری هم هست؟!

انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:35 - 1398/02/04
درود این خواسته و گفته ملیونها ایرانی است که بخاطر انتخاب غلط روحانی رخ داد و حالا کاسه زهر ان درکام همه فرورفته بخورید نوش جانتون
پاسخ ها
ضد امریکا
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
ژن خوبا و افراد مایه دار کاملا موافق برجام / اف ای تی اف و... هستند
یدی عمو
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
لطفا این حسین شریعتمداری را به وزیر امور داخله منصوب نمایید باتشکر فراوان.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
درود بر برجام و لعنت بر مخالفین و ترامپ
hassan.h
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
بدون نام 14:05
درود بر برجام؟؟!!!؟
مخالفین برجام و ترامپ را دریک ردیف لحاظ کرده اید
مخالفین برجام علت مخالفتشان غیر قابل اعتماد بودن آمریکا بود و با خروج آمریکا از برجام بدون اینکه ایران آنرا نقض کرده باشدادعای مخالفین اثبات شد(سیستم موشکی ایران ربطی به برجام نداشت)
Iran, Islamic Republic of
07:40 - 1398/02/04
آقای شریعتمداری (عقل کل) نه امضای بر جام با اجازه و اراده رئیس جمهور بود و نه خروج از آن . به بیان دیگر نظام باید تصمیم بگیرد و از قدرت رئیس جمهور خارج است . الکی چرت و پرت تحویل مردم نده .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
تنها کسایی که با برجام موافق بودن دولت بوده
اگه کار اونا نیست کار کی هست
hassan.h
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
خود دولت و طرفدارانش در ایام انتخابات تبلیغ کردند که برجام دستاورد طلائی آنهاست
Iran, Islamic Republic of
07:56 - 1398/02/04
جناب شریعت مدار:
گیرم که از ب رجام خارج شدیم سانترفیوژهابهکار افتاد قیمت پیاز سرجای قبلی برمیگرده مگه نبایداماده جنگ باشیم ماکه نون وپیاز هم نداریم
Iran, Islamic Republic of
07:59 - 1398/02/04
جالب اینجاست که ما حتی یک حرکت ضد برجامی هم نمی کنیم!خب وقتی اونها به تعهداتشون عمل نمی کنن برای چی ما تمام و کمال متعهد هستیم؟
Iran, Islamic Republic of
08:08 - 1398/02/04
آقای شریعتمداری این همه گرانی و فشار کمر شکن اقتصادی روی مردم ذلت نیست؟
پاسخ ها
ضد امریکا
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
ذلت هست
ولی گوجه و پیاز ربطی به امریکا نداره.مربوط به خودمون
Iran, Islamic Republic of
08:12 - 1398/02/04
آقای شریعتمداری چه خبر از مقاومت کره شمالی که علاقه داشتین الگوی ما باشه
Iran, Islamic Republic of
08:53 - 1398/02/04
جناب کیهان . برجام از روزی که امضا شد موجب ذلت بود اما برای کاسبان تحریم . ولی حالا که یه دیوانه آن را باطل کرده ، ما هم باید خارج شویم .
Iran, Islamic Republic of
09:30 - 1398/02/04
روحانی ازجنازبرجام خارج نمیش ذلیل ترازقاجاریه شده
Iran, Islamic Republic of
09:31 - 1398/02/04
خدارحمتت کنه که حق را میکی عدم خروج ایران فقط بابت ترسش از بهانه دادن به امریکا برای حمله نظامیست واتفاقا همین ترس و ضعف باعث شده انها هرروز پیشروی وگستاخیهایشان را افزایش دهند در صورتیکه اگر از ابتدا فقط تهدیدای زبانی وتوخالی نمیکردیم وبه یکی اش عمل میکردیم مثل خروج از برجام یا بستن تنگه هرمز بسیار اوضاع فرق میکرد وامروز در موضع قدرت بودیم وانقدر انها جری وپررو وگستاخ نمیشدن وپیشروی نمیکردن
Iran, Islamic Republic of
10:19 - 1398/02/04
اصلاحطلبان کی می خواهند از پوسته برجام شکست خورده خارج شوند ؟؟؟!!!؟؟!!؟؟!!!؟؟؟!!!!!؟؟؟؟؟؟؟ ذلت تا کی ؟؟؟!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
10:40 - 1398/02/04
فرض کنید از برجام خارج شدیم چه اتفاقی میافتد کجای اقتصاد و معیشت اصلاح میشود.جز اینکه امروز امربکا و چند کشور حمله میکنند انروز تعداد بیشتری.
اصلا مگر ما دنبال بمب بودیم که حالا ناراحت از نداشتن ان .اشکال ما در تاثیر گذاری افرادی چون کیهان در سیاست گذاری هاست .
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1398/02/04
چشم هرچی شما بفرماییداستاااااااد
Iran, Islamic Republic of
11:18 - 1398/02/04
پذیرش فرجام هم ذلت بود چه برسد به ادامش ...مسئولین ما در خوابند
Iran, Islamic Republic of
20:30 - 1398/02/04
یکی نیست به این بگه آمریکا همین رو میخواد که ایران خاذج بسه بعد برای حمله به ایران اجماع جهانی تشکیل بده
Iran, Islamic Republic of
22:53 - 1398/02/04
سلام علیکم اقای شریعتمداری خواب بس است بابابیدارشو
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج