آزمایش خون، خستگی را تشخیص می‌دهد
۸۵۷۹۸۷
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
۹۴۱۱ 
دانشمندان دانشگاه استنفورد یک آزمایش خون برای تشخیص اختلال خستگی مزمن ایجاد کرده اند که در یک نمونه کوچک از بیماران به طور 100 درصد اختلال آنها را مشخص کرده است.

خبرگزاری فارس: محققان می‌گویند به کمک یک آزمایش خون می‌توانند خستگی مزمن را تشخیص دهند.

دانشمندان دانشگاه استنفورد یک آزمایش خون برای این اختلال ایجاد کرده اند که در یک نمونه کوچک از بیماران به طور 100 درصد و بدون خطا اختلال آنها را مشخص کرده است.

براساس آمار و ارقام موجود، حدود دو میلیون آمریکایی از سندرم خستگی مزمن رنج می‌برند؛ سندرم خستگی مزمن وضعیتی پزشکی است که نشانه اصلی آن خستگی مفرط و مزمنی است که با انجام هرگونه فعالیت ذهنی یا جسمی به مراتب شدیدتر می‌شود.

این بیماری با انواع دیگر خستگی مزمن و معمول مانند خستگی ناشی از کم خونی، کمبود ویتامین دی، افسردگی و متفاوت است و وجه اصلی این تفاوت در بدتر شدن علائم پس از فعالیت فیزیکی یا فعالیت فکری در این بیماری است.

رون دیویس، استاد دانشگاه استنفورد و عضو هیئت علمی دانشکده بیوشیمی و ژنتیک این دانشگاه می‌گوید: معمولا این بیماری به علت تشخیص نادرست در طبقه‌بندی درستی قرار نمی‌گیرد؛ ضمن اینکه این آزمایش می‌تواند به میلیون‌ها نفری که دچار این اختلال هستند کمک کند تا با تشخیص درست بیماری در روند درمان درست قرار گیرند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج