اولین گوساله گوزن زرد ایرانی به دنیا آمد
۸۵۷۱۸۰
۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
۵۷۹۸ 
رییس کلینیک دامپزشکی پردیسان گفت: روز گذشته (هفتم اردیبهشت ماه) شاهد تولد اولین گوساله گوزن زرد ایرانی در سال 98 بودیم که در این مرکز نگهداری می شوند.

خبرگزاری ایرنا: رییس کلینیک دامپزشکی پردیسان گفت: روز گذشته (هفتم اردیبهشت ماه) شاهد تولد اولین گوساله گوزن زرد ایرانی در سال 98 بودیم که در این مرکز نگهداری می شوند.

علی عمارلویی روز یکشنبه افزود: اکنون نسل گوزن زرد ایرانی در زیستگاه طبیعی آن در کشور منقرض شده که با توجه به اهمیت حفاظت از این گونه ارزشمند، سازمان حفاظت محیط زیست در چند سایت شامل پردیسان (تهران)، دشت ناز ساری، ایلام، ارومیه و خوزستان از آنها نگهداری می کند.

اولین گوساله گوزن زرد ایرانی به دنیا آمد

وی درباره وضعیت گوساله تازه به دنیا آمده اظهار داشت: 8 گوزن زرد ایرانی در سایت پردیسان نگهداری می شود که 5 راس نر و سه راس ماده است که امسال یکی از آنها زایمان کرده و گوساله در شرایط بسیار خوب و مساعدی به سر می برد و بسیار نیز بازیگوش است.

وی درباره جنسیت این گوساله گفت: چون تازه به دنیا آمده و ممکن است در صورت دست زدن انسان به آن دیگر مادر به گوساله شیر ندهد، هنوز نمی دانیم جنسیت آن چیست اما به محض مهیا شدن شرایط حتما آن را مشخص خواهیم کرد.

عمارلویی اظهار داشت: گوزن های پردیسان در شرایط بسیار خوبی به سر می برند و معمولا هر ساله نیز زایمان می کنند و بعد از مدتی بچه ها را به سایت های دیگر منتقل می کنیم، این کار با هدف جلوگیری از تداخل ژنتیکی و خونی انجام می شود.

وی تاکید کرد: گام بعدی سازمان محیط زیست در راستای حفاظت از گونه ارزشمند گوزن زرد ایرانی رهاسازی آن در طبیعت و زیستگاه های طبیعی است که البته این کار به مطالعات دقیق و علمی زیادی نیاز دارد چون این تعداد گوزن، سرمایه های ارزشمندی هستند که باید آنها را حفظ کنیم.

گوزن زرد ایرانی یکی از مهمترین گونه های حیات وحش ایران است که در طبیعت ایران منقرض شده است اما سازمان حفاظت محیط زیست از این گونه ارزشمند در چندین سایت حفاظت می کند که کمک زیادی به ماندگاری نسل آن کرده است.

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:14 - 1398/02/08
به بچه گاو گوساله میگویند نه گوزن
Iran, Islamic Republic of
19:14 - 1398/02/08
گوساله گوززززززن؟؟؟ عزیزم گوساله معنای لغویش گاو کوچک است. گاو کوچک گوزن یعنی چی؟ بگین بچه گوزن دیگه
Iran, Islamic Republic of
00:08 - 1398/02/09
فردا خبر میاد. که مرد ،مرگ ،دای، شماها چیزیو احیا نمیکنید.از بین میبرید. ...
Iran, Islamic Republic of
20:19 - 1398/05/04
گوزن ها ارتباط زیادی با گاوها دارند به همین دلیل بعضی ها به آنها گاو وحشی هم میگویند
بچه گوزن نیز گوساله نامیده میشود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج