شناسایی افراد گرفتارشده در زیر آوار با ربات نجات‌گر
۸۶۲۶۰۴
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹
۹۳۴۲ 
پژوهشگران از تولید رباتی خبر داده اند که با استفاده از هوش مصنوعی و با استفاده از طراحی منعطفی که دارد قادر به شناسایی افراد گرفتارشده در زیر آوار ساختمان هاست.

خبرگزاری فارس: پژوهشگران از تولید رباتی خبر داده اند که با استفاده از هوش مصنوعی و با استفاده از طراحی منعطفی که دارد قادر به شناسایی افراد گرفتارشده در زیر آوار ساختمان هاست.

این ربات که ظاهر آن شبیه به یک پرنده کوچک است، می تواند با حرکت در لابلای ساختمان های خراب شده و با تسلط کافی افراد آسیب دیده را شناسایی کند.

ربات نجات‌گر، انسان‌ها را در زیر آوار شناسایی می‌کند

الگوریتم های هوش مصنوعی این ربات به گونه ای طراحی شده که بتواند انسان ها را با دیدن بخشی از بدن آنها و در شرایطی که ممکن است آنها هشیار نباشند نیز شناسایی کند. این ربات همچنین از قابلیت خودآموزی برخوردار بوده و هر بار می تواند روش های جدیدی را بر مبنای شرایط موجود برای شناسایی و کمک به فرد گرفتار ابداع کند.

به عنوان مثال، این ربات از طریق لمس سطوح موجود می تواند از وجود جریان برق در محیط اطراف مطلع شود و خطراتی که افراد را تهدید می کند، درک کند. البته این ربات هنوز قادر به دیدن نیست و تنها از طریق حس لامسه با محیط اطراف خود ارتباط برقرار می کند.

یکی دیگر از توانایی های این ربات طراحی نقشه ای از محیط اطراف برای پیشروی بدون دیدن است. این کار به خصوص برای یافتن قربانیان در تاریکی مطلق مفید است. البته بدین منظور از تعدادی حسگر نیز استفاده می شود.

ربات یادشده که با استفاده از چاپگرهای سه بعدی ساخته می شود، از جنس فیبر کربنی است و 12 گرم وزن دارد. اما می تواند باری به وزن حداکثر 27 گرم را نیز حمل کند. بهره مندی از دوربین یا جی پی اس نیز در دستور کار سازندگان این ربات قرار دارد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج