افتخاری: مگر در دنیا چند شجریان و افتخاری داریم؟
۸۵۸۵۹۵
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵
۵۶۶۷ 
اخبار مربوط به درگیری و حمله به علیرضا افتخاری در روزهای گذشته، حاشیه‌های فراوانی ایجاد کرد که در پی همین ماجرا، علیرضا افتخاری توضیحاتی را ارئه داد.

موسیقی ما: اخبار مربوط به درگیری و حمله به علیرضا افتخاری در روزهای گذشته، حاشیه‌های فراوانی ایجاد کرد که در پی همین ماجرا، علیرضا افتخاری توضیحاتی را ارئه داد.

افتخاری: مگر در دنیا چند شجریان و افتخاری داریم؟

اخبار مربوط به درگیری و حمله به علیرضا افتخاری در روزهای گذشته حواشی فراوانی ایجاد کرد. در توضیحات اولیه درباره‌ این خبر آمده بود: «خودروی شخصی علیرضا افتخاری در منطقه روستای آراسنج سفلی در نزدیکی ساوه مورد حمله عده‌ای ناشناس قرار گرفت. در این حمله که به تخریب خودرو این خواننده منجر شد این هنرمند نیز مورد ضرب و شتم قرار گرفت و از ناحیه چشم و صورت آسیب دید.»

تکذیب پلیس

ساعاتی پس از انتشار این خبر، مرکز اطلاع رسانی پلیس استان قزوین ضمن تکذیب حمله به علیرضا افتخاری در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «علیرضا افتخاری خواننده کشورمان ساعت ۱۳ و سی دقیقه، پس از اتمام برنامه کنسرت خود در شهرستان تاکستان حین برگشت به سمت تهران، در مسیر متوجه درگیری عده‌ای در منطقه آراسنج بوئین زهرا شد که برای وساطت و خاتمه دادن به این درگیری از خودرو خود پیاده و با یکی از همراهانش به محل نزاع نزدیک شد.»
اطلاعیه پلیس قزوین با واکنش خواننده «نیلوفرانه» همراه شد.

افتخاری: از این ضربه بیشتر دردم آمد تا اصل واقعه!

علیرضا افتخاری پس از اطلاعیه پلیس قزوین درباره اتفاق رخ داده گفت: «ما در جاده بوئین زهرا در حال حرکت بودیم و یک ماشین در جلو و سمت چپ من به ناگهان گردش به راست کرد تا به جاده فرعی برود که من هم همراه او برای اینکه با او تصادف نکنم گردش به راست کردم. بعد از ماشین پیاده شدم و خدارا شکر کردم که با آنها برخورد نکردم و به کسی آسیبی نرسید. فشارم افتاد و روی زمین نشستم. در همین حین من متوجه نشدم همسر راننده یا خودش تلفن زدند و بعد از آن یک عده با چند ماشین آمدند و همگی روی سر من ریختند. هرچه گفتم من فلانی هستم توجهی نکردند و گفتند می خواستی اینها را از عمد بکشی. به هرحال وقتی درگیری بالا گرفت همراه من آقای عزیزی به ۱۱۰ زنگ زدند تا بلکه پلیس به داد ما برسد.»

افتخاری با اشاره به کبود بودن پای چشمش و دیگر آثار ضرب و شتم بر بدنش گفت: «به هرحال من از آنها گذشتم و به راهم ادامه دادم ولی بعدا وقتی در رسانه‌ها دیدم که پلیس گزارش داده که من در حین میانجیگری مشت خوردم خیلی دلم شکست و از این گزارش خلاف و دروغ مکدر شدم و در واقع از این ضربه بیشتر دردم آمد تا اصل واقعه! آخر چگونه من می‌توانستم میانجی باشم؟ چطوری من یک نفر می‌خواستم این همه آدم را با چوب و چماق از هم جدا کنم؟ اگر من میانجی بوده‌ام آیا به پلیس زنگ می‌زدم؟ چرا بعدش رضایت دادم؟ چرا گفتم باید اینها را نصیحت کنند؟ البته دادستان بوئین زهرا به آقای عزیزی (مدیر برنامه‌های من) زنگ زدند و گفتند حکم اینها روی میز است. می خواهید زندانی‌شان کنیم؟ که من گفتم نه نمی‌خواهم زندان بروند ولی چیزی را امضا نکردم.»

علی عزیزی: گفته‌های پلیس را تکذیب می‌کنم

علی عزیزی مدیر برنامه‌های علیرضا افتخاری هم در این‌باره توضیح داد: «پلیس نیروی انتظامی اعلام کرده آقای افتخاری وسط دعوا رفته‌اند که وساطت کنند. من به عنوان ناظر و کسی که در این بحث بودم و ناظر اتفاقات، این موضوع را به کل تکذیب می‌کنم. دعوا دقیقا به گونه‌ای بود که بین تا ۸ تا ۱۰ نفر مهاجم به استاد افتخاری حمله کردند و واقعا به قصد کشت ایشان را دوره کرده و می‌خواستند خفه‌شان کنند و به سر و صورتِ آنان ضربه وارد می‌کردند. به گونه‌ای که چشم و بدنشان کبود شد و در این میان کسی نبود میانجی‌گری کند. من گفته‌های پلیس را تکذیب می‌کنم و به صراحت می‌گویم که به آقای افتخاری حمله شده است.»‌

دبیر کانون ناشران خانه موسیقی افزود: «من به عنوان کسی که در حوزه‌ موسیقی فعالیت دارم،‌ دلم می‌سوزد که یک خواننده‌ این کشور از دیروز به خاطر دل‌شکستگی گریه می‌کند و از اتاق‌شان بیرون نمی‌آیند. آقای افتخاری از حق خودشان گذشت؛ ولی ما نباید از این ظلم بگذریم. به نظرم جامعه‌ موسیقی باید واکنش نشان دهد و سرش را زیر برف نکند. این واقعیتی هست که موسیقی مظلوم واقع شده و همه عزیزانی که در موسیقی هستند به تبع آن مظلوم واقع شدند وگرنه کسی جرات نمی‌کند که با وجود شناخت از چهره استاد افتخاری و علی‌رغم معرفی ایشان به او حمله کنند. اگر چوبی که می‌خواستند به سر ایشان بزنند را من نمی‌گرفتم، شاید حالا پیش ما نبودند. این مساله را باید جدی بگیریم تا فردا اتفاق بدتری نیفتد.»

افتخاری: این چُماق نباید سر من فرود می‌آمد!

علیرضا افتخاری نیز درباره حواشی به‌وجود آمده گفت: «من چندوقت پیش دیدم یک سری بلندگو دست گرفته بودند و علیه استاد شجریان حرف‌هایی زدند و کلام‌هایی بر زبان آوردند که دل هر آدمی در این حوزه را می‌سوزاند؛ اگر آن موقع کسانی که اهل فن بودند یا حتی مسئولین این حوزه عکس‌العمل نشان می‌دادند، مطمئنا امروز این چُماق سر من فرود نمی‌آمد! ما نباید این موضوع را نادیده بگیریم و باید عکس‌العمل نشان بدهیم که این اتفاق فردا تکرار نشود؛ واگرنه در آینده فعالانِ موسیقی ایران، بیش از پیش مورد ظلم قرار می‌گیرند؛ چرا باید استاد شجریان را ملعون صدا کنند؟ مگر در دنیا و ایران چند شجریان و افتخاری داریم؟ چقدر باید زحمت بکشیم تا صدایی مثل این استاد گرامی بیاید و پرورش پیدا کند و مورد قبول جامعه شود؟ شاید این اتفاق میلیون ها سال طول بکشد و ما در عوض آنها را به سادگی از دست می‌دهیم.»

انتشار یافته: 31
در انتظار بررسی:0
France
08:15 - 1398/02/12
تیتر خبر:
افتخاری: ما سه تا رو کجا میبرین؟
پاسخ ها
سوران6666
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۲
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۲
احمدی نژاد در شهرهای کوچیک و روستاها محبوبه.این آقا محیط شمال و غرب تهران رو تعمیم نده به مناطق دیگر ایران.مردم ایران یک دست و یک شکل نیستند
Iran, Islamic Republic of
08:17 - 1398/02/12
مگه چند تا عامل فتنه داربم
پاسخ ها
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۲
آفرین به این حرف قشنگت برو ببین شجریان درخصوص قرآن عزیز چه گفته اگر آقای افتخاری هم همین فکر داره خیلی متاسفم آقای افتخاری دوستت داشتم امابااین حرفت ازچشم مومنین افتادی .همانطور که این فردمذکور افتاد
Iran, Islamic Republic of
08:22 - 1398/02/12
دروغ گویی و نشر اکاذیب در دستور کار است، ناچارا ترامپ باید مسایل ایران را حل کنند ،مسیولین که فقط به فکر نگهداری از میزشان هستند.
Iran, Islamic Republic of
08:40 - 1398/02/12
آقای افتخاری شما وقتی برا بخش زیادی از مردم فراموش شدی که بعد از رفتار اشتباه حاکمیت درمورد استاد شجریان اونجوری احمدی نژاد رو بغل کَردی و مثل باب اسفنجی فشارش میدادی...پس الآن لطفا از اسم استاد استفاده ابزاری نکن..ملت دیگه باورت ندارن..
Iran, Islamic Republic of
08:41 - 1398/02/12
شجریان یکی بیشتر نیست ولی افتخاری زیاده شما از چشم مردم افتادی
پاسخ ها
سپید موی
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۲
لطفا قیچی نفرمایید!!
کار نیکان را قیاس از خود مگیر
گر چه در بنوشته آید شیر شیر!!!
خود را با شجریان قیاس کردن،تفاوت از زمین تا عرش است!تو کجا با ان تفکر واندیشه وابسته به باد های وزنده زود گذر،با سلطان بی بدیل آوای ملکوتی ایران.....آری این را در ذهن خود وهمفکرانت داشته باش،شجریان و ناظری هرگز تکرار نخواهند گردید.
میدانی چرا؟...خواجه بزرگ حافظ هفت قرن پیش فرمودند:
غلام همت آنم که زیر چرخ کبود
زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۲
پدر من هنوز افتخاری گوش میده.مردم فقط اطرافیان تو نیستند
امیر بی غم
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۲
دقیقا
Iran, Islamic Republic of
09:01 - 1398/02/12
تو کجا استاد شجریان کجا
پاسخ ها
ص ا
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۲
شجریان یک فرد مغرور و حامی فتنه است. هنرش بجای خود ولی اگر مردمی بود با مردم بود. نه با دشمنان مردم !!! بی بی سی و ....
ولی افتخاری فردی خاکی و مردمی و انقلابیست. شاید هنرش با شجریان فاصله داشته باشد. ولی با مردمند. اهل دل و معنا هستند. احمدی نژاد به همه پشت کرد. نه فقط به استاد. اگر استاد شماتت شود. خیلی ها باید شماتت شوند. اینکه عده ای به ایشان حمله کرده اند. ناشی از فقر فرهنگی کلی جامعه و خصوصا بعضی از نواحیست. هر کس بود مضروب میشد. خدا به بعضیها انصاف بدهد. کاش استاد گذشت نمیکردند. گر چه مردمی بودنشان و لطافت طبعشان چنین اقتضا میکند و لابد این اقتضا طبع، تنبیهی سخت تر است برای ان مردم بی فرهنگ. امید چنین باشد
امیر بی غم
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۲
واقعا
Iran, Islamic Republic of
09:13 - 1398/02/12
لطفا خودت رو با استاد بزرگ آواز ایران مقایسه نکن. از نظر من که فکر میکنم نظر اغلب مردم هست، استاد شجریان تکه اما نون به نرخ روز خور زیاده.
Iran, Islamic Republic of
09:14 - 1398/02/12
شجریان زیاد داریم ولی افتخاری تکه.
Iran, Islamic Republic of
09:32 - 1398/02/12
شجریان یک عدد ولی افتخاری تا دلت بخواهد
United States
09:33 - 1398/02/12
استاد عزیز.
لیاقت بعضیها همینه .
امسال تتلو از عهده اینگونه آدمها میاد.
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1398/02/12
توکجا واستاد شجریان کجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
10:06 - 1398/02/12
خودتو با استاد شجریان مقایسه نکن جیره خور
France
10:07 - 1398/02/12
وسط دعوا نرخ تعیین کردی خودتو با شجریان در یک سطح قرار دادی؟
Iran, Islamic Republic of
10:32 - 1398/02/12
شجریان یکی.. ولی هنر مند حکومتی تا دلت بخواد هست
Iran, Islamic Republic of
10:40 - 1398/02/12
حتی بیش از یک افتخاری یا احمدی نژاد هم در دنیا نداریم
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1398/02/12
با چه استدلالی افتخاری گذاشتی کنار استاد همیشه جاوید شجریان
Iran, Islamic Republic of
14:31 - 1398/02/12
هیچ موقع هیچ موقع اسم خودتو کنار اسم استاد شجریان نیار ،تا چه برسه خودتو به اندازه ایشان بدونی .تو خودت میدونی چرا چماق بر سرت فرو آمد .
مردم آگاه هستن تو هم حرف نزنی مردم خودشان میفهمند
Iran, Islamic Republic of
14:33 - 1398/02/12
تو خودتو با استادشجریان مقایسه نکن، تو کجا و استاد شجریان کجا!!! تو یه خواننده درباری هستی و استاد یک خواننده مردمی.
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1398/02/12
شجریان وطن فروش را گویاهمه دوست دارند
Iran, Islamic Republic of
15:25 - 1398/02/14
درود بر استاد عزیز و ننگ بر دشمنان اصالت و موسیقی سنتی
Iran, Islamic Republic of
11:05 - 1398/02/16
امثال افتخاری زیاد داریم ولی شجریان فقط یکی داریم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج