رحیمی: ساختار ارتباط روحانی و سیاسیون تغییر کند
۸۶۳۰۱۲
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
۱۲۹۷ 
علیرضا رحیمی، نماینده تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، ضمن اشاره به دیدار رئیس‌جمهور با فعالان سیاسی کشور، گفت: رئیس‌جمهور در قبال تمامی مسائل کشور در حوزه اجرایی مسئولیت دارد، بخشی از مسائل کشور هم مربوط به سیاست داخلی است.

اعتمادآنلاین: علیرضا رحیمی، نماینده تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، ضمن اشاره به دیدار رئیس‌جمهور با فعالان سیاسی کشور، گفت: رئیس‌جمهور در قبال تمامی مسائل کشور در حوزه اجرایی مسئولیت دارد، بخشی از مسائل کشور هم مربوط به سیاست داخلی است.

او ادامه داد: سیاست داخلی کشور قاعدتاً با حضور فعالیت و مشارکت تمامی بازیگران، فعالان و جریانات سیاسی شکل می گیرد. طبیعتاً زمانی که فعالان سیاسی با رئیس‌جمهور ارتباط مستقیم داشته باشند، حتی سالی یک بار، حتماً دغدغه آنها برطرف خواهد شد. وقتی فعالان سیاسی بی‌واسطه با رئیس‌جمهور صحبت می‌کنند، می‌توانند پیام‌هایشان را به درستی منتقل کنند.

این نماینده مجلس ادامه داد: از سوی دیگر، اگر فعالان سیاسی گلایه‌ای دارند یا کاستی و نواقصی در حوزه سیاست داخلی، عملکرد رئیس‌جمهور و کابینه می‌بینند، می‌توانند مستقیماً منعکس کنند. بنابراین فضای همدلی، تقریب و نشاط سیاسی خوبی خلق می‌شود.

رحیمی بر لزوم جمع‌بندی جلسات فعالان سیاسی با رئیس‌جمهور تاکید کرد و گفت: مهم این است که جلسات جریانات سیاسی با رئیس‌جمهور به جمع‌بندی برسد و به صرف گفت‌وشنود نباشد. گرچه صرف گفت‌وشنود هم به لحاظ سیاسی مطلوب است، اما به لحاظ عملکردی اگر جمع‌بندی درستی از این جلسات بیرون بیاید می‌تواند به توسعه سیاسی در کشور کمک کند و احیاناً می‌توان برای بداخلاقی‌هایی هم که در حوزه سیاسی، چه از طرف گروه‌های سیاسی و چه از سوی مطبوعات و رسانه‌ها، صورت می‌گیرد راهکاری اندیشید.

او با بیان اینکه تعداد جلساتی که رئیس‌جمهور با فعالان سیاسی و فراکسیون‌های سیاسی مجلس برگزار می‌کند کم است، تاکید کرد: ساختار ارتباط رئیس‌جمهور با احزاب و جریانات سیاسی باید تغییر کند؛ برای این کار نیاز است که در ارتباط رئیس‌جمهور با جریانات سیاسی و احزاب بازنگری صورت گیرد. ما خانه احزاب داریم که در آنجا به طور رسمی رای‌گیری می‌شود. حضور رئیس‌جمهور در خانه احزاب و همچنین در مجلس و فراکسیون‌های مختلف می‌تواند فرصت قلمداد شود.

این عضو فراکسیون امید ادامه داد: در ماه مبارک رمضان، عید نوروز و مناسبت‌های گوناگونی که داریم، دیدارهای چهره‌های موثر سیاسی با رئیس‌جمهور می‌تواند بخشی از برنامه همفکری و هم‌اندیشی نخبگان سیاسی با آقای روحانی تلقی شود. اما در حال حاضر سالانه یک دیدار دارند که این دیدار تا حدی تشریفاتی شده است. البته همین گفت‌وشنود هم موثر است، اما به نظر می‌رسد نیاز است ارتباط بیشتر شود و ساختار ثابت و ماندگاری برای ارتباط رئیس‌جمهور با فعالان سیاسی پیش‌بینی شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج