عرب: از وزیر خجالت می‌کشم که نمی‌روم
۸۶۳۱۰۶
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۶
۷۸۵ 
ایرج عرب، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره تیمش، خصوصی‌سازی و مسائلی از درآمدزایی باشگاه‌ها در این مصاحبه حرف زده.

ایران ورزشی: ایرج عرب، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره تیمش، خصوصی‌سازی و مسائلی از درآمدزایی باشگاه‌ها در این مصاحبه حرف زده.

ایرج عرب در باره مشکلات مالی پرسپولیس می گوید:« باشگاه پرسپولیس در سال حدود ۱۲۰ میلیارد تومان هزینه دارد و درآمد در سال حدود ۶۰ میلیارد تومان است. هزینه‌های جاری، بدهی‌ها و پرداخت حقوق و دستمزد سه نوع هزینه باشگاه هستند که گاهی با هم تداخل پیدا می‌کنند.

به طور مثال گاهی یک بدهی وجود دارد که برخی می‌گویند ندهید هم اتفاقی رخ نمی‌دهد اما می‌بینیم که در بخش باشگاه‌داری حرفه‌ای می‌گویند اگر بدهی داشته باشید نمی‌توانید در مسابقات شرکت کنید. در این شرایط، بدهی می‌شود اولویت اما گاهی تیم باید به سفر برد و باشگاه باید پرواز چارتر بگیرد و از طرفی دیگر باید حقوق بازیکنان را بدهد.

عرب: از وزیر خجالت می‌کشم که نمی‌روم

در این شرایط می‌گوئیم هزینه جاری و پرداخت پول پرواز در اولویت قرار می‌گیرد. این هزینه‌ها در زمان‌های مختلف جایشان با هم عوض می‌شود. ما در حوزه بدهی باشگاه، فردی را داریم که ۶۰ هزار دلار طلب‌کار است و حکم گرفته بود. با او توافق کردیم که به صورت اقساط، بدهی را بدهیم اما حتی برای پرداخت قسط اول، پول نداریم.»

او اشاره ای به درآمدهای پرسپولیس دارد:« در باشگاه پرسپولیس، ذی‌حساب داریم و اگر هزینه‌ای غیر قانونی باشد اصلاً چک آن امضا نمی‌شود. متأسفانه گاهی، برخی از هزینه‌های باشگاه پرسپولیس اطلاعی ندارند اما درآمدهای باشگاه را می‌بینند. برخی می‌گویند پرسپولیس ۲ میلیون دلار از AFC درآمد داشته و در قیمت دلار ۱۶ هزار تومانی ضرب می‌کنند و می‌گویند ۳۲ میلیارد تومان، پاداش آسیایی پرسپولیس است.

در صورتی که ۱ میلیون و ۶۵۰ هزار دلار به دست ما رسید و آن زمان هم دلار حدود ۱۱ هزار تومان بود. یعنی نزدیک ۱۹ میلیارد تومان به باشگاه آمد و از این پول نزدیک به ۷ میلیارد تومان بر اساس مصوبه هیأت‌مدیره به بازیکنان دادیم. در زمان مسابقات لیگ قهرمان آسیا، به جهت تشویق بازیکن این قول به بازیکنان داده شده بود و چون این قول مکتوب شده بود، ما مجبور به اجرا بودیم.

البته آقای برانکو هم اصرار داشتند این اتفاق رخ دهد. حدود ۷ میلیارد دیگر را هم برای بازی فینال هزینه کردیم. سفر ژاپن ما حدود ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه داشت و برای مهمانان خارجی، حدود ۵۰ اتاق در هتل گرفتیم.»

عرب در خصوص دولتی بودن پرسپولیس معتقد است:«بزرگ‌ترین ایراد باشگاه پرسپولیس، دولتی بودن آن است. اگر به بخش خصوصی واگذار شود بخش اعظمی از مشکلات حل خواهد شد. در شرکت‌های دولتی درآمد به حساب خزانه واریز می‌شود و با طی مراحل اداری هزینه می‌شود. متأسفانه یکی از ایرادات دولتی بودن باشگاه پرسپولیس همین است. باید ارز را از خارج از کشور بگیرید و بیاورید و آن را در سیستم دولتی به فروش برسانید و در ادامه برای تأمین هزینه‌های ارزی خودتان ارز را با قیمت آزاد خریداری کنید. این را قانون می‌گوید و ما هم مجبوریم انجام بدهید. »

او در باره قرارداد برانکو و بودیمیر با پرسپولیس می گوید:« باشگاه پرسپولیس با برانکو قرارداد دارد و ما هم به این قرارداد پایبند هستیم. به هیچ وجه ما موافق جدایی برانکو و حضورش در تیم ملی نیستیم. برانکو سرمربی پرسپولیس است و با ما قرارداد دارد. درباره بودیمیر منتظریم برانکو نظر بدهد و ببینم چه برنامه‌ای برای این بازیکن دارد. هنوز فصل تمام نشده و باید به بودیمیر فرصت بدهیم. »

عرب توضیحاتی در باره حضورش در پرسپولیس دارد:« چرا فکر می‌کنید که من الان آدم خوشبختی هستم که باشگاه پرسپولیس را اداره می‌کنم؟ از نظر قانونی هم فردی هستم که دست و پایم را بسته‌اند و در آب انداخته‌اند و می‌گویند خودت را نجات بده و حتی می‌خواهند با آن شرایط قهرمان هم بشوم. چرا فکر نمی‌کنید من هیچ علاقه‌ای ندارم به این کار (مدیرعاملی پرسپولیس) ادامه بدهم؟

مدیرعامل پرسپولیس اشاره ای به خصوصی سازی تیم‌ها دارد:« خصوصی سازی هم باید درست انجام شود اما متأسفانه برنامه‌ای برای آن وجود ندارد. بدترین بلا را بر سر خصوصی سازی آقای زنوزی آورد. الان همه فکر می‌کنند هر کسی باشگاه خصوصی دارد عاقبتش آقای زنوزی می‌شود.

البته او هم آدم موفقی است و اگر در جزئیات مدیریت باشگاه دخالت نمی‌کرد روند خیلی بهتر می‌شد. ما می‌توانیم الگوهای خارجی را بومی سازی کنیم و در ایران اجرا کنیم و باشگاه‌داری درستی داشته باشیم. روزی ۱۸ ساعت کار می‌کنم و به اندازه یک کارمند عادی حقوق می‌گیریم و هیچ حرفی هم نمی‌زنم. خسته شده‌ام. به خدا قسم از آقای وزیر خجالت می‌کشم که از پرسپولیس نمی‌روم. شما فکر می‌کنید عقل من کم است که با این شرایط کار می‌کنم؟ »

عرب در خصوص واگذاری باشگاه به بخش خصوصی اینطور توضیح می دهد:« مسئولان در حال واگذاری باشگاه هستند. تمام اسناد اداری، حقوقی و … آماده است و حاضریم در تمام جلسات، مستندات لازم را ارائه کنیم و در هر نشستی با قوت حضور خواهیم یافت تا این مهم به سرانجام برسد.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:21 - 1398/02/23
عجب ازوزیر خجالت میکشی خخخخ ..میگم لونگیای عزیز اگه کارتون پاکه تو اسیاقهرمان شین
Iran, Islamic Republic of
22:36 - 1398/02/23
جیگر! وزیر خودش میاد، شما چرا زحمت بکشی؟!!!
-
22:37 - 1398/02/23
باید مثل کیسه کشا دریده باشی که از حق خودشون هم بیشتر بردن ۴۰۰ میلیاررررد فحش هم میدن به صاحبشون خخخخ
United Arab Emirates
22:47 - 1398/02/23
خجالت میکشه از وزیر، تودیگه کی هستی دست شیطان بستی ، مرد حسابی از دلال بازی بودیمیر وساخت و پاخت خجالت نمیکشی از وزیر ورزش خجالت میکشی واقعا خجالت بکش ،
Iran, Islamic Republic of
23:40 - 1398/02/23
آقای عرب خجالت نداره وزیر ورزش تو شرط بندی استقلال_نفت آبادان میلیونهادلار گیرش اومده شماراهم شار ژ می کند خجالت نکش
Iran, Islamic Republic of
23:51 - 1398/02/23
من هم بودم خجالت میکشیدم۶هفته نتیجه نگرفتیدباز به زورمیخوان قهرمانتون کنن
Iran, Islamic Republic of
00:21 - 1398/02/24
عجبا!
دلبری مردونه اونم توی سطوح مدیریتی رو ندیده بودیم که دیدیم.
وای مامان خجالت میکشم!!!
Iran, Islamic Republic of
00:44 - 1398/02/24
بایدم خجالت بکشید روتون رو سفید کرده و شرمندشید
Iran, Islamic Republic of
00:58 - 1398/02/24
آره بابا ما باور کردیم چقدر صداقت موج میزنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج