قدیری ابیانه: نه مذاکره می‌کنیم و نه جنگی پیش خواهد آمد
۸۶۳۲۳۰
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۵
۱۲۲۰ 
مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام گفت: نباید خیال پردازی درباره آمریکا را در مورد اروپایی‌ها تکرار کنیم؛ زیرا آن‌ها هرگز بخاطر ما مقابل آمریکا نخواهند ایستاد و مواضع شان تنها در حد حرف است؛ بنابراین نه مذاکره می‌کنیم و نه جنگی پیش خواهد آمد؛ چراکه ما بسیار قوی‌تر از گذشته هستیم و آمریکا بسیار ضعیف‌تر از گذشته است.

خبرگزاری فارس: محمدحسن قدیری ابیانه مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام با اشاره به این موضوع که توان آمریکا ضعیف‌تر از گذشته است، گفت: در سال ۲۰۰۰ برنامه عظیم شبیه سازی جنگ با ایران در ارتش آمریکا برنامه ریزی شد و دو ژنرال آمریکایی فرماندهی این دو نیروی ایران و آمریکا را در آن برنامه شبیه سازی برعهده گرفتند؛ نتیجه آن شد که ۱۶ ناوشکن آمریکا و همچنین ناو هواپیمابر آمریکا غرق شد و پایگاه‌های آمریکا در منطقه هدف حملات گسترده موشکی ایران قرار گرفت و حداقل ۲۲ هزار آمریکایی کشته شدند و آمریکا با استخوان‌های شکسته از این جنگ خارج و ایران پیروز میدان بود.

وی ادامه داد: این مانور را در شرایط متفاوتی تکرار کردند مبنی بر اینکه ایران توان موشکی نداشته باشد، با این ویژگی آمریکا پیروز جنگ بود و از آن زمان تا کنون آمریکا ضعیف‌تر و ایران قوی‌تر بود و توان موشکی ایران چندین برابر شده است؛ بنابراین آمریکا نه می‌تواند و نه می‌خواهد وارد جنگ با ایران شود، زیرا از نتیجه آن مطلع است، حتی اگر «جان بولتون»، «پمپئو» و «ترامپ» خواهان جنگ باشد. کارشناسان وزارت جنگ و ارتش آمریکا آن‌ها را متوجه این موضوع خواهند کرد و مانع آن خواهند شد.

مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام تصریح کرد: چنین حالتی در سال ۲۰۰۷ هم پیش آمد. «جورج بوش» (بوش پسر)، «دیک چِینی» و «رامسفلد»، به دنبال آن بودند که وارد جنگ با ایران شوند و بهانه جویی آن‌ها این بود که ایران به سمت سلاح هسته‌ای می‌رود، اما ۱۶ سازمان اطلاعاتی و امنیتی آن‌ها از جمله سازمان‌های اطلاعاتی ارتش، سازمان CIA، FBI و الباقی سازمان‌ها در گزارش منتشره‌ای اعلام کردند که ایران هیچ برنامه‌ای برای ساخت سلاح هسته‌ای ندارد و اگر آن روز اراده به ساخت کند، تا سال ۲۰۱۵ یعنی هشت سال پس از آن هم به سلاح دست نخواهد یافت. البته این گزارش برخلاف جوسازی‌های کاخ سفید بود. علت آن این بود که آن‌ها می‌دانستند که در جنگ با ایران شکست می‌خورند و افتضاح بزرگتری از افتضاح طبس برای آن‌ها پیش خواهد آمد، اما در حقیقت این گزارش را منتشر کردند تا «دیک چِینی» و «رامسفلد» را در اهداف خود خنثی کنند که چیزی شبیه «جان بولتون» و «پمپئو» است.

وی بیان کرد: آمریکا از آن زمان بسیار ضعیف‌تر و ایران بسیار قوی‌تر است و اینکه می‌گویند آمریکا ناو صد هزار تنی خود را راهی خلیج فارس کرده اند تا ما را بترسانند باید بدانند که ما از ناو صدهزار تونی آن‌ها نمی‌ترسیم، بلکه این ناو آنقدر بزرگ است که شلیک موشک‌های ما به خطا نخواهد رفت و می‌تواند آن‌ها را منهدم کند.

قدیری ابیانه اظهار کرد: در همان مانور شبیه سازی سال ۲۰۰۰، پس از اینکه در این شبیه سازی شکست سختی را برای آمریکا پیش بینی کردند، جنگ در شرایطی که ایران فاقد موشک برای هدف قراردادن ناو‌ها و پایگاه‌های آمریکا در منطقه بود را مورد بررسی قرار دادند، در این شرایط آمریکا پیروز جنگ بود و آن‌ها به دنبال این بودند تا ایران را از توان موشکی محروم کنند.

وی ادامه داد:‌آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند تا ذهنیت مسئولان ایران را به جایی بکشانند که بگویند عصر موشک گذشته است و توان موشکی ایران را مشکلی برای تعامل با غرب معرفی کنند و بتوانند در یک جنگ احتمالی پیروز شوند و اگر روزی به این نتیجه برسند که در جنگ با ایران احتمال پیروزی آن‌ها وجود دارد، حتما دریغ نخواهد کرد.

مدیرانجمن نخبگان جهان اسلام تصریح کرد: اگر نیرویی صادق باشد، قصد خیانت به کشور را نداشته باشد، عقل سلیم داشته باشد و مأموریتی از سوی بیگانگان نداشته باشد، قاعدتا باید با مشاهده نتایج برجام و عمل آمریکا در دوران اوباما و ترامپ، به این نتیجه برسد که مذاکره با آمریکا فایده‌ای ندارد.

وی بیان کرد: با مشاهده اینکه برجام نه تنها نتوانست تحریم‌ها را لغو کند، بلکه غربی‌ها (آمریکایی‌ها و اروپایی ها) در زمان اوباما و ترامپ بر تحریم‌های خود افزودند و تمامی تعهدات خود را زیر پا گذاشتند، حتی «جان کری» وزیر خارجه وقت آمریکا که طرف اصلی مذاکره با ایران که نسبت به خروج آمریکا از برجام معرض بود، اخیرا گفته است که ما نسبت به زمان خروج از برجام انتقاد داریم و ما نیز قصد خروج داشتیم، اما در زمان مناسب؛ ضمن اینکه در آن زمان نیز به وعده‌های خود به هیچ وجه عمل نکرد و هیچ گشایشی در روابط اقتصادی و بانکی ایران پیش نیامد.

قدیری ابیانه اظهار کرد: مذاکره با آمریکا به هیچ وجه سودی برای ایران ندارد و ایران باید برای عبور از مشکلات و هموار کردن بیش از پیش پیشرفت کشور نیازمند انسجام ملی حول محور ولایت، عمل همگان به اقتصاد مقاومتی و تحقق شعار‌هایی که برای هر سال از سوی مقام معظم رهبری تعیین می‌شود؛ تقویت قوای نظامی و پرهیز از هر گونه مذاکره مجدد با آمریکاست. این موضوع را باید برای اروپایی‌ها روشن کنیم که ما هرگز درباره توان موشکی نظامی خود که جنبه دفاعی و بازدارنده دارد، نه تعلل و نه در باره آن مذاکره خواهیم کرد.

وی بیان کرد: نباید خیال پردازی درباره آمریکا را که این دولت گرفتار آن بود، در مورد اروپا تکرار کنیم. حتی اگر روزی اروپایی‌ها بتوانند نسبت به آمریکا استقلال یابند، ماهیتی متفاوت از آمریکا را برای خود خواستار نیستند، یعنی آن‌ها نیز خواستار استثمار و غارت منابع سایر ملل هستند و قصد دارند همچون گذشته برجهان حاکم باشند.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: اروپایی‌ها هرگز بخاطر ما رو در روی آمریکا نخواهند ایستاد و مواضع شان در مقابل عملکرد آمریکا و نقد آن از حرف فراتر نخواهد رفت و وعده‌های آن‌ها نیز وعده سرخرمن خواهد بود؛ بنابراین نه مذاکره می‌کنیم و نه جنگ خواهد شد، زیرا ما بسیار قوی‌تر از گذشته هستیم و آمریکا بسیار ضعیف‌تر از گذشته است، به نحوی که بدهی دولت فدرال آمریکا معادل بیش از ۲۲ تریلیون دلار بوده که این رقم معادل بیش از ۴۴۷ سال درآمد نفتی ایران است.

وی بیان کرد: آن‌ها زمانی که از صدام حمایت می‌کردند، چین و شوروی نیز با آن‌ها همسو بودند. امروز آمریکا فاقد آن انسجام و هماهنگی با قدرت‌های دیگر علیه ایران است. ما ضمن اینکه علاوه بر توان خودمان، خدایی داریم که از کدخدا قوی‌تر است و خدای مان در خلیج فارس همان خدایی است که در طبس بود.

انتشار یافته: 40
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:02 - 1398/02/24
باریکلا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
یک رفراندوم برگزار کنید در
مورد رابطه با آمریکا ببینید نظر مردم چیه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
آقای برادر نخبه تو همون شبیه سازی خیالی شما که آمریکا ناوها و پایگاه ها و 22000 نیرو را از دست داد نگفتی که شما چه تلفاتی دادید؟؟؟احتمالا یکمی صداتون و گوشهاتون گرفت چون زیاد داد زدید و صروصدا هم زیاد بود!!!حتما همینطوره چون اگر چیزه مهمی بود که شما حتما میگفتی.
Iran, Islamic Republic of
09:05 - 1398/02/24
آره فقد قراره مردم له شن چون جنگی بشه دیگه شما بعد جنگ نیستین منافع خودتون توشه.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
و ما هم به استراحت و ارامش روی می اوریم.!!!!
Iran, Islamic Republic of
09:05 - 1398/02/24
برای شما که مشکلی نیست هرچه دوست دارید در اختیارتون است ما بدبخت ها زجر و سختی میکشیم
Iran, Islamic Republic of
09:06 - 1398/02/24
تو و برخیا وقتی میگین جنگی نیس ینی هست.
Iran, Islamic Republic of
09:13 - 1398/02/24
:) :) ببخشید خندم گرفت. امریکا داره به قهقرا میره :)))))
Iran, Islamic Republic of
09:15 - 1398/02/24
مزاکره نکن جنگی هم پیش نمیاد تا وقتی ما از گرسنگی میمیریم
Iran, Islamic Republic of
09:22 - 1398/02/24
نه مذاکره می‌کنیم....نه جنگی پیش میاد.....پدر مردم هم دربیاید مشکلی نیست ......اینم اضافه میکردی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
این مملکت چندتا حرف زن داره شماها چیکاره این اگه مردم ریس جمهور انتخاب کردن شما چی میگین هروز
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
واقعا درسته پدر مردم درمیاد ......
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
نه کاری برای مردم می کنیم نه بادنیا روابط رودرست می کنیم نه نرای مردم ارزشی قائل هستیم نه تاوقتی باشیم می زاریم مردم آب خوش ازگلوشون پایین بره
France
09:28 - 1398/02/24
شماها که فکر ملت نیستید فقط قحطی خواهد امد ملتا فدای کین توزی خودتون نکیدبی شرفا
Iran, Islamic Republic of
09:29 - 1398/02/24
خوب این شد همونی که آمریکا میخاد. اونوقت اقتصادمونو چکارش کنیم
Iran, Islamic Republic of
09:31 - 1398/02/24
مذاکره نکنید ولی شما نمیتونین بگین جنگ نمیشه چون تمام کارتهای طرف مقابل هنوز رو نشده.
Iran, Islamic Republic of
09:34 - 1398/02/24
سیاست خارجی به شماها ربطی نداره
Iran, Islamic Republic of
09:35 - 1398/02/24
کاشکی حداقل جنگ بشه مارم بکشن از دست شماها راحت بشیم
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1398/02/24
نه جنگ و نه مذاکره.. یعنی ادامه وضعیت فعلی.. فقر و گرسنگی و گرانی روز افزون
United Arab Emirates
09:38 - 1398/02/24
درختی که بار می آورد سر خم میکند .
Iran, Islamic Republic of
09:46 - 1398/02/24
این مقاومت رو ما باید انجام بدیم مردم عادی شما که جیره تون میرسه
Iran, Islamic Republic of
10:12 - 1398/02/24
خیلی عجیب است که یک با اصطلاح نخبه دلش را به یک انیمیشن خوش کرده است واقع بین باشید جنگ به هر صورت خسارتهای بسیار زیادی دارد که جبران آن دهها سال طول می کشد.
Iran, Islamic Republic of
10:12 - 1398/02/24
کاری نداره ی رفراندوم برگزار کنین
Iran, Islamic Republic of
10:18 - 1398/02/24
توهم زدی اساسی....هیچی نمیشه فقط آمریکا شکست میخوره، بعدش دنیا از ما تبعیت میکنه....هر هر هر...
Iran, Islamic Republic of
10:20 - 1398/02/24
حرف اونهایی را تکرار می کنی که از مملکت و وضع مردم خبر ندارند
Iran, Islamic Republic of
10:21 - 1398/02/24
خدا کندجنگ بشود حداقل یک بارمیمیریم بهترازروزی صدبارجلوی زن وبچه ازشرمندگی بمیریم ......!
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1398/02/24
مذاکره نمیکنی اما جنگ میکنی این جنگ گرانی رو ملت باید عذابشو بکشن
Iran, Islamic Republic of
10:44 - 1398/02/24
جنگ با کفر که خوبه! چرا می ترسی! خخخ
Iran, Islamic Republic of
11:18 - 1398/02/24
یا۱۲شرط ذلت بایدقبول کنیدیاجنگ میش
Iran, Islamic Republic of
11:41 - 1398/02/24
آفرین بر تو چقد سیاستمدار هستی عمو خوب تحریمها مشکلات معیشت مردم چطور میشه یعنی خبر داری از گرانی خبر داری توبازار جنس کمیاب وگران است
Iran, Islamic Republic of
14:10 - 1398/02/24
چطور بس میگفتید تنگه میبندیم حالا ببندید
Iran, Islamic Republic of
14:10 - 1398/02/24
چطور بس میگفتید تنگه میبندیم حالا ببندید
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1398/02/24
میشه بگی توسرپیازی یاتهش
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
اینقدرحواستپن به خارج داخل ول کردین همین فقانون تابعیت مردان خارجی زنان ایرانی بچه ایرانیاز۱۰۰تاجنگ بدترمرگ خاموش جنگ خاموش ۱ملیون اقغانی وعراقی وکمی اروپایی راحت زمین خریدوفروش وخانه میکنن ومیتونن توادارات وممراکزمهم نطامی انتظامی وبرن ونمایدوزیروریس جمهورباپدران خارجی افغانی وعراقی..‌‌ونسل ایران عوض میش اول جنگ زدوبعداواربعدمهمان الان صاحبخانه وایران مستاجرافغانیامیش همین جوریش نصف ایران غیرقانونی گرفتن حالا دیگه قانونی میگیرن یه نادان یه سنگ میندازتوچاه ۱۰۰۰هزارتاعاقل نمیتونن پیداکنن احمدی نژادوطن دوست باغیرت درستکارباهوش افغانیارواخراج کردگفت ابنهاازمهمان شدن صاحبخانه وماپول بودجه منابع اب وبرق گاز...اصافی نداربم وبایدبرنتو۱هفته اخراج کردبرعکس روحانی که زیر۸درقدمحبوبیت دارمرگ برخاینین انگلیس
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
از طریقه نوشتنت معلومه چقدر صاحب نظری.قابل خوندن نیست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج